Sezgi İsminin Anlamı

Sezgi İsminin Anlamı Nedir?

Türkiye’de 990 kişide kullanılan Sezgi isminin anlamı nedir, ne anlama geliyor diye merak edenleriniz olabilir. Sezgi adının anlamına göz attığımız zaman ise toplamda beş farklı anlamın olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar; hükümdar eşi, güç, en güzel, çok güzel, sezme kabiliyeti, seziş, deneme ve akıl yürütme anlamlarına sahiptir. İsminin manasının son derece güzel olmasından dolayı isteyenler bu ismi çocuklarına koyabilir.

Üniseks bir isim olduğundan dolayı hem erkek hem de kız çocuklarına sezgi ismini koymanız da herhangi bir sakınca söz konusu olmayacaktır. Tam aksine anlamıyla mest edecek olan Sezgi kelimesini koyarak farklı ve anlamlı bir isminin olmasını sağlayabilirsiniz. Sezgi adı Türkçe Kökenli olurken Kuran’da geçmez. Özellikle Türkçe kökenli bir isim arayışında olanlar bu ismi çocuklarına koyabilir.

Sezgi isminin TDK’deki anlamı ne olduğu da ismi koyacak olan kişilerin yakından ilgilendiği konulardan biridir. Sözlükteki anlamının ne olduğuna dair bir inceleme yapmaya başladığımız zaman sezme yeteneği, feraset, gerçeğin deneye başvurulmadan akıl yoluyla sonuca ulaşılması anlamlarına çıkar. Bilim alanındaki manasının ne olduğu ile ilgili bir araştırma yaptığımız zaman ise yargılama ya da söz edinmiş olduğu bir düşünceceki yargı manasına çıkar.

Sezgi isminin koyulmuş olduğu kişilerdeki kişilik analizlerinin nasıl olduğu da önemli ve merak edilen bir konudur. Sezgi isminin kişilik analizi merak edenler içinde detaylı bir bilgilendirmeye yer verilmiştir. Oldukça çekici ve alımlı kişilerdir. Neşeli yanları doğal olarak çevrelerine de olumlu enerjiler yaymalarına neden olur. İnsanların aynı zamanda kalbinin kazanılması konusunda işin uzmanı olan kimselerdir. Fakat her ne kadar samimi gibi görünen tarafları olsa da herkese aynı şekilde değillerdir. İnsanlara karşı bakıldığı zaman mesafeli diyebileceğimiz bazı yaklaşımları vardır. Zaman zaman düşünceleri ile ilgili olarak bir değişim durumu söz konusu olabilir. Kimi zaman çok muhabbetçi bir yaklaşımları olsa da kimi zaman kalp kırma durumları söz konusu olabiliyor.

Sezgi isminin kişilik analizlerinde hem olumlu hem de olumsuz yanlar mevcuttur. Olumlu yanlarının neler olduğunu incelediğimizde arkadaş canlısı bir kişilerdir. Yeni hedefler koyarken hedeflerin peşinden emin adımlarla gitme durumları söz konusudur. Dışa dönük yanları vardır. Bir ortama girdikleri zaman ise asla çekinme gibi olumsuz durumlar yaşanmaz. Neşeli, hoşgörülü yanları her zaman tercih edilmelerine neden olmuştur. Sporcu, değişime açık ve kendisini ise sürekli olarak geliştirmeyi seven bir kişiler olarak ifade edilebilir.

Sezgi isminin olumsuz kişilik analizine geçtiğimizde ise  duygularını bastırmayı severler. Kolayca incinme ve yıkıcı olabilme tarzları vardır. Kuşkucu tavırları bazen yaşamlarını olumsuz şekilde etkilemeye neden olabilir. Sezgi isminin harf analizi yaparken her bir harfinin de farklı anlamlar barındırmış olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

S Harfi : Hayalperest bir kişi olduğunu temsil eder

E Harfi: Sıkıntılardan kurtulma, mücadele içerisine girme eylemini yansıtır

Z Harfi: Okumayı seven bir kişiyi temsil eder

G Harfi: Gergindir. İnatçı bir karakteristlik özelliği vardır

İ Harfi: Hassas ve aynı zamanda duygusal özelliklere sahip olan bir kişi olmayı yansıtır

Sezgi ismine benzer isimler var mı, varsa hangi isimler diye sorgulamaya başlayabilirsiniz. Öyle ki toplumuzda kullanmış olduğumuz isimlere yakın diyebileceğimiz bazı isimlerde olabiliyor. Aynı şekilde sezgi için yakın isimlerin neler olduğuyla ilgili bir araştırma yapıldığında sezginbaş, sezginer, sezai, sezer, seza, sezcan, sezen nur diyebiliriz. Son üç harfiyle uyumlu olarak benzerlik gösteren isimler ise ezgi, emine, eylem, esma diyebiliriz.

Çocuklarına bu ismi koyacak olanlar ise sakıncası olup olmadığını sorgular. Sezgi ismi caiz mi diyenler içinde bir sakınca durumu görülmez. Bu sebepten dolayıdır ki ister erkek isterseniz de kız çocuklarınıza koyabilirsiniz. Sezgi ismine sahip ünlüler arasında ise oyuncu olarak tanımış olduğumuz Sezgi Mengi bilinir.

sezgi-isminin-anlami-36147
Sezgi İsminin Anlamı

Sezgi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hükümdar Eşi, Güç
  • 2 – En Güzel, Çok Güzel
  • 3 – Sezme Kabiliyeti, Seziş.
  • 4 – Deneme Ve Akıl Yürütme Sonucu Olmayıp Doğrudan Bilme, Anlama Ve Kavrama, Tahaddüs. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 5 – Sezme, anlama yeteneği, seziş.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Sezgi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sezgi ismini kullanan 990 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sezgi ismini kullanan 251 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sezgi ismini kullanan 123 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sezgi ismini kullanan 95 kişi bulunmaktadır.

Sezgi isminin Türkiye sıralaması

Sezgi en çok kullanılan 2857. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 185. isimdir.

Sezgi ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3 kişi artmıştır.

Sezgi isminin Harf Analizi

Kişiye Sezgi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Sezgi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sezgi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sezgi isminin anlamını gözden geçirin!

Sezgi İsminin Numerolojisi

Sezgi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
Z: yirmi dokuz
G: sekiz
İ: on iki
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap