Seyran İsminin Anlamı

Seyran İsmi

Seyran isminin anlamı 5 farklı şekilde tanımı yapılabilir. Birincisi gezme, bakıp seyretme, erkek ve kadın adı olarak kullanımı vardır. İkincisi gezme dolaşma, gezinti halinde bulunma, bakıp seyre dalma, gezinti yeri. Üçüncü ise ezilmiş sürülmüş sürmüş demektir. Dördüncüsü hareket etme, beşincisi açılma ferahlanmadır. Seyran isminin anlamı cinsiyeti üniseks, kökeni Arapça, Kur’anKerim’de yer almıyor.

Seyran isminin Türk dil durumu kurumundaki anlamı Seyran isminin sözlük anlamı iki farklı sözlükten araştırılabilir. Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı olarak gezme gezinme, genel türkçe lügat olarak gezip dolaşma gezme gezinti bakıp seyretme temaşa etme.

Seyran İsminin Anlamı
Seyran İsminin Anlamı

Seyran isminin analizi, Seyran isminde olanlar işkolik insanlardır onlar için eğlenceden ziyade ilk önce iş gelir. Seyran isminin anlamı bu yüzden girmiş oldukları her ortama hemen hızlı bir şekilde ayak uydurması söz konusu değildir. Kendilerini mesleklerine adamış insanlardır ve zamanı hiçbir şekilde boşa geçirmeyi sevmezler. Özel yaşamlarında aceleci değil yavaş adımlar ile hareket etmeyi severler. Genel olarak soğukkanlı bir yapıya sahiplerdir.

Seyran isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumlu yönleri, planlı aşırı ilgiden hoşlanmayan mükemmelci kuralcı olurlar. Doğal davranmayı severler yalnız kalmaktan sıkılmazlar. Tutumlu olurlar mantıklı hareket ederler. İşine çok önem veren gelenekçi pratik bir şekilde çözüm bulan yönetici vasfa sahip kişilerdir. Dikkatli çalışkan sözüne güvenilir kişilerdir. Seyran isminin anlamı bu kişiler sorumluluk sahibi öncü kararlı mesafeli ve sabırlıdırlar.

Seyran isminin anlamı ve bu isimde olan insanların olumsuz yönleri, bağlanmaktan korkan aşırı risk almaktan kaçınan kişilerdir. Abartıcıtırlar ve limitlerini belirleyemezler. Aşırı hareketli çabuk bir şekilde inanan ayrıntıları sevmeyenlerdir.

Seyran isminin anlamı ve bu isimdeki olan kişilerin fiziksel özellikleri, köşeli belirgin yüz hatlarına sahip uzun boylu sağlam yapılıdırlar. Vücutları kemikli ve ince el ve ayakları büyük kafa yapısı oval şekildedir. Yanakları düz saçları bukleli ve koyu renkli olur. Dudakları ince uzun burun yapısına sahiptir. Ses tonundaki belirlilik kararlı bir kişiliğe sahip olduğunu belirtir.

Seyran isminin kişilik analizi, seyran ismini kullanan kişiler realist sağlam yere basan kişilerdir. Pratik ve ciddi yapıları vardır, yaşamlarında en önemli hedefleri maddi yönünü güçlü kılmak ve sorumluluklarını en düzgün bir şekilde yerine getirmiş olmaktır. Fazla konuşkan olmamasından başka insanlar ile samimi ilişkiler geliştirme hususunda zorluk yaşayabilirler. Yaşamlarında duygularını geri plana atıp sorumluluklarını her zaman öne taşımayı bilirler. Bu nedenle sevgi ve ilgiye layık olmadıklarını düşünebilir ve iç kapanıklığı yaşayabilirler. Sevdiklerine ve ailesine güçlü bağlar ile bağlanmayı severler. Aile olmak ortak bir yaşam kurmak onun için çok önemli bir olaydır. Aile içinde en baskın güç kendisi olarak görünür.

Seyran ismi caiz mi seyran ismi caiz olmayan sakıncalı isimler listesinde yer almaz. Bu isim verilmesi düşünülürken seyran isminin anlamı araştırıldıktan sonra verilmesi uygun olur.

Seyran ismine benzer isimler, Seyran isminde yer alan harf sayısı 6 hece sayısı 2’dir. Bu ismi en yakın olan cinsiyet ve ses uyumu bakımından isimler bir araya şu şekilde gelmiştir. Seyrani, seyra, Seyhan, Seyfettin, Seyfullah, Seyfi, Seyfi, Seyit Ali, Seymen, ceyran, neyran, hayran, Heyran, sayran, Kayran, Şükran, Turan, Turan, Nuran, icran, Devran, İmran, Kamuran, Serkan, Sercan, Sercan, Serhan, Sertan, Baran, Sevilcan, Sevgican, Süleyman, sultan, Sinan, Selahattin, Sebahattin, Sadettin, Serkan.

Seyran ismine sahip ünlüler, araştırmalara göre Seyran ismine sahip bir ünlü kişiye rastlanmamıştır.

Seyran isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gezme, Bakıp Seyretme. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Gezme, Dolaşma, Gezinti Halinde Olma, Bakıp Seyretme;
    Gezinti Yeri.
  • 3 – Ezilmiş, sürülmüş, sürmüş
  • 4 – Hareket etme.
  • 5 – Açılma, ferahlanma

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Seyran ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Seyran ismini kullanan 10.151 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Seyran ismini kullanan 1.532 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Seyran ismini kullanan 574 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Seyran ismini kullanan 457 kişi bulunmaktadır.

Seyran isminin Türkiye sıralaması

Seyran en çok kullanılan 1085. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 57. isimdir.

Seyran isminin Harf Analizi

Kişiye Seyran ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Seyran İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Seyran ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Seyran isminin anlamını gözden geçirin!

Seyran İsminin Numerolojisi

Seyran isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
Y: yirmi sekiz
R: yirmi bir
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 95

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap