Seyahat Sigortası Gerektiren Ülkeler ve Faydaları

Seyahat Sigortası Gerektiren Ülkeler ve Faydaları Uluslararası bir seyahat sağlık sigortası fiyatları 2022 de dahil seyahat sağlık sigortasını ile bazı teminat türlerine sahip olunur. Ertelenen veya iptal edilen uçuşlar için masrafların geri ödenmesi, küçüklerin ve yetişkinlerin refakatinde bir akrabanın transferi ve kalması, gecikmeli veya beklenen dönüş yolculuğu için ücret farkı ödenmesi, kayıp belgelerin çalınması durumunda yardım gibi ayrıcalıklar elde edilebilir.

Bu sayede yurt dışında kaldığınız süre boyunca tam anlamıyla korunur ve mümkün olan en yüksek gönül rahatlığına sahip olabilirsiniz.

Uluslararası seyahat sağlık sigortası dünyanın herhangi bir ülkesinde kullanılabilir. Sigortanızı yaptırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey, olumsuz bir durum meydana geldiği anda acil durum merkezi ile iletişime geçmektir, böylece profesyonel bir ekip size nasıl ilerlemeniz gerektiğini söyleyecektir.

Kişisel verilerinizi ve durumunuzu belirterek telefonla iletişim kurabilirsiniz. Size evinizi veya bulunduğunuz yeri ziyaret edecek bir doktor atanır; ya da hangi sağlık merkezine gideceğiniz söylenir. Ayrıca web üzerinden görüntülü görüşme yapabileceğiniz bir uzaktan tıbbi yardım hizmeti uygulaması ile iletişim kurulabilir.

Seyahat sağlık sigortası ile seyahat asistanlığı hizmetleri dışında iletişim kuramamanız ve tedavi görmeniz durumunda, masrafların anlaşmalı olduğunuz plan kapsamında karşılanması için 24 saat içinde arama yapmak gerekir.

Gideceğiniz Ülke Seyahat Sağlık Sigortası Gerektiriyor mu?

COVID-19’dan önce, bazı ülkeler ziyaretçilerin covid-19 seyahat sağlık sigortası olduğunu kanıtlamalarını istiyordu. Şu anda ise sayıları giderek artan her ülke için pandemi ile ilgili özel bir politika gerekiyor.

Başka İçerik:  Seyahat Sigortasının Vize Başvurularındaki Önemi!

Batı Avrupa ülkeleri bu şartı benimsememiş olsa da ziyaretçilerin yerel bir işletmeden COVID-19 sigortası satın almasını şart koşan Kamboçya’yı (20 gün için 90 dolar) dahil eden ülkeler; Aruba, Bahamalar; Britanya Virjin Adaları, Dubai; Mısır, Ürdün; Mauricio, Namibya; Ruanda, Saba; San Mart’in, Seyşeller; Sri Lanka ve Tayland gibi ülkeler sigorta isteyen ülkeler durumumdadır.

Bir ülke özel sağlık sigortası gerektiriyorsa, sigortacının sağlayabileceği, COVID-19 kapsamından bahseden yazılı bir belge getirmeniz istenebilir. Bu belge olmadan havayolları uçağa binmenize izin vermeyebilir ve bazı ülkeler sizi kabul etmeyebilir.

Mevcut Sağlık Sigortam ABD Dışındaki Sağlık Hizmetlerini Kapsıyor mu?

Mevcut Sağlık Sigortam ABD Dışındaki Sağlık Hizmetlerini Kapsıyor mu?

Seyahat sağlık sigortası kapsamında sağlık sigortanız varsa ve gideceğiniz ülkeye girmek için özel teminata ihtiyacınız yoksa bile, seyahat için bir sağlık poliçesine ihtiyacınız olabilir. Pek çok geleneksel sağlık sigortası poliçesi ABD dışında kapsama sağlamaz. Bazı ek poliçeler yurt dışı kapsamı içerse de kapsamın sınırları olabilir.

Yurt dışında varış noktanızda sizi karşılayacak birileri yoksa, acil bir sağlık durumu ortaya çıkarsa binlerce dolarlık faturalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun önüne geçebilmek için sadece ABD değil diğer yerler içinde sigortanızın yeterli olduğundan emin olmanız önemlidir.

Artı olarak yurt dışına seyahat ettikten sonra önceden var olan koşulları kapsayan seyahat sağlık sigortası planları bulabilir, ancak genellikle seyahat için ödeme yaptıktan hemen sonra (genellikle iki ila üç hafta içinde) bir tane satın almanız gerekir.

Ve bazı planlar, genellikle yüksek riskli kabul edilen faaliyetlerden kaynaklanan yaralanmalar için tıbbi bakımı kapsamaz. Bu yüzden örneğin paraşütle atlama yapmak gibi bir düşünceniz varsa planınızın bunu kapsadığından emin olmanız önemlidir.

Seyahat Sigortası Planlarının Ortak Faydaları

Seyahat Sigortası Planlarının Ortak Faydaları

Hem sağlığınızı hem de seyahat masraflarınızı kapsayan bir sigorta planı satın almakla ilgileniyorsanız, bir seyahat sigortası planı (seyahat sağlık sigortası olarak da adlandırılır) harika bir seçenektir. Bu planlar sadece doktor ziyaretlerini ve hastaneye yatışları kapsamayacak, aynı zamanda acil tıbbi tahliye, ülkeye geri dönüş ve kayıp bagaj gibi çeşitli seyahat avantajları ile standart hale gelecektir.

Başka İçerik:  Uluslararası Seyahat Sağlık Sigortası

Yatarak ve Ayakta Tedavi

Seyahat sigortası planlarının en büyük avantajlarından biri, seyahatiniz sırasında hastalanmanız veya yaralanmanız gibi talihsiz bir durumda sağlığınızı teminat altına almasıdır. Bu planlar yeni hastalıkları kapsayacak şekilde oluşturulmuştur, bu sebeple önceden var olan koşulları kapsamayabilirler, ancak düzenli doktor ziyareti veya hastanede kalış maliyetini karşılamaya yardımcı olurlar.

Reçeteler

Hastaneye yatış ve ayakta tedavi kapsamına ek olarak, seyahat planları ayrıca reçeteli ilaçları da kapsar. Genel bir kural olarak, tedavi görmek istediğiniz durum seyahat sigortanız tarafından karşılandığı sürece, reçeteli ilaçlar da karşılanacaktır.

Kişisel Eşyalarda Zararları Karşılanması

Kişisel Eşyalarda Zararları Karşılanması

Bu fayda, üçüncü şahısların yaralanması ve kişisel mülkünüzde neden olabileceğiniz hasar veya kayıplar için yapılan ödemelerin dengelenmesine yardımcı olacaktır. Bu özel faydanın anlaşılması genellikle zor olabilir, bu nedenle seyahat sigortası planınıza dahilse, poliçenin koşullarına özellikle dikkat edin.

Seyahat İptal Planlarının Ortak Faydaları

Seyahatinizi son dakikada iptal etme ihtimaliniz varsa, seyahat iptal sigortası yatırımınızı korumanıza yardımcı olabilir. Bu planlar doktor ziyaretlerini kapsamayacak, ancak daha önce ödemiş olduğunuz seyahat masraflarını (uçak veya gemi bileti gibi) geri ödemenize yardımcı olacaktır.

Herhangi Bir Nedenle İptal Edebilme

Herhangi Bir Nedenle İptal Edebilme

Genellikle seyahat iptal planlarına isteğe bağlı bir eklenti olarak bulunan bu avantaj, poliçede belirtilenler dışındaki nedenlerle iptal edilen bir seyahat için geri ödeme almanıza olanak tanır. Yani herhangi bir nedenle iptal edebilirsiniz ve masraflarınız için geri ödeme alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap