Şevval İsminin Anlamı

Şevval İsminin Anlamı

Güzel, etkileyici, söylemesi kolay olan isimler çoğunlukla tercih edilmektedir. Yeni doğacak olan bebeğe isim bulma telaşesi oldukça heyecanlı bir süreçtir. Sadece anne babalar değil tüm yakınlar bu dönemde adeta isim bulma yarışına girerler. Bulunan isimlerin anlamlarını öğrenmek de oldukça önemlidir. Çocuğunuzun karakterinin ortaya çıkması ve ismiyle özdeşleşmesi gerekir. Sıklıkla tercih edilen isimler arasında Şevval bulunur. Şevval isminin anlamı nedir? Bilindiği üzere Şevval ayı ve Şevval orucu bulunmaktadır.

Şevval, ay parçası anlamına gelir. Ramazan’ın bitimindeki ay anlamındadır. O yüzden Ramazan Bayramından sonra Şevval orucu tutulur. Bu dönemde 6 gün oruç tutulması oldukça hayırlıdır. Peygamberimiz bayramdan hemen sonra bir ay içinde 6 gün oruç tutulmasının bir yıl oruç tutulmuş gibi sevabı olduğunu söylemektedir. TDK’ya göre Şevval isminin anlamı “Hicri takvime göre yılın onuncu ayı” demektir.

Şevval sıcak kanlı ve hemen davranan anlamlarını da taşımaktadır. Dinen büyük anlamlara sahiptir. Kız çocuklarına verilen bir isimdir. Arapça kökenlidir. Şevval Kur’an da geçiyor mu diye merak edenler için geçmediğini söyleyebiliriz.

Bu isminin oldukça güzel anlamları olduğundan bahsettik. Şevval isminin analizi yapılacak olunursa; bu kişilerin zarif ve ince olduklarından bahsedebiliriz. Arkadaş canlısı kişilerdir. Oldukça çabuk arkadaşlık kurabilirler. Güzel konuşmaları, sempatik olmaları onların kolaylıkla çevre edinmesini sağlamaktadır. Gezmeyi ve eğlenmeyi severler. Keyiflerine oldukça düşkündürler. Aşka ve aşık olmaya değer verirler. Eleştiriden ve eleştirilmekten hoşlanmazlar.

Olumlu yönleri arasında merhametli ve yumuşak huylarının olduğu dikkat çekmektedir. Sakin ve sessizdirler. Başkalarıyla hemen uyum kurabilirler. Hayal güçleri yüksektir. Romantik yapıları vardır. Allah inancı yüksek kişilerdir.

Olumsuz yönleri sabit fikirli olmaları ve ani kararlar almalarıdır. Bu durum bazen ters karşılanabilir. Duygusal olmamaları da olumsuz özellikleri arasında sayılabilir.

Fiziksel özellikleri arasında kalın dudakları, geniş omuzları, iri ve koyu renkte gözleri, dalgalı saçlarıyla dikkat çekerler. Yüz hatları orantılı ve oldukça zariftir. Elmacık kemikleri belirgindir. Alnı düz ve geniştir. Ses tonları kalın ve etkileyicidir.

İsimlerin anlamlarını öğrenirken o isme ait olan kişilik analizleri de öğrenebilirsiniz. Şevval isminin kişilik analizi yapıldığında bu kişilerin hayal gücünün oldukça geniş olduğu görülmektedir. Oldukça yaratıcı kişilerdir. O yüzden sanat konularının her alanında başarılı olabilirler. Sevdiği işi yapmayı tercih ederler. Ailesi ve sevdikleri onlar için oldukça önemlidir. Aile kavramına çok önem verirler.

Birçok kişi kızları için Şevval ismini tercih etmektedir. Çünkü anlamlı ve güzel isimler arasında bulunmaktadır. Türkiye’de 55.191 kişi Şevval adına sahiptir. En çok kullanılan 314’üncü isimdir. Kız isimleri arasında ise 162’inci sırada yer almaktadır. Son bir yılda Şevval ismini tercih edenlerin sayısında 501 kişi artış olmuştur.

Kızınız için Şevval isminde karar verme yolundaysanız ona benzer olan isimler de ilginizi çekebilir. Şevval ismine benzeyen isimler şunlardır: Seval, Şevnur, Şevkiye, Neval, Şermin, Şengül, Şimal, Şeyda, Şeyma gibi isimler örnek verilebilir. Şevval ismine ikinci bir isim düşünenler Şevval Elif, Şevval Nur, Şevval Yaren, Sena Şevval, Seda Şevval isimlerini tercih edebilir. Uyumlu erkek isimleri ise Şevket, Şenol, Şevki, Şamil, Şanal gibi isimlerdir.

Bu ismin caiz olup olmadığı da merak konusudur. Şevval ismi caiz mi diye merak edenler için oldukça hayırlı ve anlamlı isimler içinde yer aldığını ve sakıncalı bir isim olmadığını söyleyebiliriz.

Şevval isminde tanınmış birçok kişi de bulunur. Şevval ismini taşıyan ünlüler arasında sinema ve ses sanatçımız Şevval Sam örnek gösterilebilir. Manken Şevval Şahin ve yazar Şevval Akkaş da ünlü kişiler arasında bulunur. “Şevval’in Vaktinden Önce Gelişi” kitabının yazarı da Ömre Özen’dir.

sevval-isminin-anlami-96217
Şevval İsminin Anlamı

Şevval isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hicri Takvime Göre Yılın 10. Ayı, İlk Üç Günü Şeker Bayramıdır. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Sıcak Kanlı, Hemen Davranan
  • 3 – Ay İle Güneş
  • 4 – Kameri Takviminin Onuncu Ayı.
  • 5 – Bayram Ayı.
  • 6 – Hicri takvime göre yılın onuncu ayı, ilk üç günü Ramazan Bayramıdır.
  • 7 – Ay parçası.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Şevval ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şevval ismini kullanan 55.191 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şevval ismini kullanan 13.630 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şevval ismini kullanan 3.451 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şevval ismini kullanan 1.328 kişi bulunmaktadır.

Şevval isminin Türkiye sıralaması

Şevval en çok kullanılan 314. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 162. isimdir.

Şevval ismini kullananların sayısı, son bir yılda 501 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Şevval isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Şevval isminin Harf Analizi

Kişiye Şevval ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Şevval İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şevval ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şevval isminin anlamını gözden geçirin!

Şevval İsminin Numerolojisi

Şevval isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
E: altı
V: yirmi yedi
V: yirmi yedi
A: bir
L: on beş
TOPLAM: 99

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap