Sevgi İsminin Anlamı

Sevgi İsminin Anlamı Nedir?

Bir arkadaş ortamında ya da günlük hayatta duyduğumuz yepyeni isimler zaman zaman herkes için merak konusu haline gelmiştir. Bunun yanı sıra bir aileye katılacak olan bebeğin varlığının duyulduğu andan itibaren ve hatta cinsiyetinin kız mı erkek mi olduğu öğrenildiği andan itibaren gerek anne ve babası gerekse de tüm yakınları tarafından en değerli, uygun ve özel isim araştırılmaya başlanmakta çünkü isimler ve anlamları her zaman eğlenceli merak uyandırıcı bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna göre sizler de Sevgi isminin anlamı nedir? diye araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, yazımız içerisinde Sevgi isminin anlamını ve analizlerini bulabilirsiniz.

Sevgi ismi araştırıldığında karşımıza 3 farklı anlamı olduğu çıkmaktadır. Bu anlamlar ise sırasıyla şu şekildedir; mecaz anlam içerisinde kullanılan son çocuk anlamı, birine karşı duyulan sevme duygusu anlamı, ana vatan kadar sevilen kimse anlamı.

Söz konusu Sevgi ismi kökenini Türkçeden almaktadır ve genellikle kız çocuklarına verilen bir isim olarak bilinmektedir. bunun yanı sıra Sevgi ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Sevgi isminin TDK’deki anlamının ise herhangi bir kişi ya da nesneye duyulan sevgi ya da sevme hissi, duygusu olduğu belirtilmektedir.

Türkiye sınırlarında Sevgi ismini kullanan bireylerin 146.923 tane olduğu kayıtlardan bilinmektedir. Bunun yanı sıra kayıtlara bakıldığında Sevgi isminin, bireylere sıklıkla verilen isimler arasında 73. sırada, sıklıkla kullanılan kız çocukları isimleri arasında ise 35. sırada, son yıl içerisindeki kayıtlara göre ise 192 bireyin daha Sevgi ismini kullanmaya başladığı yer almaktadır.

İsim analizleri açısından Sevgi isminin analizi; detay düşünen, duyguları ön planda tutan, samimi ve uyumlu olan, eleştirinin hiçbir türünü sevmeyen, eğlence düşkünü bireylerdir.

Olumlu yönleri; durgun, duygularını yoğun bir şekilde yaşayan, merhametli ve empati yeteneği güçlü, kendinden ödün verebilen, hayal kurmayı seven.

Olumsuz yönleri; ani değişebilen fikirleri olan, bazı durumlarda duygusallığı tamamen ortadan kaldıran, sıra dışı olan ve hal hareketleri tahmin edilemeyen.

Fiziksel özellikleri; dar olmayan omuz ve alın yapısı, ince olmayan dudak ve saç yapısı, hatları belirgin yüz ve çene yapısı, hafif kemerli buruna sahip kimselerdir.

Bir diğer önemli konu da kişilik analizidir. Sevgi isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; emir kipini hiç sevmezler, iş yaparken diğer kesimin eleştiri ve fikirlerini çok önemsemezler, yakınlarıyla oldukça bağlılık kurabilirler, eğlenmeyi ve gezmeyi severler, güvenilir ve dürüstlerdir.

Harf analizi de araştırılan isimler için merak edilmektedir. Buna göre Sevgi isminin harf analizi ise; S; hayal kurmayı seven, E; engellere karşı ayakta durabilen, V; kendi fikirlerini önemseyen, G; her durumu kabul etmeyen ve karşı çıkabilen, İ; kırılgan bir yapıda olan bireyler oldukları belirtilmektedir.

İsimlerin benzer yapıda olanları da oldukça merak edilip sık sık araştırılmaktadır. Sizler de Sevgi ismine benzer isimler hakkında araştırma yapıyorsanız o isimler şu şekildedir; Sevgül, Sezgi, Sevin, Servi, Sevgin.

Bunun yanı sıra çocuklara verilecek isimler ebeveynleri ve yakınları tarafından tüm detayları ile araştırıldığı için, Sevgi ismi caiz mi diye de merak edilmektedir. Buna göre Sevgi isminin çocuklara verilmesinde bir sorun teşkil etmediği belirtilmektedir.

Ayrıca Sevgi ismine sahip olan ünlülerin de çok olduğu bilinmektedir. Söz konusu bu ünlülere ise Yazar – Sevgi Soysal, Türk oyun yazarı, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu – Sevgi Sakarya örnek verilebilmektedir. Bunun dışında Sevgi isminin herhangi bir film ya da dizi içerisindeki karakterlere verildiği bilinmemektedir.

sevgi-isminin-anlami-11572
Sevgi İsminin Anlamı

Sevgi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Son Diyen; (Mecaz Olarak) Son Çocuk
  • 2 – Yurt Gibi Çok Sevilesin
  • 3 – Bir şeye veya bir kimseye karşı duyulan sevme duygusu.
  • 4 – Sevme hissi, aşk muhabbet

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Sevgi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sevgi ismini kullanan 146.923 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sevgi ismini kullanan 29.844 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sevgi ismini kullanan 10.586 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sevgi ismini kullanan 9.147 kişi bulunmaktadır.

Sevgi isminin Türkiye sıralaması

Sevgi en çok kullanılan 73. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 35. isimdir.

Sevgi ismini kullananların sayısı, son bir yılda 192 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Sevgi isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sevgi isminin Harf Analizi

Kişiye Sevgi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Sevgi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sevgi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sevgi isminin anlamını gözden geçirin!

Sevgi İsminin Numerolojisi

Sevgi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
V: yirmi yedi
G: sekiz
İ: on iki
TOPLAM: 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap