Şervan İsminin Anlamı

servan-isminin-anlami-68488

Şervan

Müjdeli haberi alarak bebek sahibi olacaklarını öğrenen anne ve baba adayları, bebekleri için isim belirleme telaşına girmektedir. Bebeğinize vermeyi düşündüğünüz isimlerin farklı anlamları ve analizleri bulunur. Bu nedenle isim seçimi yaparken detaylı bir araştırma gerçekleştirmeniz gerekecektir. Son zamanlarda Şervan isminin anlamı nedir sorusu ise anne ve baba adayları tarafından sıklıkla sorulur.

Günümüzde sözlükteki bilgileri incelediğimizde Şervan isminin anlamı; savaşçı, cengaver ve lider olarak sıralanmıştır. Bu anlamları göz önüne alarak Şervan isminin yeni doğan erkek bebeklere verildiğini söyleyebiliriz. Kürtçe kökenli olan bu isim Türk ve Kürt toplumlarında sıkça tercih edilir. Ancak Türkiye’de bu ismin yaygın bir şekilde kullanıldığını söylemek zordur. Genellikle yeni doğan bebeklerine farklı bir isim vermek isteyen aileler Şervan ismini tercih etmektedir.

Bazı aileler yeni doğan bebeklerine isim verirken ilgili ismin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediğini merak etmektedir. Bu nedenle Şervan ismi Kuran’da geçiyor mu sorusu aileler tarafından sıklıkla sorulur. Şervan ismi Kuran-ı Kerim’de geçmez. Ancak bu ismin anlamlarına göz attığımızda İslam dinine karşıt bir durumun olmadığını görürüz. Yani Şervan ismi caiz isimler arasında yer almaktadır.

Şervan isminin Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılmadığından bahsetmiştik. 2022 yılı verilerine göre Türkiye’de toplamda 3198 kişi Şervan ismini kullanmaktadır. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğu ise İstanbul ilinde ve doğu illerinde ikamet etmektedir. Ancak son 1 yıldaki artış oranına bakacak olursak Şervan isminin giderek popülerleşen bir isim haline geldiğini söylemek mümkündür.

Günümüze kadar gelen bilgi birikimleri sonucunda isimden yola çıkarak karakter analizi yapmak mümkün hale gelmiştir. Bu bağlamda Şervan isminin analizi incelediğinde bu isme sahip olan kişilerin tüm zorlukların üstesinden geldikleri ve her zaman bir yol buldukları bilinir. Aynı zamanda bu kişiler hislerine güvenerek hareket ettikleri için kimi zaman hayal kırıklıkları yaşayabilmektedir. Ancak bu durum onları hislerine güvenmekten alıkoymaz.

Şervan ismini taşıyan kişiler aşkı iliklerine kadar hissederek yaşarlar. Bu da onları aşk insanı olarak tanımlamamızı sağlar. Bu kişiler yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Dışarıda yalnız zaman geçirmek yerine genellikle arkadaşları ile bir araya gelmeyi tercih ederler. Aynı zamanda bu kişiler iç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarı yansıtmaları ile bilinirler.

Şervan isminin rengi mavidir. Bu ismin harf analizine gelecek olursak Ş harfinin üretkenliği, E harfinin mücadeleciliği, R harfinin sert yapıyı, V harfinin içe dönüklüğü, A harfinin enerjikliği, N harfinin ise sağduyuyu çağrıştırdığı bilinir. Kısacası bu isme sahip olan kişiler üretken, mücadeleci, sert yapılı, içe dönük, enerjik ve sağduyululardır.

Savaşçı ve cengaver anlamlarına gelen Şervan ismi günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaz. Bu nedenle Şervan ismine sahip ünlüler ile alakalı herhangi bir veriye ulaşmak mümkün değildir. Ancak bu ismin gün geçtikçe popüler bir hale geldiğini düşünürsek bu listeye yeni isimlerin eklenmesi mümkündür.

Yeni doğacak bebeğine ikinci isim düşünen veya kardeşi ile benzer isim taşımasını isteyen aile bireyleri, Şervan ismine benzer isimler ile yakından ilgilenirler. Bervan, Kervan, Berivan, Sarvan, Şirvan, Ekvan, İhvan, Zehrevan, Natuvan, Ozan, Tüvan, Şivan ve Dilan isimleri Şervan ismi ile benzerlik gösterir.

Yukarıda yer alan bilgileri kısaca özetleyecek olursak; Şervan isminin savaşçı ve cengaver anlamlarına geldiği, Kuran’da geçmediği, bu isme sahip olan kişilerin güzel huylara sahip olduğu ve günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmadığı söylenebilir. Sizler de bu isim ile alakalı verilen bilgileri süzgeçten geçirerek yeni doğacak olan bebeğinize Şervan ismini vermeyi düşünebilirsiniz

servan-isminin-anlami-68488
Şervan İsminin Anlamı

Şervan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Savaşçı, cengaver.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Şervan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şervan ismini kullanan 3.198 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şervan ismini kullanan 330 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şervan ismini kullanan 45 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şervan ismini kullanan 91 kişi bulunmaktadır.

Şervan isminin Türkiye sıralaması

Şervan en çok kullanılan 1788. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 851. isimdir.

Şervan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 91 kişi artmıştır.

Şervan isminin Harf Analizi

Kişiye Şervan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Şervan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şervan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şervan isminin anlamını gözden geçirin!

Şervan İsminin Numerolojisi

Şervan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
E: altı
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 95

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap