Serpil İsminin Anlamı

serpil-isminin-anlami-78211

Serpil İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Serpil isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Serpil isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Serpil, gizemli, sırla ilgili olan anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Serpil isminin TDK’deki anlamı konusuna bakacağız. TDK’deki anlamı, iyi geliş, büyü, güzelleş anlamlarında kullanılmaktadır. Bu isim kız çocuklarına verilen bir isimdir. Bu ismin kökeni Türkçe’dir.

Bu ismin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizine göz atacağız. Serpil isminin kişilik analizi şu şekildedir: Her zaman iyimser olan ve hedeflerine odaklanan Serpil adındaki kişiler idealist bir yapıya sahiptir. Mütevazı, olumlu bir yaklaşım ve  rahat bir tavır sergilerler, sanki çevrelerindekilere büyük bir acı vermek umurlarında değilmiş gibi. Hayatının temel amacı,  hareket özgürlüğünü sınırlamak değil, dengelemektir. Kalabalığın içinde olmaktan, birçok arkadaş edinmekten hoşlanır ve insanlarla tanışırken kültürel, kibar ve yaratıcıdır. Hobileri ve estetiği çok kuvvetlidir ve sanatın değerini bilir ve her şey güzeldir. Sihirbazlar gibidirler ve her zaman zorlukların üstesinden gelmenin yollarını bulurlar. Çok sıcakkanlı ve tutkulu insanlardır. Duygularınız çok güçlü. Ancak yine de dikkatli olmanız gerekir. Duygularında güvenle hareket ederlerse büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle, hemen harekete geçmeden önce beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Aşkı yaşayan ender insanlardır. Aşk için yaşarlar ve aşk için ölürler. Olayın farklı yönlerini görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptirler. Objektiflikle yakından ilişkilidirler.

Serpil isminin kişilik analizini inceledikten sonra Seerpil isminin harf analizini inceleyeceğiz. Serpil isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

S: Hayal kurmayı çok seviyor, rüya gibi bir kişiliğe sahip ve aşırıya kaçmaktan korkmuyor.

E: İçinde yaşadığın ruhsal dünya çok karmaşık. Ani bir patlama var. Onların hüznünü ve sevincini birlikte yaşayabilirsiniz. Onları rahatsız eden konular çok nadirdir. Sen İnsansın

R: Sağlam bir yapısı var ve karar vermede birçok zorluğu ve zorluğu var. Tereddüt artık hayatının bir parçası.

P: Her ortamda kendine güveniyor ve herkes onu dikkatle izliyor. Kendine çok güveniyor.

İ: Kırılgan, çok, çok duygusal. Acıtır ve çabuk kırılır. Hassas bir vücudum var.

L: Onlar en yetenekli kişiliklerden biri, sanatsal yönleri  çok yüksek ve birçok alanda yetenekliler, bu yüzden yeteneklerini göstermekten çekinmeyin.

Daha sonra Serpil ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Bu isimler; serpin, serap, servet, serra, seray, sermin, serenay, sergül, sevil, seçil, songül, sibel gibi değişik benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Serpil ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Serpil ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Serpil isminin kullanılması caizdir

Yazımızın son bölümünde ise Serpil ismine sahip ünlüler var mı? bu soruyu ele alacağız. Serpil ismi Türkiye’de kullanılan bir isimdir. Bu yüzden dizi ve filmlerde de geçmektedir. Bu isme sahip ünlüler, Serpil Tamur, Serpil Çakmaklı gibi ünlüler bulunmaktadır.

Serpil isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gizemle, Sırla İlgili Olan.
  • 2 – Yel Ve İz Rüzgar Ve İzi Anlamında
  • 3 – Geliş, boylan
  • 4 – İyi geliş, büyü, güzelleş anlamında kullanılan bir ad.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Serpil ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Serpil ismini kullanan 104.356 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Serpil ismini kullanan 21.519 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Serpil ismini kullanan 9.134 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Serpil ismini kullanan 7.352 kişi bulunmaktadır.

Serpil isminin Türkiye sıralaması

Serpil en çok kullanılan 127. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 61. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Serpil isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Serpil isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Serpil isminin Harf Analizi

Kişiye Serpil ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Serpil İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Serpil ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Serpil isminin anlamını gözden geçirin!

Serpil İsminin Numerolojisi

Serpil isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
P: yirmi
İ: on iki
L: on beş
TOPLAM: 96

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap