Seriyye İsminin Anlamı

seriyye-isminin-anlami-36221

Seriyye İsminin Anlamı

İlgi çeken isim araştırmaları içinde Seriyye ismine son zamanlarda sıklıkla rastlanır. Durum böyle olunca Seriyye isminin anlamı nedir diye araştırmalar da yapılmaktadır. Neticede hiçbir ebeveyn anlamını öğrenmediği bir ismi bebeğine vermek istemez. Bu ismin de oldukça güzel anlamlara sahip olduğu görülmektedir.

Öncelikle varlıklı ve zengin kadın için bu tabir kullanılır. Net ve kısa bir anlamı bulunur. Kafa karıştıran farklı anlamlara sahip değildir. Peygamberimizin döneminde Hz. Muhammet’in katılmış olduğu askeri harekatlara bu isim verilmektedir.

Seriyye, sera kökünden türemiş olan bir isimdir. Durum böyle olunca askeri birlik ve silahlı tim anlamlarına da gelmektedir. Kız çocuklar için bu isim uygun görülmüştür. Kökeni Moğolcadır. Seriyye Kur’an da geçiyor mu diye incelendiğinde geçmediğine rastlanır.

İsterseniz bu isim için yapılan analizlere de göz gezdirerek kesin kararınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Seriyye isminin analizi incelendiğinde bu kişilerin merhamet ve vicdan konusuna önem verdikleri görülür. İyilik yapmak onlar için oldukça önemlidir. Başkalarını daha çok düşünürler. Onlara iyilik yapmak için uğraşırlar. Etrafında birçok dostları vardır. Herkes karşılaştığı ilgiden ve alakadan oldukça memnundur.

Olumlu yönleri içinde hırslı ve sabırlı kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça dikkatli, sadakatli, sözünde duran kişiler olarak dikkat çekerler. Gizemli, paylaşımcı ruha sahiptirler. Detayları severler ve olayların detaylarıyla ilgilenirler.

Olumsuz yönleri içinde rahatlarına düşkün oldukları göze batar. Bazen işlerini ve planlarını da bu yüzden erteleyebilirler. Birlikte yaşamış olduğu kişiler bu durumdan memnun olmayabilir. Kararsızlık içinde olmaları da birlikte yaşadığı kişilere sorun oluşturabilir.

Fiziksel özellikleri içinde uzun boylu olmaları dikkat çekmektedir. Geniş omuzlar, belirgin yüz hatları, açık renk gözler ve dalgalı saçlarla ilgi çeken kişilerdir. Kalın ve etkileyici ses tonları bulunur.

Bu isimle ilgili kişilik analizlerini de inceleyerek kesin kararlara varabilirsiniz. Uzmanlar isimlerle ilgili kişilik analizi yapmakta ve bunları paylaşmaktadır. Seriyye isminin kişilik analizi incelendiğinde içi ve dış bir olan bireylerle karşılaşılır. İçten pazarlıklı değillerdir. İçinde ne varsa söylerler. Hatta sevmedikleri ve hoşlanmadıkları kişiler için de bu durum geçerlidir. Arkadaşlığa değer verirler. Arkadaşlık ilişkilerinde biraz kuşkucu gibi görünseler de aslında samimi ve içten kişilerdir.

Sabırlı olmaları çoğu kişi tarafından taktirle karşılanır. Aşk hayatında partnerine sadık olduğu görülür. Onu el üstünde tutarak değer verdiğini göstermekten çekinmezler. Bu isimde ülkemizde fazla kişi bulunmaz. 19 kişinin adı Seriyye olarak istatistiklerde açıklanmaktadır. En çok kullanılan 9043’üncü isimdir. Kız isimleri arasında 3712’inci sırada bulunur.

Eğer karar vermek üzere olduğunuz isim Seriyye ise benzer olanlarını da merak ediyor olabilirsiniz. Çünkü seçilen ismin benzerleri hep merak edilir. İkinci isim arayanlar ya da ikinci bebek düşünenler isimlerin benzerlerini de araştırır. Seriyye ismine benzer isimler; Seriye, Sariye, Seringül, Serine, Serim, Serihan, Serpil, Sergül, Sertap, Rukiyye, Fahriye, Nuriye, Kemaliye, Sümeyye, Atiye, Düriye, Behiye, Saniye, Hediye, Zülfiye gibi kız isimleri olabilmektedir. Servet, Sercan, Serhat, Serim, Zekeriye, Ümeyye benzer erkek isimleri arasında bulunur.

İsimlerin caiz olup olmadığı çoğu kişi tarafından merak edilir. Bu bakımdan Seriyye ismi caiz mi sorusu kafalarda belirir. Sakıncalı isimler arasında olmadığını söylemek isteriz.

Bazı kişiler tercih edeceği ismin ünlülerde de bulunmasını istemektedir. O yüzden Seriyye ismini taşıyan ünlüler de merak edilmektedir. Tıp alanında adını duyurmuş doktorumuz Seriyye Gündoğdu akıllara gelen ilk isimdir. Birçok yayınevi “Seriyye” isimli kitap çıkarmıştır. “Necip Fazıl Seriyyesi” akla gelen önemli eserler arasında bulunur.

Seriyye isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Varlıklı, Zengin Kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Seriyye ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Seriyye ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Seriyye ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Seriyye ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Seriyye ismini kullanan bulunmamaktadır.

Seriyye isminin Türkiye sıralaması

Seriyye en çok kullanılan 9043. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3712. isimdir.

Seriyye isminin Harf Analizi

Kişiye Seriyye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Seriyye İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Seriyye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Seriyye isminin anlamını gözden geçirin!

Seriyye İsminin Numerolojisi

Seriyye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 123

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap