Serhad İsminin Anlamı

Serhad İsminin Anlamı

Anne-baba adaylarının çocuklarına karşı ilk sorumlulukları onlara güzel ve anlamlı bir isim vermektir. Sevilen erkek isimlerinden biri olan Serhad isminin anlamı nedir? Diye merak edenler bu yazıda cevap bulabilirler.

Serhad isminin anlamı 2 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Serhad TDK’deki anlamı; hudut, sınır, sınırbaşı, iki devlet arasındaki sınır boyudur. Serhad isminin genel Türkçe lugatında ki diğer anlamı, sezme biçimi, sezme yolu ve sezmedir.

Serhad ismi erkekler için kullanılan bir isimdir. Serhad isminin kökeni Farsçadır. Serhad ismi caiz mi diye merak edenler için söylenebilir ki, Serhad ismi Kuran’da yer almaz. Fakat insanların Serhad ismine sahip olmasında herhangi bir problem görülmemektedir.

Serhad ismine sahip olan kişi sayısı analiz yapıldığında Türkiye’de Serhad ismini kullanan kişi sayısının 1078 olduğu görülmektedir. Aynı zamanda İstanbul’da 288, Ankara’da 44 ve İzmir’de 52 kişi Serhad ismini kullanmaktadır. Türkiye genelinde en sık kullanılan isimler arasında Serhad, 2751.sırada yer almaktadır. En çok kullanılan erkek isimleri arasında ise, 1323.sırada yer almaktadır. Serhad ismini kullanan kişi sayısında son 1 yıldaki artış miktarı 29 olarak görülmektedir.

Serhad isminin analizi şöyle yapılabilir; Serhad ismine sahip olan kişiler iş hayatlarını ön planda tutarlar. Tam bir işkoliktirler denebilir. Bulundukları ortama uyum sağlamakta zorlanan kişilerdir. Özel ilişkilerinde temkinli olmak adına yavaş ilerleyen insanlardır. Bu isme sahip olan kişiler sıcakkanlı görünüme sahip değillerdir. Diğer insanlara karşı soğukkanlı bir görünüme sahip kişilerdir denebilir.

Serhad isminin olumlu özellikleri şu şekildedir; çok ilgi görmekten hoşlanmayan, disiplinli, planlı, kurallara bağlı, samimi davranışlar sergileyen, tutumlu, yaptığı işe değer veren, yönetmekten hoşlanan, çevresi tarafından güvenilen, sabırlı ve sorumluluk sahibi kişilerdir.

Serhad isminin olumsuz özellikleri; bağlanma problemi yaşayan, risk almaktan çekinmeyen, çok enerjik, detaylara takılıp kalmayan ve dağınık olan kişilerdir.

Serhad ismine sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri; belirgin yüz hatları, atletik vücut yapısı, uzun boylu, büyük elleri ve ayakları, yuvarlak kafa yapısı, koyu renkli ve kıvırcık saç yapısı, uzun burun yapısı ve ince dudak yapısına sahiptir.

Serhad isminin kişilik analizi yapılacak olursa; mantıklı ve zekâsı yüksek kişilerdir. Hayatlarında önüne çıkan olaylar karşısında pratik ve mantıklı yaklaşım sergilerler. Problemlerle karşılaştıklarında mutlaka onları çözüme kavuştururlar. Akıllı insanlara hayranlıkları vardır ve çevresinde böyle insanlar olsun isterler. Özgürlüklerine düşkün, özel ilişkilerinde soğukkanlı ve duygularını ifade etmekte zorlanan kişilerdir.

İsimlerde yer alan harflerin titreşimleri kişilere yansıyan karakter özelliklerinde belirleyicidir. Böylelikle Serhad isminin harf analizi şöyle yapılabilir; S: Hayal gücü yüksek kişileri temsil eder. E: Problemler karşısında mücadele etme gücü bulunan kişileri temsil eder. R: Kuşkucu ve tereddütlü kişileri temsil eder. H: Sakin mizaçlı ve uyumlu kişileri temsil eder. A: Dışa dönük, enerjik, atılgan ve akıllı kişilerdir. Aynı zamanda liderlik vasfı bulunan ve baskın olan kişileri temsil eder. D: Üstün güçleri bulunan ve yetenekli kişileri temsil eder.

Serhad isminin numerolojik analizi; S: 22, E: 6, R: 21, H: 10, A: 1 ve D: 5’tir. Serhad isminin numerolojik sayısı 65’tir. Bu isme sahip olan kişilerin kader rakamı ise, 4’tür.

İsim analizleri incelendiğinde araştırılan bir diğer konu o isme sahip olan ünlüler ve o isme benzer olan isimlerdir. Bundan dolayı Serhad ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında şu isimlere rastlanır; Türk oyuncu Serhad Tutumluer, tiyatro sanatçısı Serhad Nalbantoğlu, Türk futbolcu Serhad Akın ve oyuncu Serhad Özcan’dır. Serhad isimli dizi karakterleri arasında Zümrüdüanka dizisinde Alp Navruz, Serhad karakterini canlandırmıştır.

Serhad ismine benzer isimler olarak; Serhan, Serkan, Serdar, Servet, Sercan, Server, Sergen, Seren, Ferhad, Nihad, Cihad, Sedad, Samed, Seyid, Suat ve Serap gibi isimler örnek olarak verilebilir.

serhad-isminin-anlami-62619
Serhad İsminin Anlamı

Serhad isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sezme Yolu, Sezme Biçimi, Sezme
  • 2 – Hudut, sınır, sınırbaşı; iki devlet arasındaki sınır boyu. – Türk dil kuralına göre “d/t” getirilerek de kullanılır

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Serhad ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Serhad ismini kullanan 1.078 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Serhad ismini kullanan 288 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Serhad ismini kullanan 44 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Serhad ismini kullanan 52 kişi bulunmaktadır.

Serhad isminin Türkiye sıralaması

Serhad en çok kullanılan 2751. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1323. isimdir.

Serhad ismini kullananların sayısı, son bir yılda 29 kişi artmıştır.

Serhad isminin Harf Analizi

Kişiye Serhad ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Serhad İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Serhad ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Serhad isminin anlamını gözden geçirin!

Serhad İsminin Numerolojisi

Serhad isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
H: on
A: bir
D: beş
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap