Serdar İsminin Anlamı

serdar-isminin-anlami-70824

Serdar İsminin Anlamı

Ebeveynler çocuklarına isim koyarken ilk olarak isimlerin anlamlarını araştırma yoluna girerler. Erkek ismi olarak en çok kullanılan Serdar isminin anlamı nedir? Detaylarıyla inceleyelim…

Serdar isminin 3 farklı anlamı bulunmaktadır. Serdar isminin, sezme yeteneği olan kişi, taş ve demir gibi olan kişi, askerin başı ve kumandan anlamları vardır. Serdar TDK’deki anlamı, askerin başı ve komutandır. Aynı zamanda Serdar, Kastamonu, Bartın ve Osmaniye şehrine bağlı bir bölgedir.

Serdar erkek ismi olarak kullanılmaktadır. Serdar isminin kökeni Farsçadır. Bir başka soru ise Serdar ismi caiz mi sorusudur. Serdar ismi Kuran’da geçmemektedir. Fakat Serdar isminin konulmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Yapılan istatistiklere göre Serdar ismine sahip Türkiye’de 99792 kişi bulunmaktadır. Serdar ismi İstanbul’da 22346, Ankara’da 7688, İzmir’de 6334 kişi tarafından kullanılmaktadır. Türkiye genelinde Serdar ismi en çok kullanılan isimler arasında 131.sırada yer alır. En çok kullanılan erkek isimleri arasında ise 66.sırada yer almaktadır. Serdar ismini kullanan kişi sayısında son bir yılda 986 kişi olarak artış görünmektedir.

Serdar isminin analizi yapılacak olursa; hayata pozitif olarak yaklaşan, iradesi güçlü ve detaylara takılı kalmayan kişilerdir denebilir. Olgun kişilikli, egoist ve çoğu zaman bencil karaktere sahip kişilerdir. Kendi çıkarlarını ön planda tutan, liderlik vasfı bulunan ve özgüvenleri yüksek olan kişilerdir. Parasal anlamda çok harcama yapan ve özel ilişkilerinde çok sahiplenici olan karakterleri vardır.

Serdar isminin olumlu özellikleri şöyledir; özgüveni tam, rekabet etmekten korkmayan, hareketli, açık fikirli, girişimci, düşüncelerini kolay ifade eden ve çabuk öğrenen kişilerdir. Liderlik yapısı olan, maceracı, yeniliklere açık, ilişkilerinde samimi ve cömert kişilerdir.

Serdar isminin olumsuz özellikleri şöyledir; çabuk etki altında kalan, karamsar, fikirleri çabuk değişen, duygusal olarak kırılgan ve zora gelemeyen kişilik özellikleri vardır.

Serdar isminin genel fiziksel özellikleri: Atletik vücutlu, boyu uzun, üçgen kafa yapısı, keskin yüz kemikleri, geniş omuzları, çukurlu çene yapısı, ince dudak yapısı ve gür saçları olan kişilerdir.

Serdar isminin kişilik analizi şöyle yapılabilir; doğuştan liderlik vasfı bulunan, yönetmeyi seven, itibar ve güç sahibi olmak gibi amaçları vardır. Kendilerini her şeyden önde tutarlar. Rekabet etmeyi seven, dikkat çekmeyi seven, çevresi tarafından hayran olunan ve başına buyruk hareket eden kişilerdir. Bulundukları ortamda üslup sorunu yaşarlar. Aynı zamanda özel ilişkilerini tutkulu yaşayan kişilerdir.

Serdar isminin harf analizi şöyledir; S: Hayalperest yaşayan kişilerdir. E: Sorunlarla mücadele ederken güçlü ve duygusal anlamda zıtlıklar yaşayan kişilerdir. R: Tereddüt duyan ve kuşkucu kişileri temsil eder. D: Üstün yeteneklere sahip ve hırslı kişileri temsil eder. A: Dışa dönük, atılgan, kararlı ve akıllı kişilerdir. R: Tereddütlü ve kuşkucu kişilikleri bulunur.

Serdar isminin numerolojik analizi şöyle açıklanabilir; S:22, E:6, R:21, D:5, A:1 ve R:21’dir. Toplam numeroloji değeri 76’dır. Serdar isminin kader sayısı ise 1’dir.

Serdar ismine benzer isimler olarak; Serdal, Serdem, Serkan, Serhat, Servet, Sercan, Serhan, Seren, Sergen, Kırdar, Ferdar, Vardar, Hayday, Sidar, Adar, Dündar, Dindar, Soner, Sezer, Server, Serpil, Dildar, Serap, Seray, Hevidar ve Didar isimleri örnek verilebilir.

Serdar ismine sahip olan ünlüler olarak; şarkıcı Serdar Ortaç, yönetmen Serdar Akar, Motivasyon konuşmacısı Serdar Kılıç ve radyo programcısı Serdar Gökalp isimleri sayılabilir. İsim seçme aşamasında sevilen dizi karakterlerinin canlandırdığı isimlerde çoğu kişi için önem taşımaktadır. Bu yüzden Serdar isimli dizi karakterleri araştırıldığında; Teşkilat dizisinde Çağlar Ertuğrul, Üç Kız Kardeş dizisinde Vural Şahanoğlu ve çok sevilen dizilerden biri olan Yargı dizisinde Eray Ertüren Serdar karakterine hayat verdiği görülmektedir.

serdar-isminin-anlami-70824
Serdar İsminin Anlamı

Serdar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sezme Yeteneği Olan Kimse, Sezici
  • 2 – Taş Ve Demir Gibi Kimse
  • 3 – Askerin başı, kumandan, komutan.
  • 4 – Başkumandan, başbuğ. Sefer zamanında padişah yerine ordunun başında sefere giden veziri azamlara verilen unvan, serdar-ı ekrem

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Serdar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Serdar ismini kullanan 99.792 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Serdar ismini kullanan 22.346 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Serdar ismini kullanan 7.688 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Serdar ismini kullanan 6.334 kişi bulunmaktadır.

Serdar isminin Türkiye sıralaması

Serdar en çok kullanılan 131. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 66. isimdir.

Serdar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 986 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Serdar isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Serdar isminin Harf Analizi

Kişiye Serdar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Serdar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Serdar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Serdar isminin anlamını gözden geçirin!

Serdar İsminin Numerolojisi

Serdar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
R: yirmi bir
D: beş
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap