Sensizlik Sözleri

Sensizlik Sözleri

Sensizlik Sözleri Sevdiği kişileri çeşitli nedenlerden dolayı kaybetmiş ya da uzak durmak zorunda kalan insanlar, sensizlik sözleri ile duygularını dile getirirler. İnsanın kalbinde oluşan boşluk hissi ve o boşluğun hiçbir zaman doldurulamayacağına dair bir düşünce yer alır. Çok sevilen ve değer verilen bir sevgilinin gidişi, güçlü bir aşkın zaman içerisinde kaybedilişi, karşılıksız yaşanan aşklar gibi pek çok sebep sensizlik duygusunun açığa çıkmasına neden olur.

Sevilen kişi gittiğinde dünya artık aydınlık bir yer değildir ve yaşamanın bir amacı yokmuş gibi hissedilir. Acılarını yüreğinde hisseder ve bu durumla ilgili birbirinden güzel sözler ortaya çıkar. Sensizlik ile ilgili duygunun zor bir durum olduğunu en iyi yaşayan anlar. Kurulan hayaller, mutluluklar, anılar tek bir gidiş ile silinmek durumunda kalır ve yeniden yaşanamayacağı da bellidir. İnsanlar önem verdikleri kişinin gitmesinin ardından geriye akmayan zaman ve boşluğa bakılan bir davranış kalır. Hiçbir şey tat vermez ve kişiler suçu kendisinde aramaya başlar. Ancak gel de diyemez çünkü olayların nedenleri olduğu için hayat bu şekilde devam etmek zorundadır.

Sensizlik Sözleri

Sensizlik Sözleri

Ben senli hayaller kurmadım ki, sensiz yıkılsınlar!

Bugün günlerden ne olduğunun bir anlamı yok, gün sensiz olunca.

Ben seni çok sevdim. Belki zordur anlaması, sessizliğimden.

Yalnızlık hep güzeldir. Ama şu sensizlik yok mu, gel canımı al diyor.

Kolay diyorsun, gel bir de sen yaşa sensizliğimi. Attila İlhan

Hasretinin gölgesinde kalmış bu şehirde yaşıyormuş gibi yapıyorum sadece.

Sadece sen bende kal. Sensizlik bana ağır yük. Taşıyamıyorum.

Geleceğim bekle dedi, gitti. Ben bekledim, o gelmedi. Ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi.

Sensizlik çöktü yine sol yanıma. Ne solum dayanıyor, ne de soluğum dayanıyor.

Şair der ki; sevdiğini düşünen hep yanar. Mevlana cevap verir; sevdiğini düşünmen ne işe yarar.

Aklıma sen gelince, kalbime bir sessizlik çöküyor. Gözlerim sen’sizlikle doluyor.

Boş ver, her şey olacağına varır derler ya, bakalım bizim bu yalnızlığımız nereye kadar varacak!

Ben şimdi sensizliğin provalarındayım, Bittiğinde sen bile ayakta alkışlayacaksın.

Ne doğan güneşten beklentim, ne batan güneşten korkum var. Tek beklediğim sen, tek korktuğum sensizlik.

Nasıl gidiyor bensizlik? Bana sorarsan sensizlik çok güzel, Çünkü yokluğun, varlığından daha dürüst.

İçim parçalanana kadar düşünüyorum seni, sesini, mimiklerini, gülüşünü, yüzünü. Biz olmayı özlüyorum, gel yalvarırım.

Bir kâğıda sensizlik yazdım. Yine de çok hoşuma gidiyor. Çünkü sensizlik kelimesi bile sen ile başlıyor. Cemal Süreya

Sensizlik seni anlattı en çok, vazgeçmeler vazgeçmekten vazgeçti. Söyle saçlarında öldüğüm. Bir geri gidiş kaç günde gelirdi?

Sen 100 yaşını göreceksen, ben 100-1 gün yaşamak istiyorum; sensiz yaşamak zorunda kalmayayım diye. A. A. Milne

Yediremem sensizliği kendime, yediremem çaresizliği yüreğime, sensizlik bana zulüm gelir, sen olmazsan ölüm nefesten önce gelir sevdiğim.

Bir deniz düşün; susuz. Bir insan düşün; mutsuz. Bir gece düşün; uykusuz. Bir bahar düşün; çiçeksiz. Bir de beni düşün; sensiz.

Uzayı giden gecelerde yalnız kaldığım günlerde dinlediğim her müzikte seni düşündün ağladım her seferinde seviyorum seni sensizlik öldürdü beni.

Zamansız bir gidiş bu içimde sana beslediğim sevgi şimdi öksüz kaldı, seni düşünüp yanarım geceleri, sensiz bir ben kaldı odamda ağlarım geceleri.

Sensiz geçen zaman bana zehir oldu, senin yokluğun benim sonum oldu. Güneş doğmaz, günler geçmez oldu, anladım ki bu yaşam sensiz geçmez oldu ay yüzlüm.

Bir gün hayatın güzelliklerinden bıkıp da sessiz bir köşede ölmek istersen eğer bana gel gel ki sana sensiz yaşamanın ölümden beter olduğunu göstereyim.

Kara bulutlar dolaşıyor yine üzerimde etrafımı koyu bir sensizlik kapladı birden of başım dönüyor, kanım yavaşlıyor, dizlerim tutmuyor, dolaşıyor yine üzerimde sensizlik.

Gecenin yaşanmamış anıları olacağım belki de bundan sonra, sadece geceleri yaşayacağım sensiz bir hayatta, aslında yaşamak değil bu yine seni düşünce her anımda.

Üstümde yılların yorgunluğu var aldırmıyorum üstümden hayatın acısı geçmiş fark etmiyorum, sadece kalbim yanıyor adınla her şeyi unutup giden garip bedenim bir seni unutmadı bir sensizliği kaldıramadı bu hayatta.

Unutma beni sakın bensiz hayatında, anılarım gelecek aklına belki de ağlayacaksın o anda, sözlerim gelecek aklına anılarımla bütünleşecek gözlerinde ağlayacaksın belki hatıraların adına.

Sensiz yaşamanın ölümden ne farkı var anlayamadım… Seninle sevinçlerim gözlerimdeyken, şimdi sensizlik içimde bir dağ gibi büyüyor. Kalbime söz geçirmek istesem gözyaşlarım susmuyor. Gözyaşlarımı dindirsem kalbim sızlıyor. Sensizlik çaresizlik bil istedim.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol