Semra İsminin Anlamı

semra-isminin-anlami-65406

Semra İsminin Anlamı

Çok güzel bir bebek ismi seçerken, bu ismin bebeğinizin hayatında büyük rol alacağı ve bebeğe her gün bu isimle çağrılacağını bilmek gerek. Bir gün de onlarca kez bu ismi duyacak. Tabi ki her anne baba bebeğinin duyduğu bu isimle mutlu olmasını ister. Kendi ismiyle gurur duyan asla kendine başka bir isim yakıştırmayan bireyler özgüvenli de olur. Bu isimlere en güzel örnek olan Semra isminin anlamı nedir? Sorusu çok sorulan sorulardan biri olmuştur.

Semra ismi çok güzel anlamlara sahip bir kız ismidir. Kibar, su kıyılarında yetişen bir çeşit ot ismin ilk bilinen anlamlarıdır. Esmer tenli, koyu renk saçlı kadın ise ismin diğer anlamlarıdır. Ayrıca meyve demektir.

Arapça kökenli bir isim olan Semra ismi birçok ülkede de kız çocuklarına verilir. Kısa ve güzel anlamları olan isim seçmek isteyen ebeveynlerin listesinde yer aldığı için Semra Kur’an da geçiyor mu sorusuna yanıt aranmaktadır. Bu isim Kur’an’da geçmemektedir.

Anne ve babaların hepsi çocuklarının güzel ve mutlu bir yaşam sürdürmesini ister. Bunun için maddi ve manevi tüm olanakları ile seferber olurlar. İsterler ki bu değerli hayatta onlara eşlik edecek güzel bir de isimleri olsun. Bu isimler belirlenirken anlam ve analizler değerlendirilir. Semra isminin analizi sonucu ise mantıklı ve doğru bir amaç üzerine hedeflenip tüm enerjileriyle başarmak için çaba sarf ederler. Kontrol edilmekten hoşlanmayan kişilerdir. Eğer çizdikleri sınır aşılmak istenirse kırıcı olabilen insanlardır.

Olumlu yönleri ele alınacak olursa kendilerine sonsuz bir özgüven duyarlar. Her türlü rekabete açık ve mücadeleci ruha sahiptirler. Açık sözlü, konuşmaktan ve kendini ifade etmekten çekinmezler. Her türlü yeniliğe, yeni yerler keşfetmeye açıktırlar. Bu yönleri onları sosyal ve yaratıcı yapar.

Olumsuz yönleri ise kolayca başkalarının etkisi altında kalırlar. Onları etkilemek çok kolaydır. En büyük zaafları budur. Koşullara göre fikirlerini hemen değiştirirler.

Fiziksel özellikleri ince uzun sportif bir görünüm ve duruşları vardır. Geniş omuzları, keskin yüz hatları vardır. Gözleri büyük koyu renklidir. Esmer bir tene sahiptirler. Saçları düz ve gürdür.

Bir bebeğe verilmek istenen ismin aile çevresinde kaç kişide bulunduğu kimi anne ve babalar için önem arz eder. Bazı isimler dönem dönem çok kullanılır. Bu isimlerden biri olan Semra isminin ülkemizdeki tüm isimler arasındaki sıralaması 97.’dır. Kız isimleri arasındaki sıralaması ise 48.’dir. Son bir yıl içerisindeki artışı 27 ‘dur.

Birçok ebeveyn ismin, çocuklarının çalışma hayatı ve diğer tüm başarı ya da başarısızlığını etkileyebileceğine inanmaktadır. Bu inanışlarından dolayı isimlerin kişilik analizlerini mutlaka inceler olmuşlardır. Semra isminin kişilik analizi nedir diye merak etmiş ve araştırmalar yapmıştır. Çıkarları daha doğrusu kendi mutluluk ve başarıları her şeyden önce gelir. Çalışmayı ve para kazanmayı çok severler. Para harcayarak mutlu olabileceklerini düşünürler. Bağımsız olmayı severler, Bazen bu bencilliğe kadar gidebilir. Özgürlüklerine çok düşkündürler.

Bebek ismi olarak Semra ismi seçilmiş olabilir. Aileler, söylenişi bu isme benzeyen diğer isimleri de merak edebilirler. Semra ismine benzer isimler arasında olan kız isimleri Sema, Seda, Sade, Serin, Sima, Simay erkek isimleri ise Sedat, Serhat, Sihat, Samut gibi isimler sıralanabilir.

İsim seçimi kararı aşamasında çoğu ailenin merak ettiği hususlardan biri de seçilen ismin caiz olup olmadığıdır. Semra ismi caiz mi sorusu yanıtlanacak olursa caiz olmayan isimler arasında olmadığı görülmüştür.

Semra ismini taşıyan ünlü kişiler ülkemizde bulunmaktadır. Semra ismini taşıyan ünlüler arasında oyuncu Semra Güzel, ressam Semra Ay ilk akla gelen ünlülerdir.

Semra isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kibar.
  • 2 – Su Kıyılarında Yetişen, Güzel Kokulu Bir Ot
  • 3 – Meyva.
  • 4 – Esmer (Siyaha çalan buğday rengi).
  • 5 – Esmer tenli, koyu saçlı kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: semra:
Kuran ‘da geçmiyor.

Semra ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Semra ismini kullanan 119.850 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Semra ismini kullanan 25.437 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Semra ismini kullanan 7.134 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Semra ismini kullanan 7.276 kişi bulunmaktadır.

Semra isminin Türkiye sıralaması

Semra en çok kullanılan 97. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 48. isimdir.

Semra ismini kullananların sayısı, son bir yılda 27 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Semra isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Semra isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Semra isminin Harf Analizi

Kişiye Semra ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Semra İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Semra ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Semra isminin anlamını gözden geçirin!

Semra İsminin Numerolojisi

Semra isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
M: on altı
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap