Semen İsminin Anlamı

İsim araştırması içine girdiyseniz aileye katılacak yeni birey için harekete geçtiniz demektir. Kendinizin ya da sevdiklerinizin bebeği olacağı zaman hummalı bir çalışma başlayarak birçok isim önerileri ortaya çıkacaktır. Kulağınıza hoş gelen ve sizde güzel duygular oluşmasına neden olan isimlerin anlamlarını araştırmalısınız. Semen ismi araştırmalarınız içinde yer alıyorsa haklı olarak Semen isminin anlamı nedir diye merak ediyor olmalısınız. 

Semen, dal gibi olduğu için sevinmek anlamındadır. TDK’ya göre Semen isminin anlamı, yasemin çiçeği demektir. Bu çiçek zarafeti ve güzelliği ifade eder. Genellikle sarı ya da beyaz olan bu çiçek hem güzel görüntüsü hem de kokusuyla tercih edilir. Semen kıymet, değer, tutar anlamındadır. Satılan herhangi bir şeyin fiyatı yani ücreti olarak da düşünülebilir. 

Bu isim kız çocuklarına verilir. Hoş bir söylenişi olduğu için tercih edilir. Ayrıca anlamı da güzeldir. Kökeni Farsça olmasına rağmen bizim dilimize girerek kabul görmüştür. Semen Kur’an da geçiyor mu diye baktığımızda geçtiğini görürüz. 

Bakara suresi 41 ve 79’uncu ayetlerinde bu ismin anlamına rastlamaktayız. Değer anlamında bu surelerde rastlanır. Vay, Kitabı elleriyle yazıp, sonra da onu az bir değere satmak için, “Bu Allah katındandır” diyenlere! Vay ellerinin yazdıklarına! Vay kazandıklarına! Diye Bakara 79’uncu ayette anlatılır. 

İsmin anlamı Kur’an da geçtiği için çoğu kişi bu durumdan oldukça hoşnut olmakta ve kız çocukları için düşünmektedir. Semen ismi caiz mi araştırması içinde olanlar için caiz ve uygun isimler arasında olduğunu söyleyebiliriz. 

İsimlerle ilgili yapılan analizleri incelerken ismin anlamına ve çocuğa katacağı olumlu, olumsuz özelliklerine bakılır. Semen isminin analizi yapılacak olunursa bu kişilerin iradesinin güçlü ve motive eden kişiler olduğunu söylemek mümkündür. Detayları sevmeyen olayların sonucuyla ilgilenen kişiler olarak bilinirler. Kendi çıkarlarını başkalarının çıkarlarından daha çok düşünürler. Kendine güveni olan kişilerdir. Oldukça cesaretli olduğu da söylenebilir. Bu cesaretini iş konusunda da kullanırlar. 

Olumlu özellikleri olarak düşüncelerini rahatlıkla ifade eden, açık sözlü, risklerden korkmayan, yenilikleri seven, cömert ve güçlü kişiliklerinden bahsedilebilir. Para kazanmayı severler. Para harcamak da onlar için eğlencelidir. Yaşadığı deneyimlerden ders çıkarabilen kişiliğe sahiptirler. 

Olumsuz özelliği olarak karamsar ve zoru sevmeyen tarzda olduklarından bahsedilebilir. Kırılgandırlar ve disiplinli bir hayattan hoşlanmazlar. 

Fiziksel özelliklerinde ince, uzun boyu ve atletik yapısından söz etmek mümkündür. Geniş omuzlu, iri gözlü, ince dudaklı, geniş alınlı ve gür saçlıdırlar. Ses tonları etkileyicidir. 

Eğer Semen ismi size yakın geldiyse ve oldukça fazla hoşunuza gittiyse kişilik analizi konusunu da araştırarak kesin kararınızı verebilirsiniz. Semen isminin kişilik analizi olarak bu kişilerin heyecanlı ve tutkularının fazla olduğundan bahsedilir. Bütün bu özellikler, özel hayatlarında partner bulmalarını da kolaylaştırır. Doğru kişiyi bulunca onu fazla mutlu ederler. Sadece öfkeleriyle tutkularını bir araya getirmemelidir. Başarılı ve yükseliş ivmesinde olan bir kariyer onların hayatında bulunur. Azimli ve çalışkan olmaları onları her zaman hedeflerine ulaştırır. 

Semen ismine sahip olan 153 kişi bulunmaktadır. Bu isim Türkiye sıralamasında 5497’inci sırada yer alır. Kız isimleri arasında ise 2359’uncu sırada bulunur. Son bir yılda 16 kişi artış göstermiştir. 

Bazen tercih edilen ismin benzerlerini araştırmak da fayda sağlamaktadır. Kişiler bu isimleri de inceleyerek kararını netleştirebilir. Semen isminin benzerleri olarak; Sanem, Senem, Ceren, Yasemen, Seymen, Gökmen, Egemen, Türkmen, Selen, Semiha, Semiye, Seden, Seven isimleri örnek verilebilir. Semen ismini tek başına ya da ikinci isim olarak da kullanabilirsiniz. 

Semen isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Dal Gibi Olduğun İçin Sevinesin
  • 2 – Yasemin çiçeği.
  • 3 – Baha, kıymet. Değer. Tutar. Satılan şeyin fiyatı, ücret.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçiyor.

Semen ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Semen ismini kullanan 153 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Semen ismini kullanan 34 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Semen ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Semen ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.

Semen isminin Türkiye sıralaması

Semen en çok kullanılan 5497. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2359. isimdir.

Semen ismini kullananların sayısı, son bir yılda 16 kişi artmıştır.

Semen isminin Harf Analizi

Kişiye Semen ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Semen İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Semen ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Semen isminin anlamını gözden geçirin!

Semen İsminin Numerolojisi

Semen isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
M: on altı
E: altı
N: on yedi
TOPLAM: 67

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap