Semavi İsminin Anlamı

semavi-isminin-anlami-69318

Semavi İsminin Anlamı

Dünyaya bir bebeklerinin geleceğini öğrenen anne ve baba adayları, bebekleri için hiç durmadan sürekli isim düşünmektedirler. Bazen bebeklerine vermeyi düşündükleri bu isimler çok önceden hazır haldedir, bazen ise hamilelik süresince cinsiyete göre karar verebilmek adına rafa kaldırılmaktadır.

Ancak daima, bebeğin alacağı isim ile şekillenip, karakter sahibi olacağı bilinmesi gerekli olan çok önemli bir detaydır. Bu sebeple bebek isimleri daima en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasında gelmektedir.

Özellikle çok ağır anlamlı olan isimlerin bebeklere konulması, onların ileriki hayatlarını önemli ölçüde etkilemektedir. İşte bu sebeple ağır isimlerde kararlıysanız, bir başka alternatif isim daha koyarak bebeğinizin karakterini olumlu yönde törpüleyebilmeniz mümkün olmaktadır.

Tüm bunların dışında; kız bebeklerine erkek ismi, erkek bebeklerineyse  kız bebek isimleri koymak oldukça yanlış bir durumdur. Bu gibi durumlara karşın unisex isimler daha uygun ve cazip olmaktadır. 

Bebeklerin ileriki yaşamlarında özgüvenli bir biçimde kendilerini tanıtmaları ve bu aşamada tekrar güven içerisinde isimlerini karşısındaki kişilere söyleyebilmeleri çok önemli bir konudur.

Bu kriterlere dikkat ederek bebeklerine Semavi ismini vermek isteyen anne ve babalar açısından “Semavi isminin anlamı nedir?” tarzındaki sorular bir hayli önem taşımaktadır. Kulakta bırakmış olduğu güzel tını dışında barındırdığı anlamlar da bir hayli önemlidir. 

Semavi isminin anlamı; semaya mensup, sema ile ilgili anlamlarına gelmektedir. Bu sade ve kulağa hoş gelen anlamı neticesi ile birçok aile bu ismi tercih etmektedir.

Semavi isminin anlamını güzel bulan aileler “Semavi ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusunu kendilerine sorup merak etmektedirler. Semavi ismi Kuran’da geçmemektedir. Ancak İslami açıdan kullanılması caizdir, bir sakınca görülmemektedir.

Artık çağımızda isimlere göre karakter analizleri yapılmaktadır. Bu analizler uzman kişilerce ve uzun senelerdir birikmiş olan bilgiler ile yapılmaktadır. Semavi ismine sahip kişilerin en belirgin özelliği plancılıktır.

Düzenli ve titiz kişilerdir. Hayatlarının her alanında planlı hareket etmekten yanadırlar. Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlayıp, ağır adımlar ile ilerlerler. Belirsizlikten neredeyse asla hoşlanmazlar.

İş yaşamlarında olduğu kadar özel yaşamlarında da program yapıp, o programa sadık kalmayı isterler. Bu huyları bazen sıkıcı olabilmektedir. Sürprizlerden hiç ama hiç hoşlanmazlar. Sürekli ileriyi görmek isterler. Hayatlarında karışıklığa hiç yer yoktur.

Ayrıca Semavi isminin anlamı hariç, bu ismin harf analizi de özelliklerine bakılarak yapılmaktadır. Karakter analizinde olduğu gibi, uzmanlar tarafından yapılan bu harf analizlerinin doğruluk payı oldukça yüksek olmaktadır.

Semavi ismi ülkemizde sıklıkla kullanılan isimlerin içerisinde yer alır. Bu ismin kullanım oranı 2344. sırada gelmektedir. Türkiye’ de bu adı taşıyan yaklaşık olarak 264 kişi bulunmaktadır.

Aileler Semavi isminin analizi yapıldığında, bu ismin barındırdığı karakter ve harf analizleri sayesi ile bu ismi çoğunlukla tercih edip çocuklarına vermektedir. Bu detay aileler için oldukça önem taşımaktadır.

Harf analizi yapılacak olur ise; S harfi hayalperestliği, E harfi ruhsal hayattaki karışıklığı, M harfi üstün zekiliği, A harfi mantıklı düşünmeyi, V harfi kimseyi takmayan karakteri, İ harfi hassas olan bir yapıyı simgelemektedir.

Ülkemizde Semavi ismine sahip ünlüler için;  Semavi Eyice örnek olarak verilebilmektedir. Semavi ismine benzeyen isimler ise; Ahavi, Alevi, Beyzavi, Birgivi, Derkavi, Kavi, Pehlevi, Rehavi, Safevi, Sanevi, Senevi, Simavi, Suavive Ulvi’dir.

Semavi ismi gelenek ve göreneklerimizde kabul görmüş isimlerin arasında yer almaktadır ve kullanılması toplum tarafından herhangi bir sakınca yaratmamaktadır. Sadeliği ve sema ile alakalı anlamları dolayısıyla sık olarak tercih edilmektedir. 

Semavi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İstenen Ya Da Hoşa Giden Bir Şeyin Olmasıyla Duyulan Coşku
  • 2 – Gökle ilgili, göksel.
  • 3 – Tanrı’dan gelen, ilahî.
  • 4 – İlahı, allah’tan gelen
  • 5 – Semaya mensup, sema ile ilgili

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: sama:vi
Kuran ‘da geçmiyor.

Semavi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Semavi ismini kullanan 264 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Semavi ismini kullanan 40 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Semavi ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Semavi ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.

Semavi isminin Türkiye sıralaması

Semavi en çok kullanılan 4610. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2265. isimdir.

Semavi ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Semavi isminin Harf Analizi

Kişiye Semavi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Semavi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Semavi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Semavi isminin anlamını gözden geçirin!

Semavi İsminin Numerolojisi

Semavi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
M: on altı
A: bir
V: yirmi yedi
İ: on iki
TOPLAM: 84

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap