Selvi İsminin Anlamı

Selvi İsminin Anlamı Nedir?

Anne baba adayları belli bir dönemden sonra bebekleri doğuma yaklaşıncaya kadar ya da cinsiyetini öğrendikten sonra isim koyma telaşına kapılabilirler.  Bebeklerini verecekleri isim hem dini inançlarını hem kültürellerini yansıtan ve doğru bir isim koymak isteyebilirler. Günümüzde birçok sitelerde veya internet ortamında kullanıcıların tarafından her ismin karakteriz özellikleri ve yaşantıları da beklenen bazı durumları yansıtan açıklamaları bulunmaktadır.

Anne ve baba adaylarının hem sevecekleri hem de geçmiş yıllardan beri kullanılan isim olan Selvi isminin anlamı nedir ve kültürel değerlerimizde yeri nasıldır sizler için açıklayalım. Ülkemizin Akdeniz bölgesinde fazlaca yetişen yaprakları dökmeden ince uzun bir ağaç ve diğer bir anlamı da uzun boylu anlamını taşımaktadır. Farsça bir köken olan Selvi ismi ne kız çocuklarınıza kullanabilirsiniz.  Aşırı sevgi ve bağlılık duygusu olaraktan başka anlamlar taşımaktadır. Bazen de yaz kış fark etmeksizin yeşil kalan ince uzun ağaçların kullanılan isimleri adına geçmektedir.

Son zamanlarda Türk dil kurumunun aldığı kararca kötü isim çağrışımları getiren veya anlamı kötü olan isimlerin koyması yasaklanmıştır. Selvi isminin TDK’deki anlamı Servi olarak bilinmektedir. Yöre Türkçemizde anlamda teli at arabalarının yanlarındaki küçük direkler veya bıldırcın anlamını taşımaktadır. Türk dil kurumunun getirdi bu yasaklara karşı koyulan bir isim olarak bilinir.

İsimlerin çağrışımlarıyla beraber karakteristik özelliklerini ve kişilik analizlerini yansıta bilir. Sizler için Selvi isminin kişilik analizi ve anlamlarını paylaşalım.  Adından da anlaşılacağı gibi alımlı çekici ve herkeste dost olan bir kişiliğe sahiptir. Samimi görünen durumların yanı sıra bir o kadarda samimi olmayan bir davranış sergileyebilir. Bazen ruh haline göre fazlaca muhabbetti bazen de kalp kırabilir bir kişiliğe sahiptir. Arkadaş yanlısı olan yeni hedefler koyup onun peşinden özgürce giden dışa dönük sıcakkanlı bir kişiliğe sahiptir. Aynı zamanda yenilikçi iyimser hevesli sosyal bir yaşantısı olan etrafına neşe saçan spora düşkünlüğü ile değişimi seven bir kişiliğe sahiptir.

Hiçbir şekilde hedeflerinden vazgeçme yani olumsuz yönü ile bilinen duygularını bastırmayı seven kolayca incinen bir yapıya sahiptir. Görsel açıdan kalın saç tellerine sahip dalgalı bir saç yapısı olan sağlıklı bir görüntüde görünen yüzü geniş ve büyük yuvarlak gözleriyle dikkat çeken enerji dolu bir kişiliğe de sahiptir.

Alfabedeki harflerin her birinin anlam içerikleri bir araya geldiğinde farklı boyutlara ve karakterleri yansıtabilir. Selvi isminin harf analizi ve anlamlarını sizler için sıralayalım.

S: hayal kurmayı seven ve bundan da eğlence duyan bir kişiliğe sahip olup aşırıya kaçmadan hiç çekinmeyen bir yapıdadır.

E: İçerisinde bulunduğu ruh dünyasına çok karmaşalar getiren üzüntülerini ve sevinçlerini bir arada yaşamaktan rahatsızlık duymayan insancıl bir yapıya sahiptir.

L: yetenekli kişiler arasında listenin en başında gelen sanata oldukça fazla önem veren yetenekli bir kişisel görünümü vardır.

V: kendi içerisine dönük bir yaşantısıyla kimseyi umursamayan takmayan etraftaki olaylardan etkilenmeyen bir kişiliktir.

İ: Çabuk kırılan çok duygusal hemen incinen ve hassas bir yapıya sahip kişilerdir.

Bazen Selvi ismini taşıyan annelerin kendi çocuklarından bense resim koymak isteyebilir ya da anne babaları diğer çocuklarına Selvi ismine benzer isimler koymak isteyebilirler. Kız çocukları için benzer isimler arasında sürmeli Seyranı sevgi gibi isimler yer alırken erkek çocukları için Selim Selçuk Selami Selman isimleri ilk akla gelen benzer isimler arasında yer alır.

Anne ve baba adayları bebeklerini isim koyarken dinimizin ve kültürel değerlerimizi kaybetmeden değerli bir isim koymak isteyebilirler. Selvi ismi caiz mi ve Kur’an’da yer ve anlamı var mıdır diye merak edenler için yanıtla yalım. Selvi ismi Kur’an-ı Kerim de geçmemektedir ama anlamı da kötü olan koyulması yasak besinler arasında bulunmamaktadır.

Ebeveynler bazen çocuklarına ekranda gördükleri oyuncular ünlüler ve onların yaptıkları başarılarından etkilenerek aynı isimleri koymak isteyebilirler. Selvi İsmine sahip olan ünlüler kendi isimleri olmasa da bazı dizilerde sevilen karakter ismini taşıyan kişiler bulunmaktadır.

selvi-isminin-anlami-94662
Selvi İsminin Anlamı

Selvi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Aşırı Sevgi Ve Bağlılık Duygusu
  • 2 – Alaz, yalım, alev
  • 3 – Uzun boylu.
  • 4 – Akdeniz bölgesinde çok yetişen, yapraklarını dökmeyen, ince, uzun bir ağaç.Servi yada Selvi.
  • 5 – Yaz-kış yeşil kalan ince uzun bir ağaç

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Selvi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Selvi ismini kullanan 18.473 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Selvi ismini kullanan 2.961 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Selvi ismini kullanan 1.479 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Selvi ismini kullanan 715 kişi bulunmaktadır.

Selvi isminin Türkiye sıralaması

Selvi en çok kullanılan 764. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 400. isimdir.

Selvi isminin Harf Analizi

Kişiye Selvi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Selvi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Selvi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Selvi isminin anlamını gözden geçirin!

Selvi İsminin Numerolojisi

Selvi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
L: on beş
V: yirmi yedi
İ: on iki
TOPLAM: 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap