Selda İsminin Anlamı

selda-isminin-anlami-32836

Selda İsminin Anlamı Nedir?

Selda ismi her dönem popülerliğini korumuştur. Söylenişi oldukça kolay ve ses tınısı olarak da kulağa hoş gelen yapısı ile her dönem dikkat çekici isimler arasında yerini almıştır. Selda isminin anlamı hakkında araştırma yapan anne ve baba adayları ismin analizi, ismin caiz olup olmadığı ya da ismin ebced değeri gibi birçok konu hakkında bilgi almaya çalışmaktadırlar.

Evlat sahibi olmak, onu geleceğini inşa etmek ve en iyi şekilde yetiştirmeye çalışmak dünyanın en güzel duyguları arasındadır. Ona güzel bir isim vermek ise yapılacak işlerin en başındadır. Selda ismi de çocuklara verilebilecek güzel isimler arasında yer alır. Selda isminin anlamı sel, taşkın su, dağ seli, uzun boylu ve güzel bir kadın şeklindedir.

Selda ismi Türkçe kökenli bir isim olup kız çocuklarına verilmektedir. 5 harfli olan Selda ismi Kur-an’da geçmemektedir. Selda isminin özellikleri arasında dürüst, çalışkan, gösterişli ifadeleri yer almaktadır. İsmin rengi pembedir. Selda isminin TDK deki anlamı ise ‘’Bir söğüt cinsi’’ şeklindedir.

Ebeveynler Selda isminin Türkçe kökenli olması nedeni ile Selda ismi caiz mi? Sorusunun cevabını da aramaktadırlar. İslam dini isimlerin kulağa hoş gelmesi ile beraber ismin anlamının da güzel olmasını tavsiye etmektedir. Selda ismi de anlam olarak güzel ifadeler içermektedir.

Anne ve baba adayları Selda isminin analizi ile ilgili de araştırma yapmaktadırlar. Selda ismi 2 şekilde analiz edilmektedir. İsmin harf analizi ile kişinin karakteristik özellikleri anlaşılmaya çalışılmaktadır.  İsmin sayısal analizi ile de kişisel ve profesyonel gelişim hakkında bilgi sahibi olunmaya çalışılmaktadır.

Selda isminin harf analizi şu şekildedir;

  • S harfi; hayal kurmayı seven ve hayallerinde aşırıya kaçan bir kişiliktir.
  • E harfi; iç dünyası son derece karışıktır. Sevinç, üzüntü gibi duyguları bir arada yaşayabilir.
  • L harfi; oldukça fazla yetenek ve özelliğe sahiptir. Sanatsal yönü kuvvetlidir.
  • D harfi; çok güçlüdür. Zorluklara karşı boyun eğmez. Oldukça da hırslı bir kişiliktir.
  • A harfi; mantık onun için en önemli olgular arasında yer alır. Oldukça enerjik ve atiktir. Spor yapmayı ve hareket etmeyi ihmal etmez.

İsmin harf analizi Selda isminin anlamı ile birlikte değerlendirilmelidir.

Selda isminin sayısal analizi yapıldığında ise ismin numerolojik değeri 49 çıkmaktadır. Soy isim ile beraber değerlendirilmesi daha sağlıklı olur. Selda isminin anlamı da göz önünde bulundurulmalıdır.

İsmin analizi ile beraber ebeveynler, Selda isminin kişilik analizi hakkında da araştırma yapmaktadırlar. Bu yönde yapılan araştırmada neşeli, hoşgörülü, samimi, çok sıcakkanlı ve tutkulu bir kişilik ile karşılaşılmaktadır. Sosyal insanlardır. Arkadaşları ile vakit geçirmeyi ve onlarla dışarı çıkmayı severler. Özgürlüklerine düşkündürler, farklı kültürleri tanımayı ve sürekli hareket halinde olmayı severler. Yenilikçi ve gelişim göstermeyi önemserler.

Düşünmeden hareket etmezler. Objektif düşünceye sahiptirler. Ayakları yere sağlam basar. Selda isminin anlamı ile paralel olarak duygularını oldukça yoğun ve taşarcasına yaşarlar.

Anne ve baba adayları Selda ismi hakkında araştırma yaparken Selda ismine benzer isimler ile de karşılaşmaktadırlar. Bu isimler. Seda, Selma, Selva, Eda, Yelda, Melda, Sema, Selma, Suna, Semiha, Sefa, Süreyya, Sena, Semiha, Hüda, Hüma ve Saliha şeklindedir.

Selda Alkor, Selda Bağcan, Selda Özbek ve Selda Özer Selda ismine sahip ünlüler arasında yer almaktadır.

Selda Alkor; ünlü Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Ünlü polis muavini Muharrem Alkor’un kızıdır.

Selda Bağcan; şarkıcı ve bestecidir. Birçok şarkı sözü ve bestesi bulunmaktadır.

Selda Özbek; dizi oyuncusu ve tiyatrocudur. ‘’Bizimkiler’’ dizisinde rol almıştır.

Selda Özer; manken ve dizi ve sinema oyuncusudur.

Anne ve baba adayları Selda isminin anlamı hakkında tüm yönleri ile araştırma yapmakta ve bu ismin çocuklara verilmesinde bir sakınca olmadığını aksine kelime ve anlam olarak birçok güzelliği bir arada bulundurduğunu görmektedir.

Selda isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kış Yaz Yaprağını Dökmeyen, İnce Uzun Bir Ağaç, Selbi, Selvi, Uzun Boylu Ve Güzel Kadın
  • 2 – Ünü Sel Gibi Aşan
  • 3 – Bir söğüt cinsi.
  • 4 – Sel, taşkın su

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Selda ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Selda ismini kullanan 47.105 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Selda ismini kullanan 9.130 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Selda ismini kullanan 3.982 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Selda ismini kullanan 3.564 kişi bulunmaktadır.

Selda isminin Türkiye sıralaması

Selda en çok kullanılan 366. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 190. isimdir.

Selda ismini kullananların sayısı, son bir yılda 39 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Selda isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Selda isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Selda isminin Harf Analizi

Kişiye Selda ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Selda İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Selda ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Selda isminin anlamını gözden geçirin!

Selda İsminin Numerolojisi

Selda isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
L: on beş
D: beş
A: bir
TOPLAM: 49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap