Sefine İsminin Anlamı

Sefine İsminin Anlamı Nedir?

Anne babalar, çocuklarına kulağa hoş gelen, anlamı güzel olan ve çok fazla duyulmamış olan isimleri tercih edebilmektedir. Birçok isim çocuklara verilmektedir. Bu isimler arasında kız çocuklarına verilen Sefine ismi de yer almaktadır. Çocuklara verilen Sefine isminin anlamı vapur, gemi, uzayın güney yarımı şeklindedir.

Sefine ismi kız çocuklarına verilen arapça kökenli bir isimdir. Sefine isminin TDK deki anlamı ise gemi ve uzayın güney yarımı olarak geçmektedir.  

Sefine ismi Kur’an-ı Kerimde geçen isimler arasında yer almamaktadır. İslam dinine göre çocuklara verilecek olan isimlerin Kur’an’da geçme şartı bulunmamaktadır. İsimlerin anlamının güzel olması tavsiye edilmektedir. Sefine isminin anlamı bu açıdan olumlu öğeleri bünyesinde barındırmaktadır.

Sefine ismi caiz mi? Çocuklara bu isim verilebilir mi?  Detaylı yapılan incelemeler neticesinde ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunamamıştır. Sefine ismi çocuklara verilmesi sakıncalı isimler içerisinde yer almamaktadır.

Sefine isminin anlamı, Ebced değeri 205 dir. Sefine isminin Esma’sı EL – CEBBAR dır. Sefine isminin Esma’sının gün içerisinde 206 defa okunması oldukça faydalıdır. Esma’nın okunma saati ise Mars saatidir.

Sefine ismi 6 harflidir. İsmin rengi ise beyazdır. Sefine isminin nitelikleri savaşçı, iletişim yönü kuvvetli, yılmayan ve irdeleyen şeklindedir.

Sefine isminin analizi ismin içerisinde yer alan harflerin her birinin karakteristik bir özellik göstermesi neticesinde yapılmaktadır. Harflerin kişiliğe ve karaktere olan etkileri anlaşılmaya çalışılır. Sefine isminin anlamını araştıran aileler ismin analizini de araştırmaktadırlar.

Sefine isminin harf analizi şu şekildedir.

  • S harfi; hayalperestliği temsil eder. Hayalciliği belirtir.
  • E harfi; ruhsal durumu temsil eder. İç dünyanın karışıklığını belirtir.
  • F harfi; uysallığı ve güvenilirliliği temsil eder. Sakin bir yapıda olunduğunu belirtir.
  • İ harfi; kırılganlığı temsil eder. Hassas bünyeye sahip olunduğunu belirtir.
  • N harfi; sağduyuyu temsil eder; yeteneği ve gücü belirtir.
  • E harfi; ruhsal durumu temsil eder. İç dünyanın karışıklığını belirtir.

Sefine isminin sayısal analizi de yapılmaktadır. Yapılan analizde Sefine isminin anlamı numerolojik değeri 70 olarak bulunmuştur. İsmin numerolojik değerinin kişisel ve profesyonel gelişimi etkilediği belirtilmektedir. (ismin numerolojik değerini bulmak için soy isim de kullanılmalıdır. Burada verilen değer sadece isme aittir.).

Sefine isminin kişilik analizi ise; bu isme sahip olanların, başka insanlara örnek olma eğilimi bulunmaktadır. Bu isme sahip olan kişiler yetenekli, karizmatik ve lider ruhlu bireylerdir. Gerçeğe önem verirler. Adildirler ve adalete önem verirler. Disiplin onlar için oldukça önemlidir. Görüşlerine değer verilmesini beklerler, farklı görüşte olanlara karşı agresif tutum sergileyebilirler. Bu isme sahip kişiler çok çalışkandırlar. Hiçbir zaman bıkkınlık göstermezler. Ayrıca başarı onlar için alışılmış bir kavramdır.

Sefine ismine sahip olan kişiler dost canlısıdır. Çok iyi arkadaştır ve çok iyi bir dosttur. Düzenli ve yardım severdir. Bu isme sahip olan kişiler pratik zekâya sahiptirler. Sorunlar karşısında çok çabuk çözüm üreterek üstesinden gelmeyi başarırlar.

Bu isme sahip olan kişiler güçlü iradeleri sayesinde olaylar karşısında sakin kalabilmektedirler. Maddi çıkarlarını ön planda tutmayan bir yapıdadır. Bazen bu durum zarar verici olabilmektedir.

Sefine isminin anlamını araştıran bireyler sefine ismine sahip olan ünlüler var mı? diye merak edebilmektedirler. Yapılan araştırmada Sefine isminde sahip olan herhngi bir tanınmış simaya rastlanılmamıştır.

Sefine ismine benzer isimler de araştırma konusudur. Bu isimler Nefise, Şükufe, Safiye, Defne, Emine, Medine, Sümeyye, Mine, Sude, Amine, Sabriye, Sahra, Saime, Selime ve Mümine’dir.

Sefine ismi ülkemizde sıklıkla kullanılan isimler arasında yer almaktadır.

sefine-isminin-anlami-44226
Sefine İsminin Anlamı

Sefine isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Vapur, gemi
  • 2 – Uzayın Güney Yarımı.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sefine ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sefine ismini kullanan 654 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sefine ismini kullanan 146 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sefine ismini kullanan 20 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sefine ismini kullanan 16 kişi bulunmaktadır.

Sefine isminin Türkiye sıralaması

Sefine en çok kullanılan 3387. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1507. isimdir.

Sefine isminin Harf Analizi

Kişiye Sefine ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Sefine İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sefine ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sefine isminin anlamını gözden geçirin!

Sefine İsminin Numerolojisi

Sefine isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
E: altı
F: yedi
İ: on iki
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap