Saye İsminin Anlamı

Saye İsminin Anlamı Nedir?

Saye ismi ne anlama gelir? Saye isminin kökeni nedir? Saye ismi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda elinizin altına getiriyoruz.

Saye isminin anlamı nedir? Çocuklarına güzel bir isim koymak her ailenin isteklerinden bir tanesidir. Saye isminin genel özellikleri hakkında bilgilerimizi şimdi inceleyebilirsiniz.  Saye TDK’deki anlamı nedir? TDK’de Saye isminin anlamı gölge, koruma ve yardım anlamına gelir. Saye ismine sahip kişiler çekicidir. Her insanın sevdiği isimlerden biri olan Sade ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Saye ismine sahip olan kişiler bilimsel açıdan sürekli olarak araştırmayı sever. Pozitif bir yapıya sahip olan bu kişiler arkadaşlarını da özel hissettirmektedir. Başkalarını üzmekten çekinen bu kişiler güldürmeyi de sever.

Saye ismini koymadan önce dinen caiz olup olmadığını bilmeniz gerekir. Saye ismi caiz mi? Saye ismi Kur’an-ı Kerim’de yer almaz. Saye isminin kullanılması İslami açıdan caizdir. Kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Saye ismi her erkek hem de kızlarda kullanılabilir.

Saye isminin harf analizi nedir? Saye ismine ait harf analizi bakacak olursak;

S: bu harf kendinden emin kişileri temsil eder. Her konuda profesyonel kararlar verebilen bu kişiler her zaman doğruyu aramaktan çekinmemektedir.

A: Lider kişileri temsil eden bu harf çözüm üretme ve güvenilir yapıları ile öne çıkıyor. Bu insanların kararlarına hep saygı duyulur.

Y: Kin gütmeyi ve insanları dinlemeden yargılamaktan hoşlanmaz. Bu isme sahip insanları karşısındakileri sonuna kadar dinler.

E: İyi ve güvenilir bir arkadaş olmasıyla öne çıkan bu kişiler her zaman sevdiği insanlara destek olur.

Saye ismi modern adlardan bir tanesidir. Çocuklarınıza güvenle bu simi verebilirsiniz.

saye-isminin-anlami-62553
Saye İsminin Anlamı

Saye isminin kişilik analizi nasıldır? Saye isminin genel kişilik özellikleri şu şekildedir.

 • İnce fikirlere sahiptir.
 • Romantizme düşkündür.
 •  
 • Dost canlısıdır.
 • Güzel konuşurlar.
 • Manevi duygulara önem verir.
 • Eleştirmekten çekinmezler.

Saye isminin olumsuz yönleri şu şekildedir. Beklenmedik kararlar alabilir. Ayrıca sabit fikirleriyle öne çıkar. Saye isminin fiziksel özellikleri nasıldır? Saye isminin fiziksel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Geniş omuzludur.
 • Kalın dudaklıdır.
 • Belirgin elmacık kemikleri bulunur.
 • Köşeli çeneye sahiptir.
 • Kemerli burunları bulunur.

Saye adını taşıyan insanların hayal dünyası da gelişmiştir. Entelektüel yapıya sahip bu insanlar aşırı uç noktalarda yaşamayı tercih edebilirler. Özgürlüğe düşkün olan bu kişiler aile değerlerine de bağlıdır. Saye ismine sahip olan ünlüler kimlerdir? Saye isimli ünlüleri sizler için araştırdık. En ünlü kişi Seyid Muavvaz’dır.

Saye ismine benzer isimler nelerdir? Saye ismi dört harf ve iki heceden oluşuyor. Alt tarafta yer alan listede ses uyumu bakımından en yakın isimleri görebilirsiniz.

 • Sayeban,
 • Sayedar,
 • Sayezar
 • Gaye,
 • Feraye,
 • Piraye,
 • Kifaye

Saye isminin kader sayısı beştir. Beş rakamı bu ismi sahip kişilerin iyi bir dinleyici olduklarını gösterir. Etrafındaki herkesi dinleyen ve sevilen bu insanlar başarılarıyla öne çıkar. Olaylara son derece sakin bir şekilde yaklaşan bu kişiler her zaman pozitif şekilde düşünüyor. Yaratıcılıklarıyla öne çıkan bu kişiler başarı bazlı çalışmalar gerçekleştiriyor. Yaratıcılığı ve keskin zekaları ile öne çıkan bu kişiler zamanla en iyi yerlere ulaşmayı başaracaktır. Çevresindeki kişileri kendisine hayran bıraktıran bu kişiler karakterleri ile öne çıkar. Farklılıklar yaratma konusunda adından söz ettiren Saye ismine sahip olan kişiler ailelerinde sevdiği adlardan bir tanesidir. Saye isminin anlamı, analizi ve diğer detayları sizlerle bira raya getirdik. Doğacak çocuğunuza sizde gönül rahatlığı ile Saye ismini verebilirsiniz. Saye ismi günümüzde Türkiye’de popüler isimlerden bir tanesidir.

Saye isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Hz. Adem’İn 2. Kının Adı. Hurma Ağacını İlk Diken K.
 • 2 – Gölge.
 • 3 – Sahip Çıkma, Koruma, Siyanet. Yardım. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Saye ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Saye ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Saye ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Saye ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Saye ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Saye isminin Türkiye sıralaması

Saye en çok kullanılan 9048. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 704. isimdir.

Saye ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4 kişi artmıştır.

Saye isminin Harf Analizi

Kişiye Saye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Saye İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Saye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Saye isminin anlamını gözden geçirin!

Saye İsminin Numerolojisi

Saye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap