Sarp İsminin Anlamı

Sarp İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Sarp isminin anlamı nedir? Ve Sarp ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Sarp isminin pek çok anlamı vardır. Sarp isminin övünç, gurur, çetin ve şiddetli, sert anlamları bulunur.

Sarp ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Sarp ismi Türkçe kökenli olup,  Sarp isminin TDK’deki anlamı ise; dik, çıkılması ve geçilmesi güç olan anlamına gelir.

Sarp ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 5954 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Sarp ismi Türkiye’de 1372. sıradadır. Sarp isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 512 kişi artmıştır.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Sarp isminin kişilik analizi ise; çekici ve alımlı yanları vardır. İnsanların gönlünü çok rahat bir şekilde kazanırlar. Sabit fikirli olmazlar. Dürüstlüğe çok önem verirler. İkili ilişkilerinde dürüstlük ve sorumluluk sahibi olunması oldukça önem arz eder. Tek bir yerde sabit yaşantıdan hoşlanmazlar. Gezmeyi ve eğlenmeyi, farklı yerler görmeyi çok severler.

Sarp isminin kader sayısı 5’tir. Kader sayısının 5 olmasının anlamı ise; özgürlüklerine düşkün olurlar. Uyumlu yapıları vardır. gezginlik ve değişkenlik hayatlarının olmazsa olmazıdır. Cesur ve ikna edici kişiler olurlar. Sarp isminin rengi turuncudur.

Sarp isminin numerolojisi ise; S: yirmi iki, A: bir,  R: yirmi bir, P: yirmi şeklindedir. Bu sayıların toplamı 64 yapar. 

Sarp isminin olumlu yönleri; özgür ruhlu ve dışa dönük kişilerdir. Arkadaş canlısı, sevecen olurlar ve hedeflerinin peşinden koşarlar. Sıcakkanlı, gelişimci ve maceracı olurlar. Spor yapmak onların hayatında önemli bir yer tutar.

Sarp isminin olumsuz yönleri ise; vazgeçecekleri zamanı bilmezler, hassas olurlar ve kolay incinirler. Duyguları aşırıya kaçabilir ve kuşkucudurlar.

Sarp ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; gür, dalgalı ve kalın saçlar, açık alın, büyük göz ve atletik yapıya sahip olurlar.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Sarp isminin harf analizi; S: hayalperest yapı, A: atılgan ve enerjik yapılı olurlar, R: tereddütlü ve kuşkucu yapı, P: kendinden eminlik ve özgüven çağrıştırır şeklinde yorumlanabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Sarp ismine benzer isimler erkek bebekler için; Pars, Sarper, Saruhan ve Saraç isimleri bulunur. Kız bebekler için; Sare, Sara, Serap ve Sevtap isimleri tercih edilebilir.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Sarp ismi caiz mi? Sorusuna Sarp isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere koyulacak isimler araştırılırken bazı ünlü kişilerden de referans alınır. Sarp ismine sahip olan ünlülerin başında oyuncu Sarp Bozkurt, oyuncu Sarp Levendoğlu ve yine oyuncu Sarp Apak bulunur.

Ekranların sevilen dizilerinden biri olan İçerde dizisinde Çağatay Ulusoy’un hayat verdiği Sarp karakteri bulunur.

sarp-isminin-anlami-67631
Sarp İsminin Anlamı

Sarp isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Övünç; Çoşkun Akan Su
  • 2 – Dal Gibi Kağan
  • 3 – Çetin, şiddetli, sert
  • 4 – Dik, çıkılması ve geçilmesi güç.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Sarp ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sarp ismini kullanan 5.954 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sarp ismini kullanan 1.994 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sarp ismini kullanan 561 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sarp ismini kullanan 909 kişi bulunmaktadır.

Sarp isminin Türkiye sıralaması

Sarp en çok kullanılan 1372. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 640. isimdir.

Sarp ismini kullananların sayısı, son bir yılda 512 kişi artmıştır.

Sarp isminin Harf Analizi

Kişiye Sarp ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

Sarp İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sarp ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sarp isminin anlamını gözden geçirin!

Sarp İsminin Numerolojisi

Sarp isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
R: yirmi bir
P: yirmi
TOPLAM: 64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap