Salçalı Makarna Tarifi, Nasıl Yapılır?

Makarna ucuz ve lezzetli olması ile çok tercih edilir. Salçalı makarna için özel bir sos hazırlayıp tarifinde püf noktalara da dikkat ederseniz lezzeti artar.

Salçalı Makarna,her yaştan insanın Hayır diyemediği lezzet kaynaklarından bir tanesi olan son derece kolay pişirilebilen ve oldukça ekonomik fiyatlara sahip olan makarna birden fazla yöntemle rahatlıkla pişebilmektedir. içeriğinde bulunan irmikten dolayı yüksek karbonhidrat ve lezzetli olması her yaştan İnsanın sevdiği bir besin haline gelmesini sağlamaktadır.

Makarna yemek yerine birçok insan farklı şekillerde makarnayı pişirerek servis etmektedir. Sinir kıyma tavuk eti domates ya da salçalı aklınıza gelebilecek birçok besinle beraber bir arada servis edildiğinde çok daha lezzetli bir hale gelebilir.

Hem Üniversite öğrenci evlerinin vazgeçilmezi olan hem de aile sofralarının da çok tercih etmiş olduğu bir türlü de salçalı makarna çeşididir. Makarna tarifini şu şekilde anlatamam.

Salçalı Makarna Tarifi, Nasıl Yapılır?
Salçalı Makarna Tarifi, Nasıl Yapılır?

Salça Sosu İçin Malzemeler

  • Salça,
  • Zeytinyağı
  • Tuz,
  • karabiber ya da diğer baharatlar,
  • Soğan (isteğe bağlı)
  • İsteğe Bağlı Malzemeler,
  • Kaşar
  • Yoğurt ya da ayran

Büyük bir tencere içerisinde kaynayan su içine tuz veya atıldıktan sonra makarnalarda bunun içerisine atılır. Paket üzerine öneriler sürede makarna pişirilmesi için beklenmektedir.

Makarnanın çok uzun süre pişirilmesi ve sünger kıvamına gelmesini tavsiye etmiyoruz Çünkü midede sindirimi daha zor olur.

Makarnalar pişirildikten sonra bir Süzgeç yardımı ile yapışmaması için soğuk suda yavaşça yıkanmaktadır. Kadın boş makarna tenceresi içerisine zeytinyağı ya da istenildiği takdirde tereyağı koyulabilir ve yağ yakılır.

İstediğiniz takdirde sulandırarak salça koyabilirsiniz ve kavrula bilir. Daha kıvamlı bir tat olmasını istiyorsanız az miktarda soğan ekleyebilirsiniz ve Salçanın ve soğanın rengi döndükten sonra Alt kısmını kısmınız gerekiyor.

Makarnaları süzgeçten aldıktan sonra tenceredeki karışım hazır olunca üzerine atarsınız ve kısık Ateş içerisinde hafifçe karıştırarak kavurma işlemine başlarsınız. Karıştırma işleminde alttan başlamanız son derece önemlidir Yoksa makarnaların tabağa yapışması gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Biraz soğuması beklendikten sonra yanında ayran Üzerine de az miktarda kaşar peyniri rendesi attığınız zaman son derece sağlıklı bir şekilde salçalı makarna mızı tüketebilirsiniz.

Makarnanın tenceresinin yapıldığı yağın yakılmış olduğu makarna tenceresinin çabuk temizlenmesi gerekmektedir. Olduğu takdirde lekelerin çıkarılması daha zor olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap