Salaten Tuncina ve Salatı Tefriciyye Duaları

Salaten Tuncina ve Salatı Tefriciyye Duaları Hayatımızın mutlu ve bereketli geçmesi için çalışmak dua etmekgerekiyor. Salaten Tuncia kazadan, beladan korur, Salatı Tefriciyye bereketi artırır.

Salaten Tuncina ve Salat-ı Tefriciyye Duaları birçok insanın zor zamanlarında okuduğu dualardır. Bu salavatı şerifenin büyük önemi ve sevabı bulunmaktadır. Tuncina Arapçada kurtulma, Kurtuluş anlamına gelmektedir.

Bu salavatı okumaya devam eden kişi belalardan emin olur.  Belalara karşı korunur. Dilekleri kolay gerçekleşir. Rızkı bereketli olur. Düşmanlarına karşı korunur. Salaten tuncına duası, zor ve sıkıntılı anlarda okunan dua çeşitlerindendir. Kul zor ve çıkılmaz gibi görünen durumlarda böyle güçlü salavatlar ihlaslı bir şekilde getirmelidir. Rabbimiz dermansız dert vermez. Şifa yine ondandır.

Salaten Tuncina ve Salat-ı Tefriciyye Duaları
Salaten Tuncina ve Salat-ı Tefriciyye Duaları

Salaten Tuncina Faziletleri

Bu Salat ı munciye duası rızık ve bereket duasıdır. Bu salavatı devamlı okuyanlar yoksulluk çekmezler. Kaza ve belalardan korunurlar. Tehlikeli işlerde uzun yolculuklarda tehlikelerden insanları korur.

Kısmet açma, evlat sahibi olma ve eşi ile muhabbet artırma gibi konularda okunması çok etkili bir salavattır. Burada dikkat edilmesi gereken helal dairesi üzerindeki isteklerin yapılmasıdır. Ruhsal sıkıntıları giderir. İnsanı vesveseden kurtarır. Gıybet etmekten haramdan ve hapisten insanı korur.

Şifa duasının hastalara okununca Allah’ın izniyle Şifaya kavuşturur. Salaten Tüncina Duası ve Fazileti okuyan insanı yüksek mertebelere ulaştırır. Burada dikkat edilmesi gereken helal dairesi üzerindeki istekler için yapılmasıdır. Ve farz ibadetlerin yerine getirilmesi önemlidir. Salaten tuncina ve salat-i tefriciyye arapça okunuşu herkes tarafından bilinmediği için Türkçe olarak yazılmaktadır.

Salaten Tuncina Duasının Okunuşu

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin Salaten Tüncina biha min-cemi’il-ehvali vel afat. Ve takdi lena biha cemial hacat ve tutahhiruna biha min-cemiis-seyyiat ve terfe’una biha indeke a’la’d-deracat ve tubelliğune biha aksa’l-ğayat min cemil-hayrati fi’l-hayati ve ba’del-memat birahmetike ya erhame’r-rahimin. Hasbinallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen Nasır. Ğufraneke rabbena ve ileykel masir.

Salaten Tuncina Duasının Anlamı

Salaten tuncına duası anlamı: Allah’ım bizim Efendimiz Muhammed’e kusursuz bir salat ve rahmet çember bir selam ve Selamet vermeni diliyorum o peygamber ki onun hürmetine düğümler çözülür. Sıkıntılar ve belalar onun hizmetini açılıp dağılır Hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir.

Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır Güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir onun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki Yağmur istenilir Allah’ım onun ehli beytine ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda her nefes alacak zamanda Sana malum olan varlıklar sayısınca salat et. Salatı tefriciyye anlamı bu şekildedir.

Salatı Tefriciyye Duasının Okunuşu

Allahümme Salli Salaten kamileten ve Sellim selamen tammen Ala Seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil kurabu ve tukda bihil havaicu ve tünalü bihir rağaibu vehusnul havatimi ve yusteskal ğamamu Bi vechihil kerimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin Bi adedi külli ma’lümin lek.

Salatı Tefriciyye Duasının Anlamı

Ya Rab efendimiz Hz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle o Nebi ki Onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür sıkıntılar dağılır ihtiyaçlar karşılanır arzulara ve güzel akıbetleri erişilir bulutlardan yağmur dökülür onun Aline ve ashabına da salat ve selam eyle Yarab her an her nefeste ve Senin bildiklerinin sayısınca.

Salatı Tefriciyye Duasının Faziletleri

Günde 4444 kere Salat ı tefriciyye okuyan idam mahkumu bile olsa Allahü Teala’nın izni ile bu durumdan kurtulur. Günde 100 defa Salaten duası okumaya devam eden dilek ve arzularına ulaşır. Hastaya okumaya devam ederse hastalığından şifa bulur ve iyileşir. Günde 100 defa okumaya devam eden kimse hayal edemeyeceği şeyleri ulaşır.

Bu salevât-ı okumaya devam eden kişi düşmanların şerrinden korunur. Bu salavatı vakit namazlarından sonra 11 defa okumayı kendine alışkanlık edinen kişi maddi ve manevi mertebelere ulaşır. Allahü Teâlâ ona bol rızık verir. Bu salavatlar kalp gözünün açılması insanların bedenen ve ruhen iyi olması için devam edilmesi gereken salavatlardır.

Salavat getirmek yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerde yapılması gerektiği söylenmiştir. Ahzab Suresi’nde Allah ve onun melekleri Peygambere Salat ederler buyurmuştur. Salavat getirmek farzdır. Onun için emre itaat edip en güzel şekilde yani böyle kıymetli salavatlar ile Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem ve ailesine ashabına duada bulunulmalıdır.

Hem sevap boyutu çok büyük hem de ahiret hayatı için insana gerekli bir azıktır. Kıymetini bilenler için bu salavatlar birer hazine hükmündedir. Sıkıntılı ve üzgün olduğunuz anlarda okunduğunda Rabbimiz bizleri feraha çıkarır. Kapalı olan kapılar açılır. Müşküller halledilir. Nice felaketler ve musibetler engellenir. İşte bu büyük salavatlar iyiliğe ve feraha açılan kapıların anahtarlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap