Sair İsminin Anlamı

sair-isminin-anlami-56495

Sair İsminin Anlamı

Yeni doğacak olan bebeklerine isim arayanlar ya da yıllardır kullandıkları isimlerinin anlamlarını öğrenmek isteyenler, isim anlamlarını araştırma yoluna gitmektedir. Çok duyulmamış isimlerden biri de Sair ismidir. Peki, Sair isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde analiz edelim.

Sair isminin tek bir anlamı bulunmaktadır. Bu anlamı ise sözlük karşılığıdır. Sair isminin TDK’deki anlamı;seyreden, hareket eden ve yürüyendir. Sair isminin genel Türkçe lugatında farklı birkaç anlamı daha bulunmaktadır. Bunlar; yaygın, ağızda dolaşan, duyulmuş, alevli cehennem ateşi, başka, diğer ve öteki gibi anlamlardır.

Sair ismi erkekler için kullanılmaktadır. Sair isminin kökeni ise Arapçadır. Sair ismi caiz mi sorusu ise merak edilen başka bir sorudur. Sair ismi Arapça kökenli bir isimdir fakat Kuran’da yer almamaktadır. Ama Sair isminin kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Türkiye’de bu ismin kullanıcı analizi yapıldığında ise, Türkiye’de bu ismi kullanan kişi sayısının 86 olduğu görülmektedir. En büyük üç şehir sıralaması yapıldığında, İstanbul’da 8, İzmir’de 2 ve Ankara’da ise 9 kişinin kullandığı söylenebilir.

Sair isminin kişilik analizi yapılacak olursa; pratik zekâsı ve duygusal olmayan kişilik yapısıyla karşısına çıkan olaylara her zaman mantıklı yaklaşan kişilerdir denebilir. Sorunlar üzerine biraz düşünüldüğü sürece çözülmeyecek bir problemin olmadığını düşünmektedirler. Aile hayatlarına düşkün insanlar değildir. Özgürlüğüne düşkün yapılarından dolayı bireyselliğe daha büyük önem verirler. Özel ilişkilerinde soğuk tavır takınan kişilerdir. Fakat bir insanı çok sevdikleri zaman bütün özelliklerini değiştirebilecek yapıya sahiptirler.

Sair isminin olumlu yönleri; özgürlüğüne düşkün, yeniliklere açık, dostluk ilişkilerinde iyi, atılgan, hareketli, ufak şeylerle mutlu olabilen ve sıcakkanlı kişiler olmalarıdır. Bu ismi taşıyan kişiler aynı zamanda, sempatik, girişken, maceracı, iyimser düşünen ve saf karakterli kişilerdir.

Sair isminin olumsuz yönleri; duygularını ifade etmeyi beceremeyen, ketum, sinirlendiğinde yıkıcı davranan, alıngan ve şüpheci karakter olmalarıdır.

Sair ismine sahip olan kişilerin fiziksel özellikleri: Fiziki görüntüsü sağlıklı ve düzgün, gür ve uzun saç yapısı, yüz yapısı geniş, alın yapısı düz ve geniş, iri gözleri ve eğri kaş yapısı olan kişilerdir.

Sair isminin analizide şöyle yapılabilir; Sair isimli kişilerde adeta şeytan tüyü vardır. Soğuk mizaçlı kişiler olmalarına rağmen çevresi tarafından sevilen kişilerdir. Değişen fikir yapısına sahip kişilerdir. Herkesin kalbini rahat bir şekilde kazanabilen kişilerdir.

İsim analizleri yapılırken, harflerin ne manaya geldiğine bakılır. Bu anlamda, Sair isminin harf analizi şöyledir; S: Hayal gücü yüksek ve gerçeklikte uzun süre kalamayan kişileri temsil eder. A:Enerjisi yüksek, atılgan, hareketli ve macerayı seven kişilerdir. İsminde A harfi bulunan kişiler baskın karakterli kişilerdir. İ: Duygusal ve hassas karakterleri temsil eder. Bu harfi isminde bulunduran kişiler, duygusal hareket eden ve kolay incinen kişilerdir. R: Kuşkucu, tereddütlü ve kolay karar veremeyen kişileri temsil eder.

Sair isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; S:22, A:1, İ:12 ve R:21’dir. Bu analize göre, Sair isminin toplam numeroloji değeri, 56 ve kader sayısı ise 5’tir.

İsim anlamları araştırılırken bakılan bir diğer konu ise o isme benzer olan isimlerdir. Bu anlamda Sair ismine benzer isimler olarak; Aris, Saim, Saik, Sait, Samir, Sabir, Şair, Sezer, Soner, Serdar, Sidar, Sonnur, Server, Seher, Saide, Selver ve Sudenur gibi isimler örnek verilebilir.

Araştırılan bir diğer başlık ise o isme sahip olan ünlülerdir. Bu anlamda Sair ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında, herhangi bir ünlü isme rastlanılmamaktadır.

Sair isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Seyreden, Hareket Eden, Yürüyen.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Söylenişi: sa:ir
Kuran ‘da geçmiyor.

Sair ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sair ismini kullanan 86 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sair ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sair ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sair ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Sair isminin Türkiye sıralaması

Sair en çok kullanılan 6411. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3206. isimdir.

Sair ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Sair isminin Harf Analizi

Kişiye Sair ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Sair İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sair ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sair isminin anlamını gözden geçirin!

Sair İsminin Numerolojisi

Sair isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap