Saik İsminin Anlamı

saik-isminin-anlami-68880

Saik İsminin Anlamı Nedir?

Saik, felsefede bir terim olarak kullanılan motif kelimesi dilimize Farsçadan geçmiştir. Osmanlı metinlerinde “sa’ik” kelimesinin ilk anlamı, bir şeyin bir şeye sebep olmasıdır. Saik kelimesinin TDK’deki anlamı “sebep, güdü” olarak bilinmektedir. İsmin Türkçe’deki anlamı “sevkeden, gönderen, süren, sürücü, götüren” anlamlarında kullanılmaktadır. Hukuki anlamda saik ismi şu şekilde tanımlanabilir: Kişiyi belirli  bir içerikle sözleşme yapmaya teşvik eden düşünce ve tasavvurlardır. Yasal işlem yapma arzusunun birçok nedeni olabilir. Saik ismi genel olarak erkekler tarafından kullanılmaktadır ve bu ismin kökeni Arapça olarak bilinmektedir.

Saik isminin genel anlamına baktıktan sonra Saik isminin kişilik analizini ele alacağız. Saik ismindeki insanlar yoğun bir sessizlik arzusuna, manevi yansıma ve analiz arzusuna ve daha yoğun bir hakikat anlayışına sahiptir. Yeryüzündeki yaşama büyük saygı duyarlar ve ruhsal konulara çok meraklıdırlar. İlişkilerinde partneriyle empati kurar ve ona karşı duygularını ifade etmekten çekinmez. Aile hayatında anne ve babasına çok önem verir, onları incitmekten çok korkar. Eşlerinden de aynı sevgi ve saygıyı bekler fakat kendisi de arkadaşının ailesine  son derece saygılıdır.

Bir bireye Saik adıyla hitap ettiğimizde kelimelerin oluşturmuş olduğu titreşimleri sadece topluma değil aynı zamanda hitap ettiğimiz kişiye kişisel anlamlarını empoze eder. Şimdi de Saik isminin harf analizine bakacağız;

S: Kendine güvenen bir yapıya sahipsiniz ve kararlarınızı desteklemeyi başarıyorsunuzdur. Her şeyden önce, her alanda profesyonel kararlar alarak her zaman tutarlı sonuçlar üretmeye çalışırsınız.

A: Sakin kişiliğiniz sayesinde harika bir  çözüm yapıcısınız. Bu, çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırır. Kararlarınıza her zaman saygı duyulur.

İ: Planlayıcı ve programcı kişiliğiniz ile birlikte kariyer hayatınızda daima güzel yerlere gidiyorsunuz. Ayrıca yardımsever tavrınız sayesinde herkes tarafından takdir edilirken yeni ortamınıza hızla uyum sağlıyorsunuz.

K: Yardımseversinizidir. Bu nedenle arkadaşlarınız ve ailenizle asla kavga etmez, onlara karşı  sesinizi yükseltmeyecek  sakin ve huzurlu bir kişiliğe sahipsinizdir.

Saik isminin çok az kişi tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Saik isminin numerolojisini ele almadan öbce ilk olarak numeroloji nedir ona bakalım. Numeroloji, sayı ve harflere anlam vererek kişinin kaderini ve karakterini belirli hesaplamalarla hesaplama işlemine cebir denir. Bu sürecin kökleri Türk-Müslüman kültüründe, Avrupa’da ise aritmetik olarak bilinmektedir. Evrendeki her harf ve sayının bir anlamı vardır ve bir gezegenle ilişkilendirilirler. Buradan hareketle Saik isminin numerolojisi şu şekildedir;

S:22

A:1

İ:12

K:14

Toplam:49

Saik kelimesinin her bir harfine karşılık gelen sayı değerini ortaya koymuştuk. Bu sayı değerlerinin toplamı kader sayısını meydana getirir. Buna göre kader sayısına göre yorumu, herzaman gülümser, hayalperesttirler, yardımseverdirler, büyük bir anlayış ve anlayış kapasitesine sahiptirler.

Birçok kişi Saik isminin Kuranda geçip geçmediğini bilmekmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda Saik ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir. Ayrıca Saik isminin kullanılması caizdir çünkü bu ismin kullanılmasında islami açıdan bir sakıncası yoktur.

Yapılan araştırmalarda Saik isminin Türkiye’de herhangi film veya dizi de geçtiği görülmemiştir. Herhangi bir  ünlü de bu ismi kullanmamaktadır. Çok nadir kullanılan bir isimdir. Bütün bunlara nazaran bu Saik isminin benzerleri vardır. Bu benzerelere bakacak olursak;

Kullanılan Saik isminde dört harf vardır ve iki hecelidir. Buradan hareketle ses ve cinsiyet uyumu açısından bu kelimeye en yakın olan kelimeleri bir araya toplayıp sizler için derledik. Böylelikle Saik isminin benzerleri: Sait, Said, Saib, Saim, Faik, Zaik bulunan benzer isimlerdendir. Bunlara ek olarak benzer kız isimleri de bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak: Saime, Saika, Saide, Saibe, Saile gibi benzer isimler bulunmuştur.

saik-isminin-anlami-68880
Saik İsminin Anlamı

Saik isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevk Eden, Götüren. Süren Sürücü.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Saik ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Saik ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Saik ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Saik ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Saik ismini kullanan bulunmamaktadır.

Saik isminin Türkiye sıralaması

Saik en çok kullanılan 11181. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5907. isimdir.

Saik ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Saik isminin Harf Analizi

Kişiye Saik ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Saik İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Saik ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Saik isminin anlamını gözden geçirin!

Saik İsminin Numerolojisi

Saik isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
İ: on iki
K: on dört
TOPLAM: 49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap