Şahizar İsminin Anlamı

Şahizar İsminin Anlamı

İsimlerin anlamları ve kökenleri kişilerin karakterine yön verir ve kendilerine has enerjilere sahip oldukları söylenmektedir. Genellikle çocuk sahibi olmak isteye ebeveynlerin zorlandığı konulardan biri isim seçimidir. İşte bu aşamada Şahizar isminin anlamı nedir diye bir göz atalım.

Şahizar veya Şahizer bir kız ismidir ve değerli taşlarla süslü padişah koltuğu, sahip çıkan ve gül tanesi anlamlarına gelmektedir. Aslında zer altın demektir ve Şahizer altınların şahı anlamına gelmektedir.

Bu isme sahip kişilerin algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek olmaktadır. Onlar ruhsal karışıklıklar yaşayan kişiler olmaktadırlar ve bu sebepten dolayı mutluluk ve hüznü birlikte yaşarlar.

Şahizar ismi Kur’an da geçmemektedir ama eğer Şahizar ismi caiz mi diye soracak olursanız, bu isminin kullanılması İslami açıdan caizdir ve kullanılması bir sorun içermez.

Bu kelimenin Arap kökeni vardır ve eğer Şahizar’in TDK’deki anlamı nedir diye merak ediyorsanız, bu kelimenin TDK’de anlamı bulunmamaktadır. Türkiye geneline Şahizar ismini kullanan 5.221 kişinin bulunduğu saplanmıştır.

Şimdi Şahizar ismini daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Şahizar isminin kişilik analizi; bu kişiler azimli ve dışa dönük insanlardılar o yüzden girdikleri ortamlarda dikkat çekerler. Onlar kendilerine güvenirler ve ayrıca sevecen ve sempatik yapıya sahiptirler. Onlar doğal liderdir. Bu kişiler başkalarının etkisinde kalarak karar vermezler. Cesurdurlar ve sorumluluk almaktan kaçınmazlar. Ama bazen bu cesaret onların olumsuz yönleri olabiliyor. Para kazanmakta ustadırlar ama parayı harcamayı da severler. Bu isimdeki kişiler üretken ve yaratıcılardır. Genellikle içgüdüleri ve hisleriyle hareket eden kişilerdir. Onlar genellikle yalnız hareket ederler. Bazen kuşkucu olabilirler. Onlar bazen çok fazla işle uğraşmaktan sıkıntı yaşayabilirler çünkü biraz maymun iştahlılardır. Bu kişiler oldukça düşüncelilerdir ve ayrıca merhametli insanlardır. Onların sanatsal yetenekleri vardır ve yaratıcı insanlar olabiliyorlar. Güneşte yürümeyi severler. Bu isimdeki kişiler lüksü severler ve yüksek standartlara sahip bir hayat yaşamak isterler. Başka özellikleri ise sevecen, sempatik ve sağduyulu olmalıdır. Bu kişileri zekâ seviyesi yüksektir. Onlar çabuk düşünürler ve ayrıca düşüncelerini hayata geçirmek isterler. Bu kişiler aşk insanıdırlar ve bu yüzden aşk için yaşayıp ölürler. Onlar özgürlüklerine düşkünülerdir ve onu kaybetmeyi istemezler. Bu kişiler hayatı ve yaşamayı seven tiplerdirler. Bu kişiler arkadaş canlısıdırlar ve bu yüzden dışarıda yalnız zaman geçirmeyi tercih etmezler. Bu kişiler eğlenmeyi çok severler. Bir özellikleri ise olaylara farklı pencerelerden bakarlar. Onlar olayları derin bir şekilde inceler ve düşünürler ve objektif olmaktan vazgeçmezler. Ayrıca bu kişiler iç dünyalarını dışarıya yansıtırlar. İş açısından ahlaklı çalışırlar ve enerjileri hiç bitmez ve çalışkan olmaktadırlar.

Harf analizi ve enerjisi konusunda da isimler önemlidirler. Şahizar isminin harf analizi hakkında da bilgi verelim. Ş, üretken ve güçlü bir karakteri göstermektedir. A, atılgan ve enerjik olma göstergesidir. H, sakin ve durağan bir kişiliği göstermektedir. İ, Kırılgan ve duygusal olduğunu gösterir. Z, Okumayı çok sevmenin göstergesidir. A yine atılgan ve enerjik olma göstergesidir. R ise sert bir yapıya sahip olmayı gösterir.

İsimlerin benzerleri de araştırılan konular içinde bulunmaktadır. Şahizar ismine benzer isimler Şahabettin, Şah, Şahadet, Şahamet, Şahan, Şahane, Şahap, Şahbanu, Şahbaz, Şahbey, Şahdane ve Şahdar isimleri olmaktadır.

Şahizar ismi popüler bir isim değildir ve çok az kullanılmaktadır. Şahizar ismine sahip olan ünlüler hakkında bilgi almak istediğinizde ise ülkemizde bu isme sahip çok tanınan bir ünlü bulunmadığını göreceksiniz.

sahizar-isminin-anlami-75713
Şahizar İsminin Anlamı

Şahizar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gül Tanesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Şahizar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şahizar ismini kullanan 827 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şahizar ismini kullanan 127 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şahizar ismini kullanan 31 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şahizar ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.

Şahizar isminin Türkiye sıralaması

Şahizar en çok kullanılan 3090. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1384. isimdir.

Şahizar isminin Harf Analizi

Kişiye Şahizar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Şahizar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şahizar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şahizar isminin anlamını gözden geçirin!

Şahizar İsminin Numerolojisi

Şahizar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
A: bir
H: on
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 97

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap