Şahane İsminin Anlamı

sahane-isminin-anlami-89201

Şahane İsminin Anlamı

Çocuklara isim koyma sürecinde internet platformları etkin kaynak olabilmektedir. Anlamından dolayı tercih edilen Şahane isminin anlamı nedir? Merak edenler için şöyle açıklanabilir.

Şahane isminin bir anlamı bulunmaktadır. Hükümdarlara yakışacak kadar güzel olan anlamına karşılık gelmektedir. Şahane TDK’deki anlamı ise, hükümdarla ilgili, hükümdara özgü olandır.

Şahane kadınlar için kullanılan bir isimdir. Bu ismin kökeni Farsçadır. Şahane ismi caiz mi sorusu ise, bu ismin anlamını araştıranlar için merak edilen başka bir sorudur. Şahane ismi Farsça kökenli bir isim olup, Kuran’da yer almamaktadır. Fakat Kuran’da yer almaması bu ismin kullanılmasında herhangi bir problem yaratmamaktadır.

Şahane ismini kullanan kişi sayısı ve kullanım sıklığı analiz edildiğinde; Türkiye’de bu ismi kullanan kişi sayısı 71’dir. İstanbul’da ise Şahane ismini kullanan kişi sayısı 13’tür. Ülke genelinde Şahane ismini her 1.154.984 kişiden biri kullanmaktadır.

Şahane isminin analizi şöyle yapılabilir; Girdikleri ortamlarda dikkatleri üstüne toplamayı başaran kişilerdir. Samimi ve özgüveni yüksek olan kişilerdir. Düşünce yapısı olarak kendine özgü kişilerdir. Şahane ismine sahip olan kişiler, doğuştan yönetme becerilerine sahiptir. Bu kişiler esnektir. Maddi konuda harcamaya meyilli kişilerdir. Negatif özellik olarak kuşkucu yapıya sahiptirler. Bu özelliklerinden dolayı fevri hareketlerde bulunup hızlı yargılayabilirler.

Şahane isminin olumlu özellikleri; kişilikleri kendine özgü, özgüveni yüksek, azimli, hayatı ve yaşamayı seven, eğlenceye düşkün ve iyi niyetli kişilerdir. Aynı zamanda olaylar karşısında farklı bakış açılarına sahip, özgün insanlardır.

Şahane isminin olumsuz özellikleri; zaman zaman fevri davranabilen ve fazla cesaretli kişilerdir.

Şahane isimli kişilerin genel fiziksel özellikleri; geniş alın yapısı, uzun burun yapısı, ince çene yapısı, iri ve açık renk göz yapısı, belirgin yüz kemikleri ve uzun kafa şekline sahip kişilerdir.

Şahane isminin kişilik analizi yapılacak olursa; yaratıcı yeteneklere sahip ve sanatsal anlamda başarılı kişilerdir. Kendine has kişilikleri, düşünce yapıları ve yetenekleri vardır. Duygu ve düşüncelerini rahat ifade edebilirler. Özgüvenleri yüksek ve cesaretli insanlardır. Bu kişiler çoğu zaman hislerine güvenerek hareket ederler. Sistemli ve düzenli yaşamayı severler. Aynı zamanda yazmayı, okumayı ve araştırmayı çok severler.

Şahane isminin harf analizi şöyle yapılabilir; Ş: Hayal gücü ve üretme yetenekleri yüksek olan kişileri temsil eder. Aynı zamanda sanatsal yaratıcılık yetenekleri yüksektir. A: Baskın karakterli ve liderlik vasıfları olan kişileri temsil eder. İsminde A harfi bulunan kişiler aynı zamanda akıllı, mantıklı ve zeki insanlardır. H: Sakin mizaçlı ve durağan kişileri temsil eder. Bu insanlar hayatlarını monoton yaşamaktan zevk alırlar. Değişiklik onlar için değildir. A: Akıllı ve zeki kişileri temsil eder. İsminde A harfi bulunan kişiler, hareketli, atılgan ve enerjik kişilerdir. N: 6. Hisleri güçlü ve sezgilerine güvenen kişileri temsil eder. Aynı zamanda sevimli ve sağduyusu yüksek olan kişilerdir. E: Hümanist ve duygusal olarak hassas kişileri temsil eder. Bu kişiler hassas ve çabuk kırılırlar. Aynı zamanda duygusal olarak zıtlıklar yaşayarak tereddütte kalan kişilerdir.

Şahane isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; Ş:23, A:1, H:10, A:1, N:17 ve E:6’dır. Yapılan analize göre toplam numeroloji değeri 58’dir. Kader sayıları ise 5’tir.

İsim analizleri yapılırken araştırılan diğer konular ise o isme sahip olan ünlü isimler ve uyumlu, benzer isimlerdir. Şahane ismine benzer isimler olarak; Şahadet, Şahabettin, Şahap, Şahbanu, Şahbaz, Şahan, Şahende ve Şaybey isimleri örnek verilebilir.

Şahane ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında herhangi bir isim bulunamamaktadır.

Şahane isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Hükümdarlara yakışacak kadar güzel, eksiksiz olan

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: şa:ha:ne
Kuran ‘da geçmiyor.

Şahane ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şahane ismini kullanan 73 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şahane ismini kullanan 16 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şahane ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şahane ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.

Şahane isminin Türkiye sıralaması

Şahane en çok kullanılan 6679. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2835. isimdir.

Şahane ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Şahane isminin Harf Analizi

Kişiye Şahane ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Şahane İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şahane ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şahane isminin anlamını gözden geçirin!

Şahane İsminin Numerolojisi

Şahane isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
A: bir
H: on
A: bir
N: on yedi
E: altı
TOPLAM: 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap