Sağdıç İsminin Anlamı

Sağdıç İsminin Anlamı

Çocuk sahibi olmak isteyenler ve çocuk sahibi olmak için gün sayanlar tarafından isimler, kökenleri, anlamları, isme ait isim, kişilik ve harf analizi en çok araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Kimileri isim tercihinde  araştırma yapma sebeplerinin ismin çocuğun kişiliğini etkileyeceği düşüncesi olduğunu söylerken kimileri herhangi bir  düşünceye riayet etmeden ve çokça araştırma yapmadan isim tercihinde bulunmaktadır. Yerel kültüre ait bir isim bulmak için araştırma yapanların listesinde mutlaka Sağdıç ismi olmalıdır. Sağdıç İsminin özelliklerini merak edenler için hep birlikte Sağdıç isminin anlamı nedir? İnceleyelim…

Sağdıç ismi, arkadaş, dost ve düğünde gelin veya güveye yardımcı olan kimse anlamlarına gelmektedir. Sağdıç ismi erkek çocukları için tercih edilmektedir. Sağdıç isminin kökeni Türkçedir. Türkiye genelinde 11 bin kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanımının en önemli sebeplerinden biri yerel kültüre ait bir isim olmasıdır. Sağdıç ismini koymak isteyenlerin en çok sorduğu sorular arasında Sağdıç ismi Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu? Sorusudur. Sağdıç ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak Kur’an-ı Kerim’de geçmemesi kullanılmaması gerektiği anlamına gelmemektedir. Nitekim bu alanda bilgili insanlara Sağdıç ismi caiz midir? Sorusu sorulduğunda Sağdıç isminin anlamında sakınca bulunmamasıyla caiz olduğu şeklinde cevaplanmıştır. Sağdıç isminin sakıncasız bir isim olduğundan emin olmak istiyorsanız güvenilir sözlüklerde anlamlarına bakmanız gerekmektedir. Türkçede isimlerin, deyim ve atasözlerinin anlamlarının en doğrusunu öğrenmek istiyorsanız TDK sözlüğüne başvurmalısınız. Sağdıç isminin Sağdıç isminin TDK’deki anlamı düğünde damat veya geline kılavuzluk eden kimse olarak geçmektedir.

İsimlerin anlamları yerel veya dindeki yeri kadar isim analizleri de oldukça önemlidir. İsim analizlerini merak edenler için Sağdıç ismi analizi şu şekildedir: Merhametli ve fedakârdır. Hayatını iyilik yapmaya adamış kimselerdir. Bu merhametli ve iyiliksever özellikleri ile çokça dost kazanırlar. Ebeveyn olmaya için uygun insanlardır.

Olumlu özellikleri: Sabırlı, dayanıklı, tutkulu, sahiplenici, iyiliksever, dikkatli, sadakatli ve istediklerini elde etmede hırslı ve kararlı oluşları olumlu özellikleri arasında yer almaktadır.

Olumsuz özellikleri: Kavga etmeye gelemeyen, hiçbir şeyden vazgeçmeyen, zevklerine düşkün ve iyiliksever oluşlarından dolayı her şeye katlanmaları olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır.

Fiziksel özellikleri: Belirgin yüz hatlarına, açık renkli gözlere, dik omuzlara, uzun boya, kalın ve kararlı ses tonuna sahip kişilerdir.

İsim analizi kadar kişilik analizi de dikkat edilmesi ve araştırılması gereken bir konudur. Sağdıç ismini koymayı düşünenler için Sağdıç isminin kişilik analizi şu şekilde açıklayabiliriz: Enerjik ve pozitif insanlardır. Bu özellikleri sayesinde geniş bir çevre edinirler. Sakin ve sessiz bir şekilde yaşamayı tercih ederler. Bu şekilde hayattan zevk alırlar. Sabırlı insanlardır ancak sınırları aşıldığı zaman asla sakin olamazlar tavırları net bir şekilde ortaya koyarlar. Ailesini ve çevresini oldukça sevgi ve ilgi gösterir. Karşılık alamazsa oldukça incinir.

Araştırılan diğer bir analiz ise harf analizidir. Sağdıç isminin harf analizini merak edenler için Sağdıç isminin harf  analizi şu şekilde açıklanmaktadır: S: hayalperestliği uyandırır, A: enerjik oluşu uyandırır, Ğ: sonuna kadar mücadele etmeyi, D: üstün özelliklere sahip olmayı uyandırır, I: Hassas yapıyı, Ç: Zevke düşkünlüğü çağrıştırır.

Sağdıç isminin yanına uyan veya Sağdıç ismine benzer isim tercih etmek isteyenler için Sağdıç ismine benzer isimleri şekilde sıralayabiliriz: Sonuç, Sağcan, Sağlar, Sancak, Sevinç, Sıla ve Selen.

Kimileri isim seçerken insanlarca tanınan ünlü kişilerin sahip olduğu isimlerden veya dizi/film karakterlerinin isimlerinden seçmek ister. Ancak Sağdıç ismine sahip ünlüler veya dizi/film karakterleri yoktur.

sagdic-isminin-anlami-52976
Sağdıç İsminin Anlamı

Sağdıç isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Düğünde gelin veya güveye kılavuzluk eden kimse.
  • 2 – Dost, arkadaş

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Sağdıç ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sağdıç ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sağdıç ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Sağdıç ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Sağdıç ismini kullanan bulunmamaktadır.

Sağdıç isminin Türkiye sıralaması

Sağdıç en çok kullanılan 11952. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6275. isimdir.

Sağdıç ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Sağdıç isminin Harf Analizi

Kişiye Sağdıç ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Ç : Zevk sefa düşkünü çağrıştırır, bu harfi içermese de olur.

Sağdıç İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sağdıç ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sağdıç isminin anlamını gözden geçirin!

Sağdıç İsminin Numerolojisi

Sağdıç isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
Ğ: dokuz
D: beş
I: on bir
Ç: dört
TOPLAM: 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap