Safir İsminin Anlamı

Safir İsmi

Safir İsminin Anlamı Bir bebek için isim düşünmek çok heyecan verici, çok ürkütücü ve bir o kadar da güzeldir. Tüm bunların yanında aynı zaman da çok kolay da olabilir. Dilimizin zenginliği, doğada bulunan sonsuz güzellikler kişilere ilham olabilir. Çevreyi ve doğayı iyi gözlemlemek onlarda bulunan güzellikleri kendimize uyarlamak oldukça basittir. Önemli olan bakmasını ve görmesini bilmektir. Bu güzelliklerin bir parçasını, isim olarak bir bebeğin taşıması oldukça hoş olabilir. Bunlardan biri olan Safir isminin anlamı nedir? Sorusu yanıtlandığında, karar vermede zorlananlara yardımcı olacaktır.

Safir isminin anlamı o kadar güzeldir ki hem kız hem de erkek ismi olarak kullanılır. Mavi renge sahip değerli bir süs taşıdır. Aynı zamanda haber, müjde demektir. TDK’ya göre Safir isminin anlamı ise mavi renkli, değerli bir korindon türü, gök yakut anlamına gelir.

Değerli ve farklı anlamlar taşıyan isim tercih etmek isteyen anne babaların seçenekleri arasında Safir ismi de yer alır. Karar vermeden önce Fransızca kökenli olan bu isim Kur’an da geçiyor mu? Diye merak edilir. Hayır, Safir ismi Kur’an’da geçmemektedir.

Anlamı oldukça güzel olan Safir isminin analizi verilerinde bu isme sahip olan kişilerin hedeflediği ve amaç edindiği şeyler için güçlü motivasyonu ve iradesiyle çok çalıştığı görülür. İşin bütününe odaklanarak detaylardan kaçınırlar.

Olumlu yönlerinden başlanacak olursa kararlı hal ve tavırlarıyla enerjileri hep yüksektir. Kendilerine çok güvenirler. Rekabet etmekten ve fikirlerini açıkça dile getirmekten hiç çekinmezler.

Olumsuz yönleri duygusal yönlü düşünceleri, başkalarının etkisi altında kalmaları nedeniyle çabuk değişir. Karamsar olmalarının nedeni budur. Bazen zorluklara başa çıkmayı beceremezler.

Fiziksel özellikleri uzun boylu, kalıplı geniş omuzlu oldukça sportif görünen bir yapıları vardır. İri ve koyu renk gözleri vardır. Yüz hatları keskin ve üçgen görünümündedir. Saçları dalgalı gür ve sıktır. Konuşmaları kararlı ve etkileyicidir.

İsimlerin kelime anlamları ile birlikte insanlar üzerinde bıraktığı hisler ve çağrışımlar da etkilidir. Bebeklere verilen isimler her zaman çok özel olmalıdır. Bu tür isimlerin başında gelen Safir isminin ülkemizde tüm isimler arasındaki sıralaması 7.155. Sıradadır. Kız ve erkek isimler arasındaki sıralaması ise 541’dir. Son bir yılda bu ismi 4 kişi almıştır.

Yeni doğacak bebekleri için isim arayan anne ve babalar çok sevdikleri şeylerden etkilenebilirler. Bazen bu bir çiçek bazen bir ağaç bazen de değerli bir taş olabilir. Tüm bu güzelliklerin anlamları da çok değerlidir. Bu isimleri taşıyan kişilerin aynı güzellikte bir hayatları olacağı da düşünülür. Bu tür düşünceye sahip olan bazı sosyal araştırmacılar her ismin olduğu gibi Safir isminin kişilik analizi sonucu merak edip analiz etmişlerdir. Para kazanıp harcamayı severler. Bunun için de çok çalışırlar. Bu çalışma doğrultusunda çevreleri ile çıkarları çatışırsa kendi çıkarlarını gözetip çevresi ile çatışabilir. Duygusal hayatlarında çok kıskanç sahiplenicidirler.

Kimi isimler ses olarak çok ilgi çekicidir. İçinde bulunan harfler kulakta dolgunluk ve kalıcı bir iz bırakır. Bunun gibi isimlerden biri olan Safir ismine benzer isimler merak ediliyor olabilir. Kız isimleri Safiye, Seher, Seda, Sakine, Selver erkek isimleri Solmaz, Soner, Sezai, Sefer, Sedir Sefer gibi isimler sıralanabilir.

İsim arayışı içerisinde olan ailelerin kriterlerinden biri de ismin caiz olup olmadığı ve sakıncalı isimler arasında yer alıp almadığıdır. Safir ismi caiz mi sorusu yanıtlanacak olursa caiz olmayan isimler arasında olmadığı görülmüştür.

Safir, isim olarak çok sık görülen bir isim değildir. Safir ismini taşıyan ünlüler var mı diye sorulabilir. Bu ismi taşıyan ünlü bulunmamaktadır.

safir-isminin-anlami-66474
Safir İsminin Anlamı

Safir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mavi Renkli, Değerli Bir Süs Taşı, Göktaşı. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Haber, müjde
  • 3 – Mavi renkli, değerli bir korindon türü, gök yakut.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Fransızca
Kuran ‘da geçmiyor.

Safir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Safir ismini kullanan 56 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Safir ismini kullanan 25 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Safir ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Safir ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.

Safir isminin Türkiye sıralaması

Safir en çok kullanılan 7155. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 541. isimdir.

Safir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4 kişi artmıştır.

Safir isminin Harf Analizi

Kişiye Safir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

F : Uysal, güvenilir anlamı uyandırır,bu harf isminizde olabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Safir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Safir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Safir isminin anlamını gözden geçirin!

Safir İsminin Numerolojisi

Safir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
F: yedi
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap