Şadan İsminin Anlamı

Bebek bekleyen aileler, tatlı bir telaşın içerisinde bulur kendilerini. Bu telaşlardan biri de şüphesiz, bebeklerinin ismidir. Aileler, güzel isim vermek için araştırmalar yapmaya başlar. Dolayısıyla “Şadan isminin anlamı nedir?” tarzından sorularla sık karşılaşılır. Şadan, keyifli anlamına gelir. Aynı zamanda sevinçli ve neşeli anlamlarıyla da bilinir. Anlamı güzel olan ve kulağa hoş gelen Şadan ismini, birçok ailede doğacak kız çocuklarına vermek ister.

Yeni doğan kız bebeklerine Şadan ismini vermeyi düşünen aileler, “Şadan ismi Kur’an’da geçiyor mu?” sorusunun cevabını merak eder. Şadan ismi, Kur’an-ı Kerim’de geçen isimler arasında yer almaz. Ancak kutsal kitabımızda geçmemesi, kız çocuklarına Şadan isminin konulmayacağı anlamına gelmemelidir. Şadan isminin anlamı güzeldir. Dinen caiz olmayan isimler arasında Şadan yoktur. Aynı zaman kültürel açıdan risk taşımaz. Dolayısıyla güvenle bebeklere Şadan ismi konulabilir. 

Günümüzde isimlere bakarak karakter analizini yapmak mümkündür. Uzmanlar, Şadan isminin anlamı açısından analizler yapmıştır. Uzmanlara göre Şadan ismine sahip olan kişiler, aşırı duygusal ve sezgileri kuvvetlidir. Aşk hayatında sadakat ve sonsuz sevgi ön plandadır. Duygusallıklarını iş yaşamında da gösterdikleri için zor anlar yaşayabilirler. Ayrıca herkese çok çabuk güvenilirler. Bu yüzden insanlardan sürekli darbe yer ama sevmeye devam ederler. 

Şadan isminin ünlüler dünyasındaki yeri de merak edilen konular arasındadır. Şadan ismi, genellikle kız ismi olarak düşünülse de ülkemizde erkek bir gazetecinin ismidir. Bu isim, Şadan Gökovalı’dır. Bunun dışında reklam, film ve dizi projelerinde Şadan ismine rastlanmamıştır. Ancak birçok kafe gibi mekanlar ya da tarihi yerler, Şadan ismini kullanmış ya da ilham almıştır.

Aileler, verecekleri ismin popülerlik oranını da merak eder.  Şadan ismi, ülkemizde sık kullanılan isimler arasında yer almaz. Kimi kesim tarafından erkek ismi, kimi kesim tarafından da kız ismi olarak görülür. Ancak 2022 verilerine bakıldığında cinsiyet fark etmeksizin bebeklerine Şadan ismini koyan bir aile bulunmamıştır. Türkiye’nin sadece %8’lik kısmında Şadan ismini kullanan kişiler vardır. Dolayısıyla günümüzde popüler isimler arasında Şadan bulunmaz.

Herkesin bildiği üzere, isimler üzerinden harf analizi yapılabilmektedir. Şadan isminin harf analizi yapılacak olunursa; Ş harfi hırs ve üretkenlik, A harfi enerjik ve atılgan, D harfi girişimci, N harfi ise sağduyulu anlamına gelmektedir. Yani Şadan ismine sahip olanlar, girişimci ve hırslı kişilerdir. Üretkenliği severler. Bunun yanında oldukça sağduyulu insanlardır. Ancak değişikliği seven bir yapıları yoktur. Olumlu yönlerini doğru kullanırlarsa kariyer hayatında başarılı olabilirler. 

Şadan isminin analizi, uzmanların yaptığı diğer bir analiz türüdür. Yapılan analizlere göre Şadan ismine sahip olan kişilerin hayat enerjileri oldukça yüksektir. Vazgeçmeyi ve pes etmeyi düşünmezler. Duygusal olsalar da gerçekçi bir yapıları vardır. Ayrıca çalışmayı çok severler. Aşk hayatında kurnaz bir yapıları vardır. Ancak buna rağmen çabuk kandırılabilirler. Hayal kırıklığına uğramayı sevmezler. Yetenekli, bir o kadar da akıllı bir kişilikleri vardır.

Bazı aileler, bebeklerine iki isim koymayı düşünür. Dolayısıyla isimlerin birbiriyle uyumlu olması önemlidir. Şadan ismine benzer kız isimlerine; Fidan, Handan, Aydan, Şadiye ve Güldan örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanında erkek isimleri olarak da; Ardan, Merdan, Soydan, Berdan ve Şadi benzerlik gösterir. Bu isimler, hem anlam hem de ahenk bakımından Şadan ismine uyum sağlar. 

Şadan ismi, Kur’an-ı Kerim’de geçmez. Ancak caiz olmayan isimler arasında da bulunmaz. Anlamları da oldukça güzeldir. Hem erkeğe hem de kıza konulabilir. Dolayısıyla aileler, rahatlıkla Şadan ismini bebeklerine verebilir.

Ebrar isminin gelenek ve göreneklerimizde ayrı bir yere sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kuran-ı Kerim’de önemli bir yer edinen bu isim, geçmişten günümüze kadar pek çok yeni doğan bebeklere verilmiştir. Kutsal bir isim olması ve birbirinden güzel anlamlara gelmesi, bu ismin bebeklere verilmesindeki en büyük nedenlerden bir tanesidir.

Şadan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Keyifli, Mutlu, Neşeli.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: şa:dan
Kuran ‘da geçmiyor.

Şadan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Şadan ismini kullanan 2.803 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Şadan ismini kullanan 604 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Şadan ismini kullanan 175 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Şadan ismini kullanan 260 kişi bulunmaktadır.

Şadan isminin Türkiye sıralaması

Şadan en çok kullanılan 1902. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 869. isimdir.

Şadan isminin Harf Analizi

Kişiye Şadan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Şadan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Şadan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Şadan isminin anlamını gözden geçirin!

Şadan İsminin Numerolojisi

Şadan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ş: yirmi üç
A: bir
D: beş
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap