Saç Kremi Nasıl Kullanılır? Duştan Önce mi Sonra mı Kullanılmalı?

Saç Kremi Nasıl Kullanılır? Duştan Önce mi Sonra mı Kullanılmalı? Kadın ya da erkek herkes saçlarına büyük önem vermektedir. Canlı, parlak ve sağlıklı saçlar için bazı bakımları da belirli periyodlarda yapmaktayız. Banyo yaparken uygun şampuanın seçilmesi ne kadar önemliyse saç kremi seçimi de bir o kadar önemli bir ayrıntıdır. Saç kremi nasıl kullanılır? Belki de yanlış uyguladığımız yöntemler olabilir.

Doğru olan yöntemi sizlere anlatarak bilinçli bir şekilde saç kreminizi kullanmanızı sağlayacağız. Özellikle bayanların saçları boya, perma, röfle gibi işlemlerle birlikte kısa sürede yıpranmaktadır. Sertleşme ve zor taranma sorunu da başlı başına bir derttir. Saç kremi kullanarak taranması zor olan saçlarınızı yumuşacık bir hale getirebilirsiniz.

Yumuşak saçlara şekil vermek ve onlara hacim kazandırmak daha kolaydır. Belli yumuşaklığı elde edilmeyen saçlar hem zor taranır hem de istediğiniz şekle girmez. Elektriklenmiş kötü bir görüntü oluştururlar. Bu durum da özellikle bayanların hoşuna gitmemektedir. Saç kremi kullanma yöntemleri ve yapacaklarınız İgrus tarafından sizler için hazırlanmıştır.

Sırası ile yapmanız gerekenler;

 • Saçlarınızı şampuan ile güzelce yıkayın ve durulayın.
 • Avucunuza bir miktar saç kremi alın.
 • Kremi yukarıdan aşağıya doğru kullanın. Saç diplerine değdirmeyin.
 • Saçınızın uçlarına sürün.
 • Birkaç dakika bekleyin ve durulayın.

Sizlere önemli bir bilgi olarak şunu belirtmek istiyoruz: Şampuan ya da saç kremlerinin vücuda değdirilmesi doğru bir davranış değildir. Özellikle saçınızı yıkarken öne eğilerek şampuan sürmenizi ve durulamanızı uzmanlar önermektedir. Aynı işlem kremler için de geçerlidir. Vücudunuza değdiği zamanlarda yaşlanma, kaşıntı ya da alerjenik durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır
Saç Kremi Nasıl Kullanılır

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Saç kremleri durulanması gerekenler ve durulanma gerektirmeyenler olarak 2 çeşide ayrılmaktadır. Marketlerde satılan çok sayıda marka bulunmaktadır. Saç tellerinizin yapısına ve saç derinizin yağlı mı kuru mu olduğuna göre kaliteli bir markayı tercih edebilirsiniz. Saç kremi ne işe yarar?

 • Saçların yumuşamasını ve parlamasını sağlar.
 • Kolay tarayabileceğiniz saçlara sahip olursunuz.
 • Yıpranan saçların daha canlı görülmesini sağlar.
Saç Kremi Kaç Günde Bir Kullanılmalı?
Saç Kremi Kaç Günde Bir Kullanılmalı

Saç Kremi Kaç Günde Bir Kullanılmalı?

Saçlarınızı yıkadıktan sonra krem kullanmanız sayesinde onlara canlılık kazandırabilirsiniz. Her banyodan sonra kullanılmalı mı? Saç kremi kaç günde bir kullanılmalı? Soruları da hafızalarınızda yer etmiş olmalı.

Saçınızın nem dengesini bozmamanız için haftada bir ya da iki defa saç kremi kullanmanız yerinde olacaktır. Her banyodan sonra kullanmak ve çok miktarda kullanmak saç dökülmelerine sebep olabilir.

Saç bakım kremleri ve ürünlerini saç kremi ile karıştırmamanız gerekmektedir. Belli aralıklarla saçlarının güçlenmesini ve canlılık kazanmasını isteyen kişiler saç bakım ürünlerini kullanabilirler. Bu ürünler sayesinde saçlar gürleşir, canlanır ve dökülmeler engellenir.

Diplere ve uçlara masaj yapılarak kullanılır. Ama saç kremi öyle değildir. Amaç saçların kolay taranmasını ve yumuşak olmasını sağlamaktır. Diplere değdirilmeden uçlara sürülür. İkisinin arasındaki farkı bilerek hareket etmek oldukça önemlidir.

Saç Kremi Saçta Ne Kadar Bekletilir?
Saç Kremi Saçta Ne Kadar Bekletilir

Saç Kremi Saçta Ne Kadar Bekletilir?

Banyo yaptığınızda öncelikle şampuan ile saçlarınızı kirlerden arındırırsınız. Saçınız temiz bir haldeyken krem kullanmanız gerekir. Saç uçlarına uygulanan kremin saçınızda birkaç dakika beklemesi yeterli olacaktır. Düzgün bir şekilde durulama yapmanız da oldukça önemlidir. Güzel durulanmayan saçlarda çabuk yağlanma sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Saç kremi saçta ne kadar bekletilir? Uzun süre bekletilmenin zararı var mıdır? Gibi aklınıza takılan soruların cevabını da böylelikle igrus.com sitemizden almış bulunmaktasınız. Durulama gerektirmeyen saç kremleri olduğundan bahsetmiştik. Bu kremleri gür saçları olan kişiler evden çıkmadan kullanabilir. Böylelikle yumuşacık saçlara da sahip olabilirler.

Saç Kremi Duştan Önce Mi Sonra Mı
Saç Kremi Duştan Önce Mi Sonra Mı

Saç Kremi Duştan Önce Mi Sonra Mı?

Saç kremi nasıl kullanılır? Saçlarınızın güzel görünmesi ve kolay taranması için tercih edilen saç kremi duştan önce mi sonra mı kullanılmalı? Banyodan çıkmadan önce yani duş aldıktan sonra kullanmanız gerekmektedir. Kremi saçınıza uygulayıp iyi bir durulama yaptıktan sonra saç bakımınızı da yapmış olacaksınız.

Saç Kremi Faydaları ve Zararları

Güzelliğimize en büyük etkeni saçlarımız oluşturur. Kıyafet ve makyaj ne kadar önemliyse saçlarımızın şekli, modeli ve bakımı da o denli önemlidir. Adeta tarzımızın bir göstergesi olarak herkes tarafından ilk öncelikle dikkatleri üzerine çeker. Saçlar için uyguladığımız bakım yöntemleri onların sağlıklı olmalarını sağlamak içindir.

Saç kremi kullanarak da güzel bir görüntüye sahip olabiliriz. Saç kremi faydaları ve zararları nelerdir? Bilerek hareket etmemiz daha doğru olacaktır. Bilinçli kullanım sayesinde oluşabilecek olumsuz etkileri yok edebiliriz.

Saç kremi faydaları;

 • Kırılan, yıpranan ve deforme olmuş saçlara bakım yapar.
 • Kolay şekil almayan saçların istenilen şekle girmesini sağlar.
 • Elektriklenme ve kabarma problemlerini ortadan kaldırır.
 • Saçımızda uyguladığımız kimyasalların zararlarını en aza indirger.
 • Saçımızda boya varsa onun akmasını engeller.
 • Kolay taranan saçlar sayesinde kırılma, kopma, dökülme sorunlarını ortadan kaldırır.
Saç kremi zararları
Saç kremi zararları

Saç kremi zararları;

 • Yanlış kullanımlar saça fayda yerine zarar getirir. Diplere uygulanan kremler dökülmelere neden olmaktadır.
 • Her banyodan sonra kullanmak saçın nemini bozar. O yüzden dikkat etmeliyiz.
 • Çok miktarda kullanmak doğru değildir. Avuç içine aldığımız az miktar yeterlidir.
 • Saçın yapısına uygun olan ve markalı ürünler tercih etmek gerekmektedir.

Saç kremi nasıl kullanılır ve dikkat etmeniz gereken bütün durumlar sizlere anlatılmıştır. Sağlıklı ve güzel saçlar elde etmek için biraz onlara vakit ayırmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap