Sabi İsminin Anlamı

Sabi İsminin Anlamı Nedir?

Türkiye’de sıkça kullanılan isimler arasında yer alan Sabi isminin anlamı Arapça kökenli bir kelime olarak henüz süt emen küçük çocuk olarak bilinir. Her ne kadar Arapça kökenli bir kelime olsa da Kuran’da geçmiyor.

Sabi isminin TDK deki anlamı küçük çocuk olarak açıklanır. Genel olarak Türkçe lügatında yıldızlara tapan kimseler için Sabi ismi kullanılır. Aynı zamanda rakam açısından sıra sayısı olarak yedinci anlamı içerir. Yerel Türkçe’de yeni doğmuş bebek gibi güzel ve özel anlamları bünyesinde bulundurur. Sabi isminin analizi yapılacak olursa 4 harften oluşan bir isimdir.

Sabi isminin anlamı yönünden analizi yapıldığında kişiye verilen isim bakımından farklı olumlu ve olumsuz yönleri içerir. Olumlu yönleri arasında romantik ve ince fikirli olması yer alır. Sıcakkanlı olması nedeniyle sakin, yumuşak başlı ve partneri için fedakar bir yapısı vardır. Olumsuz yönlerinde ise sabit fikirli ve inatçı bir kişiliğe sahiptir.

Sabi isminin analizi ile bu isimde kişiye toplumun ona yüklediği kişiliğine ait anlamlar ifade edilir. İsmin başında bulunan S harfi hayalperest bir kişiliği yansıtır.  A harfi, atılgan ve enerjik kişilik yapısını ifade eder. Sabi isminin anlamı olarak içerisinde yer alan B harfi önsezileri yüksek kişiyi; İ harfi ise hassas ve duygusal olan bir yapıyı çağrıştırır.

Sabi isminin kişilik analizi açısından değerlendirmesi yapıldığında inatçı bir kişiliğe sahip oldukları görülür. Dediğim dedik tavırları ve inatçı kişilik yapısı Sabi isminin anlamı olarak onların baskın karakterini vurgular. Kişilik analizinin aksine aslında oldukça hoşgörülü ve anlayışlı kişiler olarak toplumda önemli bir yere sahiptir.

İkili ilişkilerinde partnerine değer veren Sabi ismini taşıyan kişiler ince düşünceli bir anlayış çerçevesinde tartışma anında partnerinin kalbini nasıl geri alacağını iyi bilir. İş yaşamında çalışkan ve hırslı karaktere sahip bir yapısı vardır. İş yerinde planlı ve ekip ruhu içerisinde çalışmayı sever ve bu konuda başarılı olurlar. Sabi isminin anlamı ve kişilik analizi yapıldığında aslında tam olarak anlamlı bir yapıya ve karaktere sahip kişiler olduğu görülür.

Yeni doğacak çocukları için isim arayışında bulunan anne ve babalar Sabi ismi caiz mi diye merak ederek araştırmalar yapıyor. Bu konuda kesin olmamakla birlikte anne ve baba adayları tarafından caiz olup olmadığı merak ediliyor. Kuran’da yer almayan Sabi ismi sakıncalı isimler listesinde bulunmuyor. Ancak bu ismi yeni doğacak bebeğe koyarken anlamını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Sabi ismine benzer isimler arasında Sabit, Sabir, Sabih, Sabikun, Nabi, Hicabi, Turabi, Farabi, Sahabi, Sami, Selami, Sadi, Sezai,  Suphi isimleri sayılabilir. Sabi ismine benzeyen kız isimleri olarak da Sabiha, Sabire, Sabiye, Sabriye, Selvi, Sevgi isimleri listede yer alır.

Sabi ismine sahip ünlüler arasında bu isimde bir ünlü bulunmuyor. Ancak anlam bakımından sık kullanılan isimler arasında yer alıyor. İstatistiki verilere göre Türkiye’ de 48 kişi Sabi ismini kullanıyor. 48 kişinin büyük bir çoğunluğunu İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan kişiler oluşturuyor.

Sabi isminin anlamı hakkında ek bilgi verilecek olursa Sabi; Afrika Kıtası’na bağlı Gambiya eyaletinde bir şehir ismi olarak haritada bulunuyor. Ayrıca bölgenin en büyük şehri olan Basse Santa Su ile arasında 9 km’lik mesafede Sabi Forest Park adı altında halkın ziyaretine açık koruma altında bulunan bir doğa parkı dikkatleri üstüne çekiyor. Sabi ismi anlam ve karakter özellikleri bakımından yeni doğacak bebekler için güzel bir isim olarak listenin en üst sıralarında yerini alıyor.

sabi-isminin-anlami-7504
Sabi İsminin Anlamı

Sabi isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Küçük çocuk.
  • 2 – Henüz süt emen çocuk.
  • 3 – Büluğ çağına gelmemiş olan çocuk.
  • 4 – Üç yaşını tamamlamayan erkek çocuk.
  • 5 – Yedinci

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Sabi ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Sabi ismini kullanan 48 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Sabi ismini kullanan 25 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Sabi ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Sabi ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.

Sabi isminin Türkiye sıralaması

Sabi en çok kullanılan 7437. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3757. isimdir.

Sabi ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Sabi isminin Harf Analizi

Kişiye Sabi ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Sabi İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Sabi ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Sabi isminin anlamını gözden geçirin!

Sabi İsminin Numerolojisi

Sabi isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

S: yirmi iki
A: bir
B: iki
İ: on iki
TOPLAM: 37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap