Rüzgar İsminin Anlamı

Rüzgar İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Rüzgar isminin anlamı nedir? Ve Rüzgar ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Rüzgar isminin pek çok anlamı vardır. Sevinçli ve sevince mensup, alem ve dünya, talih, yel ve hayali anlamlarına gelir.

Rüzgar ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir. Rüzgar ismi Farsça kökenli olup,  Rüzgar isminin TDK’deki anlamı ise; zaman ve devir olarak yer alır.

Rüzgar ismi Türkiye’de yaklaşık olarak 25864 erkek bebeğe konulmuştur. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Rüzgar ismi Türkiye’de 607. sıradadır. Rüzgar isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde yaklaşık olarak 2068 kişi artmıştır.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Rüzgar isminin kişilik analizi ise; merhametli, vefalı ve fedakâr yapıları vardır. Çekici ve alımlı olurlar. Herkesin gönlünü kolayca kazanırlar. Sabit fikirli değillerdir. Yeniliğe açık olurlar. İdealist olurlar. Dengeli yapıları vardır ve özgürlük isterler. Kıymet bilir yapıları vardır.  

Rüzgar isminin rengi turuncudur. Turuncu renk enerji ve neşe anlamlarına gelir. Ayrıca hevesi, cesareti ve başarılı olmayı da simgeler.  Rüzgar isminin kader sayısı 5’tir. Kader sayısının 5 olmasının anlamı ise; özgürlük isteğini, uyumlu olmayı, yürekli ve ikna kabiliyeti yüksek bir kişiyi simgeler.

Rüzgar isminin olumlu yönleri; özgürlükçü, çekinmeyen, sıcakkanlı, gelişime meraklı ve maceracı olurlar. Sporu severler ve aktif yaşam isterler.

Rüzgar isminin olumsuz yönleri ise; duygularını bastırırlar. Vazgeçecekleri zamanı bilmezler. Kolay incinirler, hassas yapıları vardır. Kuşkucu ve tereddütlüdürler.

Rüzgar ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; köşeli yüz hatlara sahip, uzun boylu, saçlar dalgalı ve koyu tonlu, büyük ve yuvarlak gözlü, ince dudak yapısına sahip kişiler olurlar.

Rüzgar isminin numerolojisi ise; R: yirmi bir, Ü: yirmi altı, Z: yirmi dokuz, G: sekiz, A: bir,  R: yirmi bir. Toplamı ise 106 yapar. Bu sayıları da toplarsak sonuç 7’dir. 7 sayısının numerolojik anlamı ise hislerin ve sezgilerin güçlü olması şeklinde yer alır.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Rüzgar isminin harf analizi; R: tereddütlü yapı,  Ü: engellerle mücadeleci, Z:  bilime meraklı, okumayı seven, G: inatçı,  A: enerjik ve atılgan,  R: tereddütlü yapı şeklinde yapılabilir.

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Rüzgar ismine benzer isimler erkek bebekler için; Uygar, Toygar ve Zülfikar isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Nigar, Yadigar ve Gülnigar isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir. Rüzgar ismi caiz mi? Sorusuna Rüzgar isminin bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Rüzgar ismine sahip olan ünlülere ; oyuncu Rüzgar Erkoçlar’ı örnek verebiliriz. Rüzgar isminde dizi veya film karakteri bulunmaz.

ruzgar-isminin-anlami-86052
Rüzgar İsminin Anlamı

Rüzgar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ün Kazan!; Hayali, Varsayılan
  • 2 – Sevinçli, Sevinçle İlgili
  • 3 – Zaman, devir
  • 4 – Alem, dünya
  • 5 – Talih.
  • 6 – Yel.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Rüzgar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Rüzgar ismini kullanan 25.864 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Rüzgar ismini kullanan 6.273 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Rüzgar ismini kullanan 2.042 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Rüzgar ismini kullanan 2.912 kişi bulunmaktadır.

Rüzgar isminin Türkiye sıralaması

Rüzgar en çok kullanılan 607. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 279. isimdir.

Rüzgar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2.068 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Rüzgar isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Rüzgar isminin Harf Analizi

Kişiye Rüzgar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Rüzgar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Rüzgar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Rüzgar isminin anlamını gözden geçirin!

Rüzgar İsminin Numerolojisi

Rüzgar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

R: yirmi bir
Ü: yirmi altı
Z: yirmi dokuz
G: sekiz
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 106

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap