Rüyada Sivilce görmek ne anlama gelir

SİVİLCE Kişi eğer rüyasında vücudunun herhangi bir yerinde sivilce çıktığını ve ondan sarı su aktığını görmüşse, bu, kurtuluş ve başarıya işaret eder. Rüyada vücudunda sivilce, çıban ve bunlar gibi yaralardan kan ve irin aktığını görmek, mülkiyete, rızka, nimete tabir olunur. Aynı şekilde bir kimsenin rüyada bedeninde sivilceler çıktığını görmesi, sevinçle meydana gelecek ani bir zenginliğe işaret eder. Bazı tabircilere göre ise rüyada görülen vücuttaki ziyadelik, sahibine zarar vermediği takdirde nimet ve hayır ziyadeliğine işaret eder. Rüyada vücudunu yiyen ve eziyet veren bir şeyi tuttuğunu görmek, rüya sahibi için yardım ve galebeye ve ganimet malından istifade etmeye alamettir. Bir kimsenin vücudunda yara, sivilce ve çıban gibi illetlerden akan kan görmesi, akan kanın kuvvetince mala nail olmaya tabir olunur. Bazı kere de rüyada sivilce görmek, zulüm ve cezanın peşin olmasına işarettir.

Rüyada sivilce görmek ne anlama gelir
Rüyada sivilce görmek ne anlama gelir

Rüyada Sivilce Görmek

Oldukça hayırlı rüyalardan biri olan rüyada sivilce görmek, rüyayı gören kişi için kısa sürede kazancının artacağına, zenginliğe ulaşılacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda bu rüya; ticarette başarılı olunacağını, yakın çevresinden gelecek olan yardımı, nal mülk sahibi olunacağını, kurtuluş ve zafere ulaşılacağını belirtir.

Bu rüya bazen de huzurlu bir dönem içerisinde, olumsuz olaylarla karşılaşmaya ve bu nedenle huzurun kaçacağına, peşin cezaya, fakirlikten yorulmaya ve yaşanılan olaylar karşısında, rüya sahibinin kendisini boşu boşuna üzdüğü olarak da yorumlanır.   

Rüyayı gören kişi, görülen sivilcenin yarılıp içinden su ve irin aktığını görür ise kurtuluş ve zafere ulaşır. Vücutta görülen her türlü sivilce, çıban ve yaradan, akan kanın ya da iltihabın çokluğu kadar zenginliğe kavuşur.

Rüyada Sivilce Sıkmak Görmek

Bu rüya, birkaç anlam ifade etmektedir. O neden ile rüyada görülen diğer objeler ile beraber değerlendirilmesi gerekir. Genel olarak görülen bu rüya; Rüya sahibinin hayatında yaşadığı bazı problemleri kabullenmemesini ve kendi sorumluluğu içerisinde görmemesini ifade eder. Ancak rüya sahibi bu problemlerinin çözümü için çalışmalıdır.

Rüyada sivilce görmek ve sivilceyi sıkmak; iş ve eğitim hayatında karşılaşılacak sorunların üzerinden gelineceğini ve beklenmeyen bir şekilde başarılar yakalanacağı şeklinde de yorumlanır. Yine görülen bu rüya; mutsuzluğa ve umutsuzluğa düşüleceği, işlerin içinden çıkılmaz bir durum alacağı, alınacak kötü haberler ile hayatın olumsuz bir şekilde etkileneceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Vücutta Sivilce Ve Çıban Görmek

Görülen bu rüya; rüya sahibi için olumsuzluklar içeriyor olsa da rüyayı görüş şekli ve rüyada görülen çıbanın durumuna göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada aynı anda görülen sivilce ve çıban; genel olarak üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Ancak rüyada görülen sivilce veya çıbanın içerisinden kan veya irin (cerahat) aktığını görmek,  dertlerden ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Ele geçecek olan mal ve para ile ifade edilir.

Rüyada görülen sivilce ya da çıban henüz olgunlaşmamış, baş vermemiş ise; önemsiz sayılacak ancak rüya sahibini üzecek bir sorun ile karşılaşmaya şeklinde yorumlanmaktadır. Günümüz rüya yorumcuları, rüyada sivilce görmek ve çıban için; büyümüş ve sıkılacak duruma gelmiş ise olumsuz, patlamış ve içinden kan, irin akması durumda ise olumlu görüş bildirmektedirler.

Rüyada Başka Bir Kişide Sivilce Görmek

Rüyada başka bir kişide görülen sivilce; aklın boş şeyler ile meşgul olduğunu ve stresli bir döneme girilmesi ile birlikte yaşanacak başarısızlığa delalet etmektedir. Yine bu rüya umutsuzluğa düşmeye, yaşanılan şeylerden keyif almamaya, ruhsal olarak zor bir döneme girileceğine ve belli bir süre daha üzüntülü dönemin devam edeceğini ifade etmektedir.

Bazı yorumculara göre ise bu rüya; rüya sahibinin hayatında gerçekleştireceği değişiklikler sayesinde kazancının artacağına, eşler arasında tartışmalar yaşansa da karşılıklı anlayış ve sabır çerçevesinde sorunların üzerinden gelineceğine, duaların kabulü ve Allah’ın lütfuna ulaşmaya, karşılaşılacak fırsatları değerlendirmeye şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Avuç İçinde Sivilce Görmek

Bu rüya, ele geçecek fırsatların doğru bir şekilde değerlendirileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğini, yapılacak yatırımlar sayesinde bükük kazançlar elde edileceğini ve rakip olarak görülen kişiler ile aradaki mesafenin olumlu olarak artacağını ifade eder.

Avuç içerisinde görülen sivilce; küslüklerin son bulmasına, manevi yönünü kuvvetlendirmeye, anne ve baba duası almaya, sadaka vermeye ve bu sayede yaşanılacak kaza ve belaların kolaylık içerisinde atlatılacağına, zor zamanlardan ferahlığa çıkmaya, bereket ve bolluğa olarak da yorumlanır.

Rüyada Avret Yerinde Sivilce Görmek

Rüya yorumcuları tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. Rüyayı görüş şekline ve rüyada görülen diğer objeler ile beraber değerlendirmek daha doğru olacaktır. Rüyada sivilce görmek, kimi yorumculara göre; maddi ve manevi yönde uğranılacak kayıplara, yaşanılan zorluklar ve işlenen günahlar nedeni ile duyulacak olan pişmanlığa, iş hayatında çok zor bir döneme girileceğine, tüm çabalara rağmen sıkıntıların bir müddet daha devam edeceğine, sahip olunanların kıymetini bilmemeye olarak yorumlamıştır.

Bazı yorumculara göre ise bu rüya; hataların farkına varılacağına ve düzeltmek için adımlar atılacağına, bu sayede sorunların kısa süre içerisinde ortadan kaldırılacağına ve büyük başarılar elde edileceğine şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada görülen Sivilcelerin Psikolojik Olarak Yorumu

Rüyada sivilcelerin olduğu görülmesi; kişinin özgüveni ve imajı ile alakalı konuları anlatmaktadır. Olaylar karşısında dışlanmışlık hissi ve kendini anlatamamak olarak da ifade edilir. Bastırılmış olan duygu ve düşüncelerin artık dayanılmaz hale geldiği ve kişinin patlamak üzere olduğu şeklinde de yorumlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap