Rüyada şimşek görmek ne anlama gelir

Şimşek


Alınacak bir habere, saklı kalmış şeyin açığa çıkmasına, sapıklıktan ve sapkınlıktan sonra hidayete ermeye, kayıp kimsenin çıkıp gelmesine, bulunmasına ve ortaya çıkmasına, sıkıntıda olanın dertlerinden kurtulmasına, uzaktan gelecek ve fayda sağlayacak kişiye, bilgiye işarettir. Şimşek görmek hasta olan kişinin vefatına; şimşeğin elbisesini yakması -eşi hasta ise- vefat etmesine, değilse bir üzüntüye veya hastalığa yorumlanır. Şimşek bazen ordunun savaş hazırlığına işaret eder. Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin maddi yönden zarara uğrayacağını gösterir. Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek zorluklarla mücadele edeceğinizi ve sıkıntılarla baş edeceğinizi belirtir. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa ve şimşek çakıyorsa, büyük bir bolluğa kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almak demektir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüyayı göre kişinin geleceği çok parlak olacak demektir. Rüyada şimşek çaktığını görmek, kısa vadeli ve gelip geçici zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Aynı zamanda kişinin geleceğinin parlak olacağına işarettir. Şimşek daima korku ve şiddetle yorumlanır diyenler de vardır. Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüya sahibinin bir şeyden korkacağına işaret etmektedir. Şimşeğe, elini uzatarak bir kısmını elleri içine aldığını görmek, kendine hayırlı işler ve menfaati olan bir iş yapacağına delalet eder. Arka arkaya şimşeklerin çaktığını görmek, o yıl içinde verimlilik ve bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde şimşek çaktığını görmek, o evdekilerin zengin olacağına; karanlıkta şimşek çakarak etrafı aydınlattığını görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise ölümünden korkulur. Bazen de şimşek görmek, gizli olan şeyleri keşfedip ortaya çıkarmaya ve kendisine gelecek habere yahut rızkın yenilenmesine ve artış göstermesine ya da mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir. Bazı kere de şimşek, şiddetten kurtulup kurtuluşa, kurtuluştan da şiddete dönmeye işarettir. Gördüğü şimşekle beraber yağmur da yağıyorsa rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin baş göstermesine alamettir. Bir adam şimşekten kendisine bir şey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona dua eder şefaat diler. Yağmursuz görülen şimşek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işarettir. Bazı tabirciler şimşeği, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmişlerdir. Şimşeğin elbisesini yaktığını gören kimsenin hanimi hasta ise ölür. Rüyada şimşek çakması, eşsiz bir haberdir. Rüyada şimşek çaktığını görmek; kazancın artmasına, korkuya kapılmaya, zengin olmaya ve bütün üzüntülerden kurtulmaya işarettir.

Rüyada şimşek görmek ne anlama gelir
Rüyada şimşek görmek ne anlama gelir

Rüyada Şimşek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada şimşek görmek bol kısmet ve muradına ermeyle yorumlanır. İş hayatının her gün daha iyiye gideceğine, çok hayırlı ve güzel günlerin rüya sahibini beklediğine yorulur. Kişinin etrafındaki insanlar tarafından verilen destekle zararların telefi edileceğine, dargın kişilerin arasının yapılarak bazı anlaşmaların sağlanacağına, birinciliklere ve başarılara göstergedir. 

Rüyada şimşek çaktığını görmek, rüyayı gören kişinin sevindirici haber alacağının müjdecisidir. Bol bol güleceği zamanlar yaşayacağına, çok şanslı dönemlere gireceğine, arka arkaya çok güzel gelişmelerin hayatında olacağına, ferahlamasına, sorunları ve sıkıntıları üzerinden atmasına, rahatlamasına, keyifli ve eğlenceli vakit geçirmesine, ani yaşayacağı, güzel gelişmelerin olacağına delalettir.

Rüyada Beyaz Şimşek Görmek Anlamı

Rüyada beyaz şimşek görmek, maddi olarak rahat bir ömür devam edeceğine, bolluk ve bereket dolu bir hayat sürüleceğine, ele geçen büyük kazançlara, yeni işlere girileceğine delalet eder. Aynı zamanda mesleki başarıların ve zaferlerin artacağına, saygınlığın ve makamın artacağına, kusurların ve eksik yanların kapanacağına, iyi huyun ve güzel ahlakın ön plana çıkacağına rivayet eder.

Rüyada Birden Çok Şimşek Görmek

Rüyada şimşek görmek ve bunun birden fazla olması, rüyayı gören kimsenin parasının ve malının artacağı, çok daha kuvvetli olarak hayata devam edileceği, çok hayırlı kazançlar sağlanacağı ima edilir. Ayrıca evli kimseler için yuvalarında mutluluk olacağı, bunların keyifli ve neşeli kimseler olacakları, sorunların ve mutsuzlukların çözüme kavuşacağı şeklinde açıklanır.

Rüyada Şimşek ve Fırtına Görmek

Rüyada şimşek ve fırtınanın bir arada görünmesi, rüyayı gören kimsenin kendisini daha huzurlu ve rahat hissetmesine alamettir. Hayallerin ve isteklerin peşinden gidileceği, yokluk nedir bilinmeyeceği, yardım isteyen kişilere yardımcı olunacağı, aileden sevgi ve saygı görüleceği, hayırlı kısmetle tanışılacağı ifade edilir.

Rüyada Gece Şimşek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gece şimşek görmek, rüyayı gören kimsenin eline geçecek büyük kazançlar sayesinde yeni işlere gireceğini, hayatın güzelliklerinin farkına varacağını, yokluk nedir bilmeyeceğini, sevilen kişilerin yardım taleplerine tepkisiz kalınmayacağını, yanlışların tekrarlanmayacağını sembolize eder.

Rüyada Gök Gürültüsüyle Gelen Şimşek Anlamı

Rüyada şimşek görmek ve bunun gök gürültüsüyle birlikte olması, rüyayı gören kimsenin bir sıkıntısı varsa, bunların hepsinin çözüme kavuşacağının, üzüntülü ve endişeli günleri geride bırakacağının, cebinden parasının hiç eksilmeyeceğinin, bir aile yemeğinde çok güzel zaman geçireceğinin, doğru hamleler neticesinde kendi işinin patronu olacağının simgesidir.

Rüyada Şiddetli Şimşek Görmek

Rüyada şimşek görmek ve bunun çok şiddetli olması sorunların kısa sürede çözümleneceği, zor zamanlar geçiren akrabaların maddi olarak yardımına koşulacağı anlamına gelir. Bunun yanı sıra  arkadaşların, akrabaların ve çocukların rüya sahibi için hayırlı kimseler olacağı, iş yaşamında aile ile ortaklık kurulacağı, eldeki gücün sıkıntıların çözüme kavuşması için kullanılacağı ima edilir. Kısa süre içinde borçların kapanacağı, karamsarlığın ve depresif hallerin son bulacağı manalarını taşır.

Rüyada Hem Şimşek Çakması Hem Yağmur Yağması

Rüyada hem şimşek çakması hem de yağmur yağmasının, rüyayı gören kimsenin hayatında rengarenk deneyimler kazandıran gelişmelerin olacağına, tabir-i caizse hayatın kendisi için bayram gibi olacağına, işinde hem maddi hem manevi doyuma kavuşacağına işaret ettiğine inanılır.

Rüyada Denize Şimşek Düştüğünü Görmek Anlamı

Rüyada denize şimşek düştüğünü görmenin yorumu çok hayırlı olmaz. Maddi yönden çok dar zamanlar yaşanacağına, bu durumun hem rüya sahibini hem de etrafındaki insanları olumsuz etkileyeceğine işaret eder. Yine moral açısından çok büyük düşüş yaşanacağına, dedikodu ve karalamaların biteceğine, yüklü miktarda kazanç elde edileceğine ancak bu kazançların haram yoldan olacağına alamet eder.

Rüyada Şimşek Çaktığını Fark Etmek

Rüyada şimşek görmek ve bunun düştüğünü fark etmek, kişinin mal varlığının belli bir kısmını kaybedeceğine, yapılan işte yalnız kalınacağına, rüya sahibinin nefsine yenileceğine, umut ve çaresizliğe yorulur. Bununla beraber bu rüya için  bazı alimlerce problemlerin çözüleceği şeklinde olumlu yorum da yapılmaktadır. 

Rüyada Şimşek Sesi Duymak

Rüyada şimşek sesi duymak, rüyayı gören kişinin evliliğinde mutluluğunun daim olacağı, yeni yollar deneyip yeni girişimler yapacağı ve bununla beraber maddi yönden bazı sıkıntılar yaşayabileceğiyle yorumlanır.

Rüyada Şimşek Çarpması Görmek

Rüyada şimşek çarpması görüldüğünde, rüyayı görenin kendisini çok rahatsız hissedeceğine, bu nedenle çeşitli önlemler almaya başvuracağına işaret edilir. Bunun yanı sıra da aile yaşantısında çok istediği gibi bir bebek sahibi olacağı ve böylece çok mutlu bir hayat süreceğine inanılır.

Bunun yanında, bazı kötü niyetli insanlar tarafından aldatmacalara da maruz kalacağı şeklinde olumsuz yorumlar da yapılır.

Rüyada Uzaktan Şimşek Görmek

Rüyada şimşek görmek ancak bunun uzakta olması, kişinin daha iyi biri olmak için çaba sarf etmesine, aile içinde geçim sıkıntısının olmayacağı gibi, elindekiler için her zaman şükretmesine yorumlanır.  Böylece her zaman bol rızkla ödüllendirileceğine, maddi zorluk çekmeden, Allah yolunda, helal yoldan para kazanarak, temiz bir hayat süreceğine ve eşiyle mutlu bir evlilik geçireceğine rivayettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap