Rüyada şehir görmek ne anlama gelir

Şehir-şehirli


Rüyada  büyük ya da küçük şehir görmek iyiliğe, din ve dünya yönünden hayra ermeye, hayırlı işler peşinde koşmaya işaret eder. Bir şehre girdiğini görmek hayra ve bol rızka, üzüntü ve kederden kurtulup feraha ermeye; bir şehirden çıkmak ise üzüntü ve kederlere düşmeye nail olunur. Şehir görmek; âlim ve faziletli kimseye, ermiş bir dost ile tanışmaya işarettir. Hisar ve kaleleri olan şehir görülmesi emniyetli ve güvenli bölgelere, hisar ve kaleleri yıkılmış olar şehir görmek ise güvenliği olmayan, viran kentlere gidileceğine işaret eder. Gerçek bir şehirli görmek ( gerek efendi, gerekse hanımefendi olsun) şerefli, haysiyetli ve olgun insana yahut sevindirici haberler duymaya delalet eder.

Rüyada şehir görmek ne anlama gelir
Rüyada şehir görmek ne anlama gelir

Rüyada Şehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Hayırlı rüyalar arasında bulunan rüyada şehir görmek detayı ne olursa olsun rüyayı gören kişi için her zaman iyi yorumlanır. Görülen şehrin büyük şehir olması veya kasaba olması fark etmeden bu rüyayı gören kişi için esenlik ve huzur anlamı taşır. Rüyayı gören kişinin arkadaşları ile buluşup görüşmesine ve hasret gidermesine işaret kabul edilir.

Dini hayatta ve dünyevi hayatta iyiliklerin ve güzelliklerin habercisi olan bu rüya, rüyayı gören kişi için büyük kazançların müjdecisidir.

Rüyada Tanımadığı Bir Şehirde Bulunmak

Rüyasında daha önce hiç gitmediği ve tanımadığı bir şehirde bulunduğunu gören kişinin doğru yolda bulunan kişilerden hayır göreceği umulur. Rüyada tanınmayan şehir kişinin ahiret hayatı ile ilişkilendirilir. Kişinin tanıdığı bir şehri görmesi dünya hayatını ifade eder. Tanıdığı şehirde olmak kişinin bulunduğu şehirdeki insanların dünya düzenleri ile ilgili bilgileri verir.

Rüyada şehir görmek pek çok rüya tabircisi tarafından rüyayı gören kişi için tövbe etme anlamında yorumlanmıştır. Daha önce yaptığı hatalar nedeniyle tövbe eden kişinin bağışlanacağı düşünülür.

Rüyada Bir Şehre Girdiğini Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyasında bulunduğu şehirden ayrıldığını ve başka bir şehre girdiğini gören kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı durumların ortadan kalkacağı ve feraha ereceği umulur. Bu rüyayı gören kişi korktuğu şeylerden emin olur. Sıkıntı ve kederin bu rüyayı gören kişiden uzaklaşması beklenir.

Rüyada bir şehirden çıkmak ise üzüntülü ve sıkıntılı zamanların geleceği şeklinde yorumlanır. Belaya ve sıkıntıya düşmeye de işaret olan bu rüya, rüya sahibi için pek de hayırlı değildir.

Rüyada Bir Şehri Harap Bir Halde Görmek

Rüyada bir şehrin harap ve bitik bir hale geldiğini görmek, bu şehirde yaşayan bilim insanlarının ve sanatla uğraşan kişilerin eksikliğine delalet eder. Kent yöneticilerinin ve burada bulunan üst düzey insanların bu bölgede yaşamakta olan halka zulüm ettiği de yine bu rüyanın tabirleri arasındadır.

Rüyada çarpık bir yapılanması olan bir şehir görmek ve binaların kiminin güzel kiminin kötü olması bu şehirde yaşanılan kültür farklılıklarına işarettir. Bu şehirde bulunan insanların arasında büyük sosyal sınıf farklılıklarının olduğu yine bu rüya ile tabir edilir.

Rüyada Gelişmiş Bir Şehir Görmek

Rüyada şehir görmek ve bu şehrin düzgün bir yapılanma içerisinde olduğuna kanaat getirmek bu şehirde yaşayan kişilerin âlimlerden ve sanatkârlardan oluştuğuna işarettir. Yine bu rüya bu şehirde yaşamakta olan kişilerin evlatlarının da şehir için faydalı işler yapacağını gösterir.

Rüyasında gördüğü şehirde mülki amirlerin bulunmadığını gören kişinin bu görmüş olduğu şehirde hayatın pahalılaşacağı ve fiyatların artacağı yönünde bir rüya gördüğü düşünülür.

Rüyada Daha Önce Gittiği Bir Şehre Tekrar Gitmek

Bir kimse rüyasında daha önce gittiği bir şehre tekrar gittiğini görürse bu rüya, içinde bulunduğu korkulardan ve kaygılardan arınacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyasında bulunduğu bir şehirden köye gittiğini gören kişinin elindeki olanaklar teker teker gider. Bunun tam tersi olarak köyden şehre gittiğini görmek rahata kavuşmak ve yeni olanaklar elde etmek ile yorumlanır.

Etrafı sularla çevrilmiş bir şehri rüyada görmek, bu şehirdeki silahlı kuvvetlerin gücüne yorumlanır. Huzur, güven, güç ve kuvvet olarak da yorumlanan bu rüya, rüya sahibi için hayırlı bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada Bir Şehrin Yıkıldığını Görmek

Rüyasında bildiği bir şehrin yıkıldığını gören kişinin bu rüyası, bu şehirde yaşayan kişilerin dini hayatlarındaki eksikliklere yorumlanır. Bu şehirde yaşayan kişilerin dini vecibelerini yerine getirmedikleri için dünya işlerinin de yolunda gitmediği sonucu çıkarılır.

Rüyada yıkılmış ve eski bir şehrin yeniden yapıldığını görmek bu şehirde yeniden ortaya çıkacak büyük bir âlime işarettir. Bu bölgede doğacak çocuklardan birinin bu şehir için çok hayırlı işler yapacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Allah’ın Gazabına Uğramış Bir Şehir Görmek

Bir kimse rüyasında Allah’ın gazabına uğramış ve harap olmuş bir şehir görürse bu rüya, ölçüde eksiklik yapıldığı şeklinde yorumlanır. Rüyada şehir görmek pek çok âlim tarafından yorumlanmış ve rüyada görülen detaylar yorumlara ışık tutmuştur.

Rüyada bir şehre sahip olduğunu görmek, ilimde ve takvada yükselmeye işaret olarak yorumlanır. Kimi rüya yorumcusuna göre rüyada şehir görmek, faziletli ve ulu bir kimseye işarettir. Bu kişilerin bu şehre büyük faydası dokunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap