Rüyada sarımsak görmek ne anlama gelir

Sarımsak


Rüyada görülen sarımsağın birçok değişik tabiri vardır. Rüyada Sarımsak yediğini görmek kişinin yaptığı kötü davranışlardan vazgeçip tövbe etmesi gerektiğine delalettir. Bir kimse rüyasında hasta birinin sarımsak yediğini görür ise hastalığına çare bulacak demektir. Rüyada sarımsağı topraktan sökmek, akrabalardan gelebilecek bir kötülüğe işaret eder. Bazen de rüyadaki sarımsak maddi sıkıntılara çözüm bulmak anlamını taşır. Bir kadın rüyasında sarımsak görürse izdivaca nail olacak anlamına gelir. Bir kimsenin rüyasında pişirdiği bir şeyin içine sarımsak kattığını görmesi evine sevinç geleceğinin işaretidir. İbn-i Kesir’e göre rüyada sarımsak görmek dedikodudur.

Rüyada sarımsak görmek ne anlama gelir
Rüyada sarımsak görmek ne anlama gelir

Rüyada Sarımsak Görmek

Rüyada sarımsak görmek genellikle hile ve kötülük olarak yorumlanır. Rüyada görülen beyaz bir sarımsak dünya malı, taze sarımsak alın teri ve helal kazanç olarak düşünülür. Genellikle rüyasında sarımsak gören bir hastanın şifa bulacağına yorulur.

Rüyada birden fazla sarımsak görmek ise hem iyi hem de kötü olabilecek şekilde yorumlanır. Genel anlamda hile, kem göz, kötülükler olarak tabir edilen bu rüyalar kişinin çevresindeki kötü düşünceleri işaret eder.

Rüyada Beyaz Sarımsak Görmek

Rüyada görülen beyaz sarımsaklar bir haber alınacağını ancak bu haberin yalan olduğunu gösterir. Bazı rüya tabircileri tarafından haram yolla elde edilen mala, bazıları tarafından ise çirkin bir iftiraya işaret ettiği belirtilir. Beyaz sarımsak kısa sürecek bir hastalığın ya da pişmanlığın belirtisi olabilir.

 Aynı zamanda kötü düşünceli ve kötü yola çekecek ahlaksız bir arkadaş olarak da yorumlanmaktadır. Bu nedenle rüyasında beyaz sarımsak gören kimselerin gerçek hayatını göz önünde bulundurması ve kötü huylarını bırakarak tövbe etmesi önerilir.

Rüyada Sarımsak Yemek 

Rüyada sarımsak görmek genellikle haram mal ve çirkin söz şeklinde düşünülür. Rüya sahibinin hayırlı bir işinin şerre çevrileceği yorumu yapılır. Bu nedenle rüyasında sarımsak yediğini gören kişilerin işlerinde daha dikkatli olması önerilir. Pişmiş sarımsak yemek o kişinin kötülüklerden tövbe edeceğini ve hatalardan döneceğini gösterir. Rüyada bir diş sarımsak yediğini görmek ise hasta kimseler için şifaya delalet eder.

Rüyada Çiğ Sarımsak Yemek

Bir hastanın rüyasında taze ve çiğ sarımsak yemesi şifa bulmasına yorulur. Ancak rüyada pişmiş yeşil bir sarımsak yemek kötülüklerden tövbe edileceğine işarettir. Kötü kokan sarımsak yemek ise gizli olan birçok durumun açığa çıkması ve rüyayı gören kişiden ev halkı ile arasında sorunlar yaşamasına sebeptir.

İslam Alimleri Açısından Rüyada Sarımsak Görmek

Rüyada sarımsak görmek gıybet olarak bilinir. Rüya sahibinin dindar bir kimse olması rüyanın hayra yorulduğunu gösterir. Ancak Cabir tarafından yapılan yorum doğrultusunda sarımsağın üzülmek ve ağlamak olduğu yenmesi halinde bu üzüntünün daha az geçirileceği söylenmiştir.

Aynı zamanda İslam alimleri açısından Rüyada sarımsak yemek ve yemeğe sarımsak katmak günahlardan tövbe etmeye delalet eder.

Rüyada Sarımsak Soymak

Genellikle Rüyada sarımsak görmek üzüntü ile tanımlanırken kötü ve haram mal olarak da yorumlanır. Rüyada sarımsak soymak ise kötü hayatın bitmesini hatalı yoldan dönmeye delalet eder. Rüyada sarımsak soymak bazen kötü durumları işaret ederken bazen de başarılı olunan bir durumda çevre tarafından kıskanılma sebebi olarak görülür.

Rüyada Sarımsak Aldığını Görmek

Bir kimsenin rüyasında sarımsak aldığını görmesi zor ve dertli bir dönem geçireceği sonrasında rahata kavuşacağını ve maddi dertlerden kurtulacağı anlamına gelir. Bekar kişilerin rüyada sarımsak almaları yakın zamanda evliliğin habercisidir.

Kuru Sarımsak Görmenin Anlamı

Rüyada kuru sarımsak görmek üzüntü ve gözyaşı olarak tabir edilir. Rüya sahibinin zorluk çekeceğini, sıkıntılı bir haber alacağını ve huzursuzluk yaşatacağını gösterirken rüyayı gören kişinin güçlü bir kimse olduğunu, rahat bir şekilde kazanç elde edebileceğini gösterir.

Rüyada Sarımsak Tarlası Görmek

Rüyada sarımsak tarlası görmek ise rüyayı gören kişinin hayırlı bir işte bulunacağına delalet eder. Bazı alimler tarafından rüyada sarımsak tarlası görmek gönüllü olarak bir işte çalışmak böylelikle hikmet sahibi olmak olarak yorumlanır. Kişinin gönüllü işlerde çalışması ve çevresine faydalı olması şeklinde yorum yapılır.

Rüyada sarımsak tarlası gören kimselerin etrafındaki insanlar için fayda sahibi olacağı ve aile bağlarının güçleneceği şeklinde rivayet edilir. Böylelikle rüyasında sarımsak tarlası gören kimseler beladan ve yalnızlıktan kurtularak hedeflerine ulaşma fırsatı bulabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap