Rüyada saman görmek ne anlama gelir

Saman


Rüyada görülen saman yahut samanlık hayırlarla yorumlanır. Saman bolluk be berekettir. Bir kimse rüyasında, samanlık olarak kullanılan bir yeri, samanla yahut başka samanımsı otlarla doldurduğunu görürse, çok kişi kısa zamanda çok fazla maddi kazanç elde eder.

Rüyada saman görmek, başladığınız her işi muvaffak olarak bitirip, bol maddi kazanç sağlayıp maddi durumun feraha çıkmasına işaret eder. Ayrıca rüyada saman görmek, dileklerin olacağına, dualarınızın kabul olacağına delalet eder. Bir kimse kendisini ona ait bir samanlık içerisinde görürse, her iki cihanda da mutluluk ve huzur içinde olacağı anlamına gelir.

Rüyada bir samanlıkta yangın çıktığını görmek, devlet tarafından bir mülk edineceğine işaret ederken bunun yanı sıra yanan bir samanlık görmek başa gelebilecek kötü bir halin de habercisi olabilir. Ebu Said El Vaiz’ göre olduğu gibi birçok yorumcuya göre de saman yahut samanlık görmek bol kazanca işaret eder.

Bir kimse rüyasında samanı sağa sola savurduğunu görürse, bu maddi imkânlarını da bu şekilde çarçur edeceğine, gereksiz harcamalar yapacağına işarettir.

Rüyada saman görmek ne anlama gelir
Rüyada saman görmek ne anlama gelir

Rüyada görülen saman o kadar çok mala işaret eder ki bir rivayete göre; İbn-i Şirin(R.A) gerçek hayatta gördüğü bir saman öbeğine bakarak demiştir ki, ‘keşke bunu rüyamda görseydim.’ Gerçek hayatta saman birçok meşakkatli işten sonra elde edildiği için bazı rüya yorumcuları rüyada saman görmeyi, bazı zahmetlere katlanarak elde edilecek maddi bir kazanca yorarlar.

Rüyada samanınızı kendi yeri dışında bir yerlere saklıyorsanız eğer bu darlığa düşeceğinizin işaretidir.

Rüyada Saman Görmek

Bir insan rüyada saman görmek konusunda merak ederse yorumlarının güzel olduğunu da fark eder. Çünkü rüyada görülen saman bolluk ve bereket demektir.

Çok fazla sayıda o kişinin eline mal, mülk ve para geçecektir. Rüya tabirleri yapan âlimlere göre çokluk, bolluk, aşırı bir zenginliğe işaret eder. Miras ve zenginlik konularına yorulan bir rüyadır.

Rüyada Saman Almak

Rüyada saman görmek, bereketli ve çok rızka yorumlanır. Saman adedince bolluğun olacağına delalet eder.

Menfaat, çıkar ve ucuzluğun olduğuna da işaret olarak kabul edilir. Dışarıdan elde edilecek olan bir mal ya da mülke de işaret eden bir rüya olarak bilinir.

Rüyada Saman Yığını Görmek

Hayırlı rızık, para, mal, mülk, istenilen ve murat edilen şeye kavuşma, hayırlı bir iş rüyada saman görmek ile ilgilidir.

Bu samanların yığın halinde olması tüm bunların hepsine tez zamanda sahip olunacağına yorulur. Nimet ve bereketin bütün aileyi saracağına dair yorum yapılır.

Rüyada Saman Toplamak

Zorlu işlerden sonra ancak kolaylığa erişecek bir rüya olduğu dile getirilir. Rüyada saman görmek güzel olsa da samanı kişinin kendisinin toplaması zorluklardan sonra nimetlere erişeceğini gösterir.

Kendi kazancını çok çalışmaya bağlı olarak arttıracak şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda bazı yorumculara göre de kıtlık, zelil olma durumu, aşırı çalışma ve gayrete rağmen yokluk olarak tabir edilir.

Rüyada Samanın Yandığını Görmek

Rüyada samanlar içinde olunması ve o samanların yandığını görmek olumsuzluklara işaret eder. Genellikle ölüm haberi almaya yorulur.

Sevdiğiniz bir yakını kaybetmek olarak yorulsa da bazı âlimlere göre samanın yanması kötü amellerden uzaklaşmaya yorulur.

Haram yoldan elde edilen mal ve mülkün elden çıkacağına, rüya sahibinin manevi yükten kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Saman Üzerinde Uyumak

Rüya sahibi samanların üzerinde uyuduğunu rüyasında görür ise hayatta kötü işler yaptığına işarettir. Faiz ile haram para ve mal, mülk ettiğine yorulur.

Bu haram mal ve mülkte kendisini dünyada çok sıkar ve işleri yolunda gitmez. En kısa zamanda bu yüklerinden kurtulup tövbe etmesi gerektiği ifade edilir. Aksi halde ziyan olacak ve işleri tam tersi olarak işleyecektir.

Rüyada Saman Satmak

Rüyada saman görmek rüyada görülen samanlar satılıyor ise rüya sahibi insanlara karşı yardım eden bir kişi demektir. Menfaat ve çıkar peşinde olmadan insanlara faydalı olacak ve bu doğrultuda kazancında bereket eksik olmayacaktır.

Elinde olanı paylaşan bir kişilikte olduğu için hayatı boyunca olduğu gibi ahiret hayatında da rahat bir yaşam sürecektir.

Rüyada Samanların Üzerine Su Basması

Samanların üzerine su bastığını gören bir kişi evli ise eşinden ayrılacaktır. Çocukları var ise onların velayeti karşı tarafa geçecektir. Hayırsız bir rüya olarak yorumlanan bu durum rüya yorumcuları tarafından pek hoş karşılanmaz.

Özellikle samanların üzerine gelen suyun kara ve kokulu olması halinde işin içinden çıkılmaz durumlar ile karşı karşıya kalınacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada Saman Yemek

Kişinin rüyasında samanları yediğini görmesi büyük bir mirasa sahip olacağına yorumlanır. Ummadığı ya da tanımadığı bir akrabasından kendisine yüklü oranda bir miras kalacaktır.

Bu mirası iyi değerlendirecek, işlerinde gelişme ve büyüme görülecektir. Zenginlik ve şaşalı bir yaşamın kendisini beklediği ifade edilir.

Rüyada Saman Taşımak

Samanların rüya sahibi tarafından taşındığı durumda zorlu bir hayattan sonra refaha çıkılacağına işarettir. Rüya sahibi fakir ise zengin olur. Zengin ise zorluklar ile önce karşılaşır, sonrasında ise büyük bir ferahlama ile önü açılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap