Rüyada rakı görmek ne anlama gelir

Rakı

Rüyada görülen içki, içkiyle gelen bir zevk kişinin çok ağır bir hastalık geçireceğine delalet eder. Rüyada görülen içki haram ile tabir edilir. Rüya sahibinin rakıyı içerek sarhoş olduğunu görmesi iyi değildir. Bir marketten veya dükkândan alınan rakı gelecek hastalıklarla yorumlanır. Rakının yere dökülmesi hayırla yorumlanır. Bazı yorumculara göre rüyada rakı görmek günahlarla tabir edilir. Yanlış davranışlarıyla kişinin kötü yola düşmesine delalet eder.

Rüyada rakı görmek ne anlama gelir

Rüyada Rakı Görmek

Rüyada rakı görmek çok ağır bir hastalık geçireceğiniz anlamına gelir. Genel olarak olumsuz yorumlanan bu rüya iyi değildir.

Rüyada rakı görmek veya içmek, sarhoş olmak rüya sahibinin kazanacağı haram mala işaret etmektedir.

Yakın zamanda elinize haram yollarla kazanacağınız mal veya paraya işaret etmektedir. Bu tür rüyalar, rüyayı gören kişiye uyarıcı etki etmektedir.

Rüyada rakı satın aldığınızı görmek yakın zamanda bir hastalığa yakalanacağınızı fakat kısa zamanda şifa bulup iyileşeceğiniz anlamına da gelmektedir.

Kış aylarında rüyada rakı görmek havaların sert geçeceğine işaret eder. Bir rakı fabrikasında rakıların şişelere doldurulduğunu görmek de karlı ve soğuk havalara işaret etmektedir.

Bir başka rivayete göre de rüyada rakı görmek büyük bir günah işlemek anlamına gelir. Rakı gören kişi de fitne, şer, düşmanlık ve kızgınlığa sebebiyet vererek günah işleyeceği manası da çıkarılmaktadır.

Rüyada Rakı İçtiğini Görmek

Rüyada rakı içtiğini görmek, kişinin helal olmayan yollardan elde edeceği kazanca, çevresindekilere karşı art niyet besleyip büyük bir kavga çıkaracağı anlamına gelmektedir.

Rüyada rakı görmek veya içtiğini görmek oluşacak maddi ve manevi kayıplara, işinde zarar etme, sıkıntılı ve zor günler geçirmeye de delalet etmektedir.

Rüyada rakı içip sarhoş olduğunu gören kişi sağlıkla ilgili sorunlar yaşayıp hastalık geçireceğine işaret etmektedir. Bu rüya bazen de rüya sahibinin sevdiği bir yakınından zarar görerek ihanet gibi sebeplerle gönül ilişkisinin ayrılıkla sonuçlanacağının da haberini verir.

Rüyada Rakı Sofrası Görmek

Rüyada rakı masası görmek rüya sahibinin rakipleri ya da kendisini kıskanan kişilere savaş verip mücadele etmesi anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin aceleci karar almaktan ve sevdiklerinin kalbini kırmaktan vazgeçmesi gerektiğini işaret eder.

Rüyada rakı sofrası görmek kolay yoldan elde etmek, zevk ve sefaya düşmek anlamına da gelmektedir. Kişinin kazandığı parayı har vurup harman savurmaması gerektiğini de işaret etmektedir.

Rüyada Oruçluyken Rakı İçtiğini Görmek

Rüyada oruçlu iken rakı içtiğini gören rüya sahibinin kırgınlık yaşadığı kişilerle arasını düzelteceğine, bekârsa hayırlı kısmetlerle tanışacağına, evliyse yakın zamanda çocuk sahibi olunacağı anlamına gelmektedir.

Ayrıca rüya sahibinin hayatında yepyeni bir başlangıç yaparak bereketli bir döneme gireceğine ve dertlerinden kurtulacağına, zorluklar yaşasa da üstesinden gelerek keyifli bir hayat yaşayacağına delalet eder.

Rüyada oruçlu bir şekilde içki içmek kazançlı işlere imza atmaya, üzerinde çalışılan projelerin sonuca ulaşılacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Rakı Görmenin Psikolojik Yorumu

İslami ve normal yorumu genel olarak olumsuz olan rakı görmek psikolojik yorum olarak olumlu ve uyarıcı anlamlar içermektedir.

Psikolojik olarak rüyada rakı görmek kişinin mutlu bir hayat yaşayacağına, zenginlik içinde bir yaşam süreceğine, çok sevilen bir kişinin yaptığı hatayı hoş görerek barışacağına işaret eder.

Rüya sahibi haksız kazanç sağlayıp haram yolla para ve mal kazanıyorsa psikolojik olarak bilinç altına yerleşen pişmanlık duygularıyla rüyasında rakı görebilmektedir.

Böyle durumlarda bilinçaltı rüyalarda dışarı çıkarak rüya sahibini uyarma işlevi görmektedir.

Gün içinde yakın çevrenizden biriyle, ailenizden biri ya da sevdiğinizle tartıştığınız zaman veya onlara kızdığınızda da üstünüzde oluşan stres kendini rüyada açık eder.

Aynı zamanda hayatında belirsizlik yaşayan rüya sahibi üstünde çalıştığı projelerin tamamlanması ya da özel hayatındaki kararlarda da yaşadığı olumsuzlukların giderilmesi için belirleyici rüya olarak rakı görmek sabredilirse azimle istediği her dileğe kavuşacağını rüya sahibine müjdelemektedir.

Genel olarak rakı görmenin psikolojik yorumu kişinin hayatında motivasyon, hoşgörü, azim ve sebatla onun güçlü yönünü açığa çıkartır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap