rüyada ocak görmek ne anlama gelir

ruyada-ocak-gormek-ne-anlama-gelir-83623

Ocak
Rüyada ocak görmek; ev işlerini idare eden insana, binek hayvanına ve ya rüyayı gören insanın kendi otomobiline, rüya sahibinin hayatını kazandığı dükkân ve ya işine işaret eder. Rüyasında ocak gören bekâr bir insan için ocak; evlenmeye işaret eder. Rüyasında ocak gören inançsız bir insan için ocak; rüya sahibinin Müslüman olmasına işaret eder. Günahkâr bir insanın rüyasında ocak görmesi kişinin tövbesine işaret eder. Evli bir adam rüyasında üzerinde çanak olan bir ocak gördüyse karısının hamile kalacağı şeklinde yorumlanır. Bir yerden gelen ya da bir yere giden bir insanın rüyasında ocak görmesi onun için eve işaret eder. Rüyada ateşli ocak görülmesi ihtiyaçları gidermeye ve rızka, ateşsiz ocak görülmesi ise tam tersine üzüntü ve kedere işaret eder. Ocakta güzel alevlerle yanan ateş görmek çocuğa, Ocaktaki ateş rüya sahibinin midesine, orada yanan odun ise yediği şeylere işaret eder. Abdulgani en-Nablusi’ye biri şöyle söyledi “Ey imam! Rüyamda bir ocak gördüm onda bir miktar ateş ve yakınında bir odun vardı. ” Nablusi bunun üzerine “Ocak senin midendir. Odun geçen gece yediğin ağır yemektir” seklinde cevap vermiştir. Adam ise “Evet efendim öyle oldu” demiştir.
Ocakta görülen çömlek ise koca ve onun evin ihtiyaçlarını gidermek için çektiği sıkıntılar şeklinde tabir edilir. Rüyada boş ocak görmek henüz hayata geçirmediğiniz, yalnızca tasarı durumunda olan bir iştir. Bu işte başarılı olunacağına ve bu işin bol para getireceğine işaret eder. Rüyada içinde kömür bulunan ocak görmek, rüya sahibinin iş hayatında verdiği emeklerin sonrasında olumlu değişiklikler olacağını gösterir. Ancak ocak sönmüş ise bu sıkıntı demektir. Rüyada bir ocağın sönmesinin görülmesi, iş hayatında aksilikler yaşanacağına, aile hayatında anlaşmazlığa işaret eder. Rüyada bir ocak başında olup onu yakmaya çalıştığınızı görmek, başladığınız bir isi tamamlamaya çalıştığınıza işaret eder.
Bazen de rüyada görülen ocak ev ve aile halkını simgeler. Rüyada ocağının sönmüş olduğunu gören kişi bir aile faciası ile karsı karsıya gelebilir. Rüyada görülen ocağın yanık ve alevli olması aile saadetine işarettir. Kirmani’ye göre; ocak, bir evin düzenidir ve o ocakta iyi ve kötü görülen her bir durum bunlara kıyaslanarak yorumlanmalıdır. Ebu Sait El-Vaiz’e göre ise; rüyada görülen ocak eş demektir. Rüyasında kireçten bir ocak gören kimsenin eşi kibirli ve kendini beğenmiş bir ailenin kızıdır. Rüyasında ağaçtan bir ocak gören kimsenin ise eşi dedikoducu bir ailedendir. Eğer ki altın ve gümüş gibi kıymetli bir madenden ise eşi şerefli bir ailedendir denir. Eğer rüyada görülen ocak tuğla ve tastan ise, rüya sahibinin eşi fakir ve ahlaklı bir ailenin kızıdır.
Rüyada bir ocağın yıkıldığının görülmesi, rüya sahibinin geçimini sağlamada zorluk çekeceğine işarettir. Kimi rüya yorumlayıcılarına göre ise, rüyada bir ocağın yıkıldığının görülmesi, ev halkının ailece yolculuğa çıkacağına işaret eder. Rüyanızda bir ocak yaptığınızı görmek bolluğa işarettir. Ocağın yandığını görmek, rüya sahibinin ailesi ile mutlu bir şekilde ömür süreceği şeklinde yorumlanır. Rüyasında ocağın söndüğünü gören kişinin evinin yıkılacağı söylenir. Aynı zamanda rüyada ocak Aralık ve Ocak aylarına da işarettir.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol