Rüyada nehir görmek ne anlama gelir

Nehir


Rüyada görülen nehir, durgunsa ve yavaş akıyorsa bu rüya huzurla; dalgalıysa ve hırçınca akıyorsa bu rüya heyecan ve sıkıntıya işarettir. Rüyada bir ırmaktan içilen su, dünyadaki ömür süresince yaşanılacak sıkıntılara, imtihanlara delildir. Rüyada görülen nehir, devamı gelecek kazancım, salih amelin, halk arasında hatrı sayılır insanın göstergesiyken; rüyada nehre girmek büyük bir kimse ile iletişimde bulunmaya, büyük birinin huzuruna çıkmaya, seyahate, devlet için bir adım atmaya göstergedir. Rüyada nehrin bir kıyısından diğer kıyısına atlamak ise, düşmanı yenmeye, hüsranla kederle vedalaşmaya işarettir. Rüyadaki nehrin üzerinde kirli, çamur gibi bir su görmek gelecek olan üzüntüyle yorumlanır.

Rüyada çarşıda pazarda akar halde bulunan bir nehirde abdest almak o devletteki adalete; çatılardan doğru evlerin içerisine doğru taşan azgın nehir düşman saldırısına, devlet gazabına tekabül eder.

Kişi, rüyasında evinin içerisinde zararı olmayan bir ırmak gördüyse bu rüya halka hizmete işarettir. Rüyada, rüya sahibi kendisini bir nehir olarak gördüyse de bu rüya kanlı bir ölüme habercidir.

Rüyada tatlı, berrak bir nehirden su içmek sıkıntısız, hoş bir hayata; bunun tersi olarak bulanık bir nehirden su içmekse kedere, sıkıntılara delildir. Rüyada, hakikatte başka bir yerde bulunan nehri, farklı bir yerde görmek, devlet yönetimindeki değişikliklerle yorumlanırken; rüyada cennette bulunduğu bilinen ırmaklardan birini görüp onların suyunu içmek ise Kur’anla hayırla ilimle kurtuluşla yorumlanır. Rüyada cennet ırmaklarından Kevser Irmağı’nı görüp içmek düşmanı yenmeye, tövbeye, inancı olmayan kişilerin doğru yolu bulup inanca ereceğine, salih bir kadına, sünnetlere uymaya, helal olan kazanca tekabül ederken; Dicle Nehri halifeye; Nil Nehri ise Mısır ve bölgesinin başkanlarına tekabül eder.

Rüyada nehir görmek ne anlama gelir
Rüyada nehir görmek ne anlama gelir

Rüyadaki nehirde yüzmek, iş hususunda mevkisi olan birinden gelecek yardıma işarettir. Rüyada nehir görmek daima iyiye yorulmuştur. Rüyada bol bol şiddetli, köpüklü köpüklü akıp suyu berrak olan nehir bahtın açık, rızkın bol, bereketin de daim olduğunu gösterirken; suyu bulanık olup yavaşça akan bir nehir ise rızkın darlığını gösterir.

Rüyada nehrin sularının etrafa taşması, sıçraması durumu ise rüya sahibinin yoksul olan kimselere yardım eli uzatacağına delildir. Rüyada nehirden su alıp saklamak sağlıkla ve rahat yaşamla yorumlanır. Kimi yorumcular nehir rüyalarındaki, görülen büyük nehirleri devlet büyükleriyle, küçük nehirleriyse devlet adamlarıyla yorumlanır.

Rüya sahibi rüyasında kendine ait olan bir bölgede nehir gördüyse bu rüya da o kişinin babasına tekabül eder. Rüya sahibi yüksek bir yerde iken yer altından akan nehir, hayırla ve nimetle yorumlanır. Cabir’ül Magribi, rüyada görülen nehri rüya sahibi adına hem zekâ da hem de geçim de rahatlıkla yorumlar. Kirmani, rüyada bir nehirde yüzmeyi yahut boğulmayı, hakikatte bir denizde yüzüp boğulmakla tabir eder.

Rüyadaki nehirden bal, süt, şerbet gibi tatlı şeyler akıyorsa bu rüya kazançla, rızıkla yorumlanırken; nehirden içilmesi helal kılınmayan kan, irin gibi şeyler akıyorsa bu rüya dindeki tehlikeyle ve zararla yorumlanır. Abdulgani Nablusi ise rüyada görülen nehri yüce biriyle tabir eder. Rüya sahibi rüyasında nehre girdiyse halk arasında ün salmış biriyle tanışır.

Başka bir deyişle ise rüyada nehre girmek, seyahatle yorumlanır. Kimi yorumcularsa rüyada nehirden su içmeyi hayır olarak yorumlamazlar. Rüyada nehrin akıntı yönü değiştirmesi, rüya sahibinin endişelerinin, kederlerinin sona ereceğini gösterir.

Nehrin suyunun rüya sahibinin kendisini, bir hayvanı yahut da bir eşyayı götürdüğünü görmek ise rüya sahibine gelecek zarara delildir. Rüya sahibinin rüyasında kendi evinden nehir aktığını görmesi daima hayır olarak yorumlanmıştır. Halkın bu nehirden faydalanması ise rüya sahibi sayesinde durumu olmayan kimselere yardım geleceğini gösterir. Bu rüyanın sahibi yoksul biri ise bu rüya, rüya sahibinin eşi, oğlu gibi evinden birini uzaklaştırmasına tekabül eder.

Rüyada Seyhun, Ceyhun, Nil ve Fırat’a benzer nehirlerin görülmesi, nehrin bulunduğu bölgedeki iklimle yorumlanır. Asi Nehri’nin görülmesi isyanla; Bürdî Nehri’nin görülmesi soğuk ve selametle; Yediz Nehri’nin görülmesiyse rızkın bolluğuna; Dicle Nehri ise işten gelecek olan başarıya tekabül eder. Yukarıda sayılan nehirlerden su içmek ise hayırlıdır.

Rızıkla yahut da nehirlerin bulunduğu bölgelerdeki iklimin bir ürününe dâhil olmayla tabir edilir. Bir nehrin hakikatte bulunduğu mekândan farklı bir mekânda aktığını görmek, devlet başkanlarının birbirleriyle girecekleri tartışmaların habercisidir. Rüyada nehir üzerinde yürümek, salih amelle ve imanın sağlamlığıyla yorumlanır.

Rüyada Nehir Görmek

Rüyada nehir görmek rüya tabircileri tarafından çeşitli anlamları taşımaktadır. Özelliklede rüyalarda su dair detaylar görmek rüya tabircileri tarafından sıklıkla yorumlanmaktadır.

Rüyada nehir görmek durumu genel olarak insanlarda sıklıkla yaşanır. Rüyalarda nehir pek çok kez farklı durumlarda yer alır. Bu durumdan kaynaklı olarak rüyalarda nehirlerin görülmesinin farklı anlamları bulunmaktadır. Günümüzde genel olarak rüya tabircileri tarafından sunulan rüyalarda nehir görülmesinin yorumlarında rüyalardaki detaylara dikkat edilir.

Rüyada Durgun Olan Nehir Görmek

Rüyanızda durgun olan bir nehir görmüş iseniz; toplumda saygı gören ve ahlaklı bir kişi olarak yorumlanır. Genel olarak rüyalarda nehirlerin görülmesi olumlu durum şeklinde yorumlanır. Özelliklede kişilik ya da karakter açısından önemli anlamlar taşımaktadır.

Rüyada Nehre Girdiğini Görmek

Rüyalarda bazen nehre girildiği görülür. Genel olarak rüya tabircileri için bu tarz rüyaların yorumları; devlet büyüklerinden birisi ile tanışma olanağını elde eder şeklindedir. Devlet büyüklerinin koruması altında çalışma olarak da yorumlanıyor. Bazı rüya tabirciler için ise rüyada nehre girdiğini görmek bir seyahat sürecini temsil eder.

Rüyada Nehirde Sıçramak

Her zaman için rüya yorumlarında detaylar önceliklidir. Eğer rüyanızda nehrin bir köşesinden bir diğer köşesine atlamış iseniz; bu rüyanın yorumu kederli günlerinin sonu geldiğini şeklinde olur. Bazı rüya tabircileri için ise bu tarz rüyaların düşmanlara karşı kazanılan bir zafer olarak tabir edilir. Geçmiş dönemlerde Cabir’ül Magribi tarafından rüyalarda nehir ile ilgili detayların görülmesi zekilik ve bol bereket olarak yorumlanır.

Rüyada Nehrin Evinden Çıkması

Genel olarak rüyalarda çeşitli durumların yaşanması normaldir. Rüyanızda eğer nehrin evden çıktığını görmüş iseniz; hükümet tarafından olumlu işlerin sağlanması olarak yorumlanır. Eğer rüyada etrafta zarar ziyan durumlar var ise; rüya olumsuz olarak yorumlanır. Rüya sahibinin maddi durumu iyi ise bazen bu tarz rüyalar rüya sahibinin topluma maddi olarak hayırlı işler sunulacak şeklinde yorumlanır. Toplumda rüya sahibi sıklıkla ikramlarda bulunacağı işlerin sağlanacağı anlamına gelir.

Rüya sahibinin maddi olanağı düşük ise; rüya sahibi hane halkında gerginlik yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada Nehirden Su İçmek

Rüyalarda nehirden su içilmesinin yorumları çeşitlidir. Durumlara göre farklı yorumlar sağlanır. Genel olarak rüyanızda nehirden içilen su duru ise bir kişiden hayır göreceği anlamına gelir. Başka bir yorum olarak da neşeli ve bereketli anların yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Eğer rüyanızda nehirden su içen birini görmüş iseniz; nehrin genel büyüklüğü kadar mülk geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüya tabircilerinin bu tarz rüyalarda bir diğer görüşleri ise hane halkı için zenginlik anlamına gelmektedir. Rüyanızda bereketli toprakların oluşmasını sağlayan nehirden su içmiş iseniz; yaşamınızda da bereketli günlerin yakın olduğu şeklinde rüyanız yorumlanır.

Rüyada Nehrin Akıntısı Değişmesi

Akan bir nehrin akıntısı rüyanızda değişmiş ise; rüya sahibinin korku ya da üzüntü durumlarının son bulanacağı anlamına gelir. Eğer rüyanızda evinize doğru duru bir nehir akıyor ise; bu rüya da mülkün kolaylıkla erişileceği olarak yorumlanır.

Rüyada Nehrin Bir Eşya Götürdüğüne Şahit Olmak

Rüyanızda eğer bir nehir eşyayı ya da hayvanı başka bir yere götürüyorsa; rüya sahibinin mülk durumda zarar göreceği olarak yorumlanıyor. Bazı rüya yorumcuları için rüyada nehir görmek şanlı kişilere delalet eder.

Rüyada Nehirde Kötü Koku Almak

Rüyanızda eğer ki herhangi bir nehirden kötü koku alıyorsanız; bu rüya sahibinin amel defterine işaret eder. Eğer rüyanızda nehir duru ve temiz kokuyor ise salih amel olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada Nehre Girmek

Rüyanızda eğer ki bir nehre giriyorsanız; bu rüyanın anlamı rüya sahibi olan kişinin ünlü birisi ile tanışmaları olarak bilinir. Genel olarak rüyalarda nehir görmenin temel yorumları arasında büyük kişilere dair detaylar yer alır.

Rüyada Farklı Bir Şehirde Nehrin Aktığını Görmek

Genel olarak rüyalarda nehir devleti anlatır. Eğer rüyanızda bir nehir başka bir şehirden akıyor ise; bu rüya devlet büyüklerinde değişimlerin yaşanacağını anlamına gelir. Eğer rüyanızda yüksek bir yerin altın nehrin aktığını görmüş iseniz; hem hayırlı işlere hem de berekete kavuşma olarak yorumlanır.

Rüyada Nehirde Su Üzerinde Yürümek

Rüya yorumcuları tarafından genel olarak rüyalarda nehrinde suyu üstünde yürüme durumu; rüya sahibinin salih ameller işlediğini anlatır.

Rüyada Gürül Gürül Akan Bir Nehir Görmek

Rüyanızda eğer gürül gürül akan bir nehri görmüş iseniz; bu rüyanın anlamı hem kısmet hem de rızık olarak bereketli olduğunuzu şeklinde yorumlanır. Tam tersi olarak rüyanızda sakin ve yavaş bir nehir görmüş iseniz; bu rüya kapalı kısmeti ve bereket durumunun daha yavaş olduğunu anlatır.

Rüyada Nehir Suların Taşması

Genel olarak sıklıkla rüyada nehir görmek farklı anlamları içerir. Eğer rüyanızda nehir sularının taşarak aktığını görmüş iseniz; sizin işleriniz ile birçok kişi geçimlerini sağlayacak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Nehir Suyunu Saklamak

Rüyalarda nehir sularının saklanması genel olarak rüya sahibinin sağlıklı bir yaşam süreceğini anlatır. Ayrıca rüya sahibi yaşamında en az zorlukları yaşayacağı anlamını da taşımaktadır.

Rüyada Bereketli Nehir Görmek

Genel olarak bereketli olan nehirleri rüyada görmek; hem dertlerin son bulacağına hem de zenginlik durumlarının yaşanacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Fırat Nehrinden Su İçmek

Fırat nehri genel olarak çevresine sürekli bereketli topraklar sunan bir nehirdir. Rüyanızda eğer fırat nehrinden su içmiş iseniz; bereketli anların yaşanması da an meselesi olarak yorumlanır.

Rüyasında Fırat nehrinde su içilmesinin bir başka anlamı edilen duaların kabul olduğu anlamına olarak da yorumlanır. Eğer rüyanızda Fırat nehrinin kuruduğu görmüş iseniz; zor anların yaşanacağı olarak yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap