Rüyada nar görmek ne anlama gelir

Nar


Rüyada görülen nar tatlı ise, bu rüya, varlıklı bir eşe, çocuğa; kırmızı ise altına; beyaz ise gümüşe; ekşi ise hüsrana; rüya sahibi ekşiyi seviyorsa kazanca, mala işarettir.

Rüyada yenen nar kabuğu yeniyorsa bu rüya, hastalıkların sağlığa ereceğine delilken; nar suyu görmekse nafakaya delildir. Rüyada nar ağacı görmek, dinine düşkün ve varlıklı ve eli açık birine işarettir. Rüyada nar ağacı kesmekse bir akrabayla ilişkileri kesmeye tekabül eder.

Rüyadaki Nar taneleri, rahatça kazanılacak olan malın, narçiçeği ise güzel bir kadının ve hayırlı bir evladın göstergesidir.

Rüyada olgunlaşan narları toplamak hüsrana, kedere, hastalığa işarettir. Kışın görülen nar rüyası hayırlıdır. Rüyada kırmızı nar görmek zenginlikle tabir edilir. Genç bir kızın rüyasında ekşi nar yemesi, hoş olmayan bir aşka yelken açması anlamına gelirken; rüyada nar ayıklamak paranın habercisidir. Olgunlaşmış narları toplamak zenginliğin belirtisiyken; henüz olgunlaşmamış narları toplamak ise hastalık ve üzüntü gibi olumsuz tabirlerle yorumlanır.

Mevsimi olmayan bir zamanda görülen nar rüyası pek de hayırlı değildir. Rüyada hiçbir şekilde ağaçtan nar kopartmak hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Cafer-i Sadık, rüyadaki narı: “Toplu mal, iyi bir eş, güzel bir memleket.” Olarak üç şekilde tabir ederken; Ebu Sait El-Vaiz ise rüyada görülen narı kadınlar adına bir ziyaret ve mücevherat, erkekler için evlat, devlet memurları için terfie, subaylar için sözü dinlenilir olmak, köylü kimseler için topraktan gelecek bereket, tüccarlar için işte kazanç, halk içinse iyi bir yönetim olarak yorumlar.

Bu rüyayı gören bir sultansa bu rüya bir fethin habercisidir. Nar kabuğu şehrin suru, taneleri ise halkı olarak bilinir. Nar, bazen, kilitli bir sandığa, bazen bal arısı kovanına bazense de bal mumuna işarettir. Nar, aynı zamanda güzel bir hanımla da tabir edilir. Görülen nar, sağlam bir narsa; bu hanım bekârdır; kesilmiş, bölünmüş bir nar ise de duldur. Nar, haram mal olarak da bilinir. Rüyada satılan nal; dünya hayatını ahrete yeğlemek olarak tabir edilir.

Rüyada nar görmek ne anlama gelir
Rüyada nar görmek ne anlama gelir

Rüyada Nar Görmek Neye İşaret Eder ?

Rüyada nar görmenin son derece olumlu anlamları bulunmaktadır. Gerçek hayatta da bolluğu, bereketi, güzelliği simgeleyen narın rüyada da anlamları bu şekilde olumlu olmaktadır. Rüya tabircileri rüyada nar görmeyi son derece olumlu rüyalar arasında saymaktadır.

Rüyada nar görmek kişinin maddi sıkıntılarından kurtulup feraha ereceğine bolluk bereketin onu bulacağına işaret eder. Kış zamanında görülen nar rüyası hayırlı haberdir. Rüyada nar görmenin genel olarak olumlu anlamları bulunmaktadır. Pek çok rüya tabircisi narın anlamını güzelliğe, müjdeye, berekete ve aşka yormaktadır.

Rüyada Nar Ayıklamanın Anlamı Nedir?

Rüyasında nar ayıkladığını gören kimsenin kazancı artar. Kişi rızkını arttırır ve bereketli bir sürece girer. Rüyada nar görmek uzun süre olan bir ayrılık sonucunda kavuşmaya işarettir. Eğer ki seven sevdiğinden ayrıysa çok kısa vakitte onunla kavuşur, kişinin bir sevdiği yoksa da yakın zamanda güzel bir aşk onu bulur. Bekar bir kimse rüyasında tadı ekşi olan bir nar yerse, bu rüya onun birine tamamen bağlanıp aşık olacağına delalet eder. Rüyada ekşi nar yemenin kötü haber almak, haram mal kazanmak gibi negatif anlamları da bulunmaktadır. Bazı yorumculara göre rüyada nar görmek, kişinin cesaretinin kırılacağına, başarısızlığa uğrayacağına, içe dönük bir buhran yaşanılacağına işaret eder.

Rüyada tatlı nar görmek birikmiş mala, bol kazanca, bir yerden gelecek mala mülke ve beklenmedik bir mirasa işarettir. Rüyada nar görmenin başka bir anlamı da ailenin büyüyeceğine, mala ya da çocuk sahibi olunacağına işarettir. Nar görmek sultanlar için bir fetih haberidir, müjdeli, bir haberdir. Narın tanelerinin anlamı halktır, narın içi ise şehrin zenginliği ve büyüklüğünü gösterir. Narın kabuğu ise şehrin güvencesi surlarını güvenliliğini temsil etmektedir. Bunun anlamı kişinin psikolojik dünyasına da işaret edebilmektedir. Kişi kendisini bir koruma altına alarak kendisini güvende tutmaya çalışıyor olabilir.

Hasta Birinin Rüyada Nar Yediğini Görmesi

Hasta olan bir kimse rüyasında narın kabuğunu yediğini görürse sağlığına tekrardan kavuşur ve şifa bulur. Sağlık ve sıhhatin geri dönüşü anlamlarına gelen bu rüya oldukça olumludur. Rüyada görülen nar tanesi beyaz renkteyse gümüşe, kırmızı olursa zenginliğe ve altına işarettir.

Rüyada nar görmek, dünyalar güzeli bir kadına ve o kadınla yapılacak evliliğe işaret etmektedir. Eğer nar sağlam güzel ve tam olgun bir narsa bekar bir kadına işaret eder. Eğer nar çürük, kırılmış, olgun olmayan bir nar ise dul bir kadına işarettir.

Kötü kokulu çürük nar namusunu korumayan iffetsiz bir kadına da delalet eder. Ekşi nar haram mala, mal eksileceğine, kazanç yoksunluğuna delalet eder. Aynı zamanda bu rüya kötü habere üzüntü ve kedere işarettir.

Rüyada Nar Satmak Anlamı

Bir kimse rüyasında nar sattığını görürse ahiretini, dinin gerekliliklerini bırakır ve dünyevi zevkleri  tercih ederek dinden uzaklaşır. Rüyada  nar ağacı gören bir kimse dindar, güçlü, çevik, kuvvetli, zengin, bol bereketli ve mal varlığı olan bir kimsedir. Nar ağacı, oldukça hayırlı anlamları olan bir rüyadır.  Rüyada nar gören bir kimse hükümdar ise heybetli güçlü kuvvetli bir kimsedir, düşmanlarını yener. Rüyada nar gören kimse tüccar ise mal varlığı bereketlenir, ticareti artar, bol kazancı olur. Rüyada nar ağacını kesmek, akrabalardan uzaklaşmaya arasının bozulmasına, kişinin ailesinden ve kan bağı bulunan kişilerden uzaklaşmasına da yorulur.

Rüyada nar tatlısı görmek, zor, yorucu,  zahmetle olan bir işin rızkına delalet eder. Kişi büyük zorluklar çekerek bir noktaya gelmeye çabalamışsa oldukça kısa bir vakitte istediği rızkı elde eder ve beklediği başarıya ulaşır. Ekşi ve tatlı karışık olan tatlı ise; şüpheli, sakıncalı, mala işarettir. Rüyada nar görmek, yönetime geçmeye, mevki sahibi olmaya ve ticaret hayatına atılmaya da işaret eder.

Rüyasında nar gören kimse yönetime geçer ve bir işin başında bulunarak, iş koordine eder. Rüyasında nar kırdığını gören hükümdar bir şehri fethedip başına geçer. Devlet büyüğü ya da mevki, akam sahibi bir kişi bu rüyayı görmüşse rüya son derece hayırlı habere yorulur. Bunu yanı sıra erkek ve bir işin başında bulunan bir kişi, bir yönetici rüyasında nar görürse erkek evlâda sahip olur. Rüya sahibinin yaşadığı yerde nüfusun çok olacağına, bollaşacağına yorumlanır.

Rüyada kişinin nar kabuğunu yediğini görmesi iyileşip sağlığına kavuşacağına işaret eder. Rüyada nar yemek kişinin başarılı olacağına yorulur. Rüyada nar yemek bir başka yoruma göre iyi bir işe girmeye büyük zenginliklere erişileceğine işaret etmektedir.

Rüyada nar yemek kişinin kısmetinin açılmasına, karşısına düzgün karakterli birilerinin çıkacağına, yakın zamanda evlenip yuva kuracağına, yeni insanlarla tanışacağına ve bu insanların onlar için mucize gibi olacağına delalet eder. Rüyada nar kabuğu yemek, üzerinde yüklerden kurtulacağına, sıkıntıların bitmesine rahata kavuşmaya yorulur.

Rüyada nar toplayan bir kişi iyi insan olup, iyi işler yapar ve bu iyilikleri birer birer toplayıp karşılığında ona geri dönen güzelliklerle karşılaşır. Yardımsever, iyi niyetli olan rüya sahibi çevresine fayda sağlayarak imkanlarını iyilik yolunda harcar. Rüyasında nar toplayan kişinin hayatında güzelliklerin onu bulacağına hayırlı işleri olacağına dikkat çekilir. Aynı zamanda rüya sahibi eğer ki akrabalarına bir iyilik yapmışsa huzurlu, güzel bir hayatı olur. Rüyada nar görmek, hayırlı ve bereketli bir yaşam manasına da gelir.

Rüyada Nar Suyu İçmek Ne Anlama Gelir?

Eğer ki rüyayı gören kişi bir erkekse ailesi ve kendisinin sahip olduğu rızka işaret eden bu rüyanın anlamı diğer etkenlere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Rüyasında nar yediğini ya da nar suyu içtiğini gören kişinin rızkı artar ve kısmeti çoğalır. Nar, bolluğu ve bereketi beraberinde getirerek kişiye güzel talih verir. Evli olan kişiler için zenginliğe, ağız tadına ve keyifli bir döneme işaret eden rüyada nar görmek, bekar kişiler için hayırlı ve iyi bir eşle evlilik anlamına gelir.

Nar suyu içmenin bir diğer anlamı da kişinin nefsiyle mücadele ederek kendi nefsini yeneceği yönündedir. Rüyada nar suyu içmek, helal rızka ve bereketli bir dönem manasına gelir. Rüyasında nar taneleri gören kişi, küçük güzel ve müjdeli pek çok haber alır.

Çocuk sahibi olmak isteyen ve rüyasında nar gören kadınların en hayırlı vakitte evlat sahibi olacağı rüya tabircileri tarafından getirilen bir diğer yorumdur. Kişinin bilinçaltına ve rüyadaki diğer simgelere göre bu anlam değişiklik gösterebilmektedir.

Rüyada Pazara Gidip Nar Satın Almak

Rüyada nar görmek, hayırlı anlamlara gelse de rüyasında nar satın aldığını gören kişi, karşısına çıkacak zorluklar karşısında yıpranacağı ve sıkıntı çekeceği bir döneme gireceği şeklinde yorumlarla karşılaşır. Rüya sahibinin kendisine hasetle bakan ve düşmanca yaklaşan kişilerden zarar görebileceği ve bu insanların rüya sahibinin canını sıkabileceği yorumcular tarafından yapılan yorumlardandır.

Rüyada nar satın almanın bir diğer yorumu ise kişinin layık olduğu mevkiye geleceği şeklindedir. Kişinin İyi işlere gireceği şeklinde yorumlanan bu rüyanın anamı bazı yorumculara göre oldukça hayırlıdır.

Rüyada Pazarda Nar Satmak Anlamı

Rüyada nar görmek, olumlu anlamlara geliyor olsa da rüyasında nar sattığını gören kişi kötü haberler alır, işinden ve makamından olur. Rüya sahibi malı mülkü olan bir kişiyse, olan birikimlerini ve malını mülkünü kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır. Rüyasında pazarda nar satan kişi olumsuz olaylar yaşar ve hayatının bereketsiz dönemine girer. Rüyasında nar satan kişi kötü şeyler yaşar ve mutsuz bir sürece girer.

Rüyada Nar Ağacı Görmek Anlamı Nedir?

Rüyasında nar ağacı gören kişiye mal mülk sahibi, yardımsever, hem gönlü zengin hem de maddi anlamda refaha ermiş olan bir kişi maddi destekte bulunur. Kişi çevresinden beklemediği yerlerden destek görür ve beklenmedik bir para eline ulaşır. Kişi bolluk ve bereket içerisine girer.

Ağaçtan nar topladığını gören kişi güzel haberler alır ve sevinçli bir ruh hâline girer. Maddi kazançlar elde ederek oldukça bereketli bir süreç içerisine girer. Rüyada nar görmek, son derece hayırlı anlamlara çıkar ve bereketi temsil eder.

Rüyada Nar Bahçesinde Dolaşmak

Kişinin beklemediği yerlerden helal kazançlar elde edeceğine ve bolluk bereketin çevresini saracağına işaret eden bu rüya son derece olumlu anlamlar taşımaktadır. Rüya sahibi iş hayatında da büyük bir başarı elde ederek son derece verimli bir döneme girer. Rüyada  nar bahçesinde dolaşmak son derece hayırlı yorumlanır. Rüyayı gören kişi eğer hastaysa yakın zamanda şifa bularak güzel bir sürece girer. Hastalıktan kurtulup sağlığına yeniden kavuşur.

Rüyada  Nar Ağacının Çiçek Açması

Rüya sahibinin kısmeti açılır ve kısa bir süre içerisinde hayırlı bir kimseyle tanışarak dünya evine girer. Rüyada nar çiçeği görmek son derece güzel anlamları olan bir rüyadır. Kişinin aşk hayatında yaşanacak güzelliklere işaret eden bu rüya, hayırlı kısmetlere işaret eder. Rüyasında nar çiçeği gören kişi sevdikleri ile birlikte güzel vakitler geçirerek hayırlı günler yaşar. Eğer rüya sahibinin çocuğu varsa güzel ahlaklı ve hayırlı biri olur.

Rüyada Nar Taneleri Görmek Anlamı

Rüyasında nar taneleri gören kişi kolayca para elde ederek maddi anlamda kazançlı olacağı bir sürece girer. Helal rızka ve kolayca kazanılacak paraya işaret eden bu rüya, tabirciler tarafından oldukça hayırlı anlamları olan bir rüya olarak yorumlanır. Rüyasında nar taneleri gören kişi sıkıntılı dönemleri gerisinde bırakarak güzel bir hayata atılır.

Rüyada Birine Nar Vermek Anlamı

Kişinin kısa bir vakitte maddi sıkıntılarından kurtularak refaha ereceğine işaret eder. Rüya sahibi arasının bozuk olduğu kişilerle uzlaşmaya vararak barışır. Yorumcular bu rüyayı son derece olumlu anlamlara sahip olarak ele almaktadır.

Rüyada Görülen Narın Siyah Olması

Siyah, anlam olarak pek de hayırlı anlamlara denk gelmeyen bir renktir. Rüya içerisinde siyah görmek genellikle sıkıntıya işaret eder. Rüyasında siyah nar gören kişi, hayatının olumsuz bir sürecine girip bazı sıkıntılarla karşı karşıya kalır. Rüya sahibi çevresi tarafından pek sevilmez ve benimsenmez. Rüya yorumcularına göre rüyada siyah nar görmek son derece olumsuz anlamları olan bir rüyadır.

Alimlere Göre Rüya Yorumları

Rüyada nar görmek, bugüne kadar ve çok alimin ele aldığı ve yorumladığı bir rüya olmuştur. Pek çok farklı anlamı bulunan bu rüyanın alimlere göre yorumları farklı şekillenmektedir. Seyyid Süleyman’a göre nar eğer ki mevsiminde görülmüşse hayra işaret eder. Fakat nar mevsimi dışında görülmüşse anlamları son derece hayırsız olacaktır.

Nablusi, rüyada görülen narın anlamları oldukça kapsamlı bir şekilde ele almıştır. Alime göre nar bolluk, bereket, kısmet, çocuk ve güzel hatuna işaret eder. Narın görüle şekline göre yorumları şekillendiren alim, genel anlamda rüyada nar görmeyi oldukça hayırlı bir rüya olarak ele alır.

Molla Cami ise narın tadına, kokusuna, rengine göre ayırarak farklı anlamlara yormuştur. Alim, genel olarak rüyada nar görmenin anlamının hayır olduğunu söylemiş ve bu rüyayı hayırlı rüyalar içerisinde ele alarak yorumlama yapmıştır.

Ebu Sa’id El-Vaiz de rüyada nar görmenin anlamlarını hayra yormuştur. Narın bolluk, bereket, ziynet ve hayırlı işlere işaret ettiği şekinde rüya yorumlaması ve tabiri yapmıştır. Aynı zamanda rüyada nar görmek evlada işaret etmektedir.

Rüyada nar görmek, hayırlı bir eşe, güzel bir hanıma, hayırlı ve iyi huylu evlada, bolluğa, berekete, maddi kazanca, müjdeli haberlere işaret etmektedir. Hasta bir kişinin rüyasında nar görmesi onun sağlığı ile ilgili güzel gelişmeleri temsil eder. Rüyasında nar yiyen kişi güzel bir hayata kavuşur ve evinden barkından bereket hiç eksik olmaz.

Genel olarak rüyada nar görmek olumlu anlamlar taşısa da kesin bir tabir yapabilmek için rüyanın tamamının işini bilen bir tabirci tarafından dinlenmesi gerekmektedir. Rüya, herkese anlatılmaması ve herkesten yorum beklenmemesi gereken bir ilimdir. Kişiler bu sebeple rüyalarını herkese anlatmamalıdır. Çünkü olumsuz rüyaları dillendirmek de onların etkisini arttırarak negatif etkileri kişinin hayatına çekmektedir. Bütün bu sebeplere dayanarak rüya tabirinin son derece önemli bir ilim olduğu ve herkesçe yapılamayacağı anlaşılmaktadır. Kişiler rüyalarını herkese anlatmamalıdır. Kötü bir rüya gören kimsenin rüyasını suya anlatması koşulunda, o kötülüğün akıp gideceğine inanılır.

Rüya, herkesin gördüğü fakat pek az kişinin doğru ve isabetli yorumlar yapabildiği bir ilimdir. Kişilerin rüyalarını çok fazla kişiye anlatması hiçbir tabirci tarafından önerilmez. Alimlerin tuttuğu ışığın yolunda tabirciler rüyalara anlamlar yükleyip yorumlar yapmaktadır. Rüyada nar görmek, pek çok alimin üzerine yorum  yaptığı bir rüyadır.

Rüyada görülen nar hayırlı ve güzel anlamlara gelir ve kişinin hayatına güzellikleri getirir. Alimler tarafından da onaylanan bir durum olan rüyada nar görmenin hayırlı anlamlara gelmesi, rüyada görülen diğer etkilere göre şekillenmektedir. Rüya yorumu yaparken son derece dikkatli olmak ve rüyayı pek az kişiyle paylaşıp sır gibi saklamak gerekir. Tabii ki her şeyin en doğrusunu Allah bilir; fakat Allah dostu olan kişilerin de rüya yorumlamaları yaptıkları görülmektedir.

Rüyasında nar gören kişiler bu Allah dostu yorumculara giderek rüyalarının anlamlarını onlara sorabilir ve aydınlığa kavuşabilirler. Önemli olan rüyanın hayırlı kimseler ile paylaşılmasıdır. Bu sebeple rüya sahibi, rüyasını  kime anlattığına son derece dikkat etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap