Rüyada Mescit Görmek Nedir

Rüyada mescit görmek, çok hayırlı bir rüyadır ve rüya sahibinin alim bir kimse olduğuna işaret eder. Rüyasında mescit yaptığını gören kimsenin ise akrabalarını ziyaret edeceğine, hayır yapacağına ve sünnete uygun bir şekilde yaşadığına işaret eder. Eğer rüyasında mescit yaptığını gören kişi ehil biri ise rüya o kimsenin hakim olacağına yorumlanır.

Rüyada Mescit Görmek Nedir
Rüyada Mescit Görmek Nedir


Rüyada Mescit Görmenin Anlamı Nedir?


Rüyada mescit görmek, rüya tabircilerine göre olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Kişi rüyasında bir mescidi mamur halde gördüyse rüya, kişinin alim biri olduğuna ve bu kişinin etrafında insanların toplanacağına alamet eder. Rüyasında Allah rızası için mescit yaptığını gören kimse için ise rüya kişinin iyiliğe yöneldiğine ve kötülüklerden uzak durduğuna tabir edilir.


Rüyada Mescit Yıkılması Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada mescit yıkılması görmek ise o bölgede abid ve önder bir alimin öleceğine delalet eder. Rüya sahibi rüyasında mescidin tavanının yıkıldığını gördüyse eğer rüya, kendisinin kötü bir iş işleyeceğine yorumlanır.


Rüyada Mescitte Namaz Kılmak Neye Yorumlanır?


Rüyada mescitte namaz kılmak hem hayra hem de şerre yorumlanan bir rüyadır. Rüyada mescitte tanımadığı bir kişinin namaz kıldığını görmek ve aynı zamanda da o mescidin imamının hasta olması imamın öleceğine işaret eder. Kişi eğer rüyasında cemaat ile namaz kıldığını ve cemaatin de kendisi için kuyu kazdığını görse rüya o kimsenin evleneceğine yorumlanır.


Rüyada Evin Mescide Dönüşmesi Neye İşaret Eder?


Rüyada evin mescide dönüşmesi ibadet ve şerefe delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin hayırlı amel işlediğine işaret eder. Rüya ayrıca rüya sahibinin Müslüman toplumu Hakk’a davet ettiğine ve inanmayan kişileri de artırdığına tabir edilir. Rüyada mescit görmek pazar ve ticaret anlamına da gelmektedir.


Rüyada Yüksek ve Alçak Mescit Görmek Neyi İfade Eder?


Rüyada yüksek mescit görmek ve mescidin merdiven ile çıkılması rüya sahibinin cimri bir kimseyi göreceğine yorumlanır. Ancak rüyada alçak mescit görmek olumlu bir rüyadır ve kişinin işlerinin kolaylaşacağına tabir edilir.


Rüyada Mescit Yapmak Ne Anlama Gelir?


Rüyada mescit yapmak çok hayırlıdır ve kişinin iyi biri olduğuna delalet eder. Rüyasında Allah rızası için mescit yaptığını gören kişi kötülüklerden uzak durur. Ayrıca rüyada mescit yapmak kişinin durumuna göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyayı gören kişi zengin ise zekatını vereceği anlamına gelir. Aynı zamanda bekar kişi evlenir, rüyayı gören kişi evli ise evlat sahibi olur, fakir ise zengin olur.
Rüyasında mescit inşa ettiğini gören kimse için rüya Allah ve dini uğrunda mal ve para harcayacağına, hamam, dükkan gibi binalar inşa edeceğine ya da hacca gideceğine yorumlanır. Aynı zamanda rüya düşmana galip gelmeye yorumlanır. Rüyada mescidin tavan ya da sancağını yaptığını gören kişi ise fakir ve yetim kimselere yardım eder. Rüyasında mescide bir şey eklendiğini gören kimsenin ise tövbe edeceğine ve salih ameller izleyeceğine yorumlanır
Ancak rüyada mescit yaptığını gören kimse usulüne uygun bir şekilde mescidi inşa etmediyse, mihrabı ters koymuş ve kıble yönüne değil de başka bir yöne çevirdiyse rüya olumsuzdur ve kendisinin hayırsız biri olduğuna işaret eder.


Rüyada Farklı Meclisler Görmek


Rüyada Şam, Mısır ve Mescid-i Haram gibi mescitleri görmek, rüya sahibinin bu bölgelere gideceğine işaret eder. Rüyasında bir mescidin kapısından girerek rükû ve secde ettiğini gören kimse için rüya tövbe ve istiğfar olarak yorumlanır. Rüyasında Mescid-i Haram’a girdiğini gören kimse eğer evlenmek istiyorsa evlenir. Aynı zamanda görülen rüya korkulardan kurtulmaya işarettir. Rüyasında bir şeye binerek mescide giren kimse ise borçlu olan bir kimseye yardım edeceği anlamına gelir. Rüyada mescidin sergisinin bozulduğunu görmek ise o halkın bozulacağına işaret eder.
Rüyada mescit görmek, alim kimse, tövbe ve istiğfar, evlilik gibi olaylara yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap