Rüyada Mescit, Cami ve Medrese Görmenin Anlamı Ne demek

Rüyada büyük bir camiyi görmek, melike işarettir. Küçük bir cami görmek ise oranın yöneticilerine itibar ve şeref olarak yorumlanır. Rüyada görülen cami ve mescit gibi yerler sultana ve sultanın adamlarına yorumlanmıştır. Rüyada mescit, cami görmek âlim zatlara ve fıkıhçı insanlara yorumlanmıştır.
Rüyasında cami ve mescit gören kişi için kadri yüce bir kadın müjdelenmektedir. Ayrıca bu rüya çarşı ve ticarete yorumlanır. Kişinin işlerinde artış yaşayacağı ve bol helal rızık ile rızıklandırılacağı umulur.

Rüyada Mescit, Cami ve Medrese Görmenin Anlamı Ne demek
Rüyada Mescit, Cami ve Medrese Görmenin Anlamı Ne demek


Rüyada Camiye Girmek

Bir kimsenin rüyasında bir camiye girdiğini görmesi, dini emirleri yerine getirmesi ile yorumlanmıştır. Bu kişinin dini emirler bakımından hassas davranması gerektiği konusunda bir uyarıcı olarak bu rüya, rüya tabircileri tarafından iyiye yorumlanır.
Rüyada cami yaptırmak, rüyayı gören kişinin başkalarına önder olacağına ve bilgili bir kişi olarak etrafında talep göreceğine işarettir. Rüyada mescit, cami görmek ve bu camiye girdiğini görmek, hac ibadetini yapmak üzere hacca gitmeye ve dindar olan bir kadın ile evlilik yapmaya yorumlanmıştır.
Rüyasında yapılmış camiye ilave yaptırdığını görmek, kişinin hayır işleyeceğine delalettir. Bir kimse rüyasında camiden içeri girdiğini görse ve yere kapanarak ibadet ettiğini görse bu rüya tövbe ile yorumlanır. Kişinin hidayetine de işaret olan bu rüya, rüya tabircileri tarafından hayırlı ve güzel rüyalar arasında sayılmıştır.


Rüyada Caminin Kapılarını Açık Bulmak

Rüyada mescit, cami görmek ve bu yerlerin kapılarının açık olması kişinin bereket kapılarının açık olduğu anlamına gelir. Kişinin yapacağı işlerden güzel sonuç alacağına işaret olan bu rüya, caminin veya mescidin kapılarının kapalı olması durumunda ise, işlerin güç bir hal almasına ve arzu ettiği şeylerin olmamasına işaret olarak yorumlanmıştır.
Rüyasında yürüyerek değil de bir vasıta ile camiye gittiğini görmek, kişinin akrabaları ile arasında bulunan bağı kesmesine işarettir.


Rüyada Camide Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında camide öldüğünü görmesi, nasuh bir tövbe ile hayattan ayrılacağı yönünde yorumlanmıştır. Kişinin hayatında yapmış olduğu yanlışlıklar için güzel bir tövbe yapacağına ve bu tövbe üzerine can vereceğine işaret kabul edilen bu rüya, rüya sahibi için hayırlı kabul edilmiştir.
Rüyada görülen camilerin kapıları üst düzey devlet adamlarına ve bunların yöneticilerine işarettir. Bir kişinin rüyasında camide namaz kıldığını görmesi ve namazını tamamlaması, arzu ettiği şeylere kavuşacağı şeklinde yorumlanırken, imama uyarak namaz kıldığını görmek, rüyayı gören kişinin zor işlerine başkasına devredeceğine ve rahmetin üzerine olmasına delalettir.


Rüyada Camide Çirkin Bir İş Görmek

Rüyada mescit, cami görmek ancak bu yerler içerisinde çirkin bir işe şahit olmak, o caminin veya mescidin bulunduğu yerdeki kişilerin vaziyetlerine yorumlanmıştır. Görülen iyilikler varsa da yine bu yerde yaşamakta olan kişilerin iyiliklerine yorumlanır.
Genel olarak rüyada görülen cami ve mescit kişinin işlerinde yaşayacağı başarılara ve isteklerinin gerçekleşmesine yorumlanmıştır. Arzuların gerçek olması şeklinde yorumlanan bu rüya, kişinin mutlu bir hayat süreceği ve dini vecibelerini yerine getirmesi gerektiği şeklinde de yorumlanır.


Rüyada Kutsal Yerleri Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında dini olarak kutsal sayılan yerleri görmesi, iyilik ve güzellik ile yorumlanmıştır. Rüyasında bir cami veya mescit gibi dini bir mekâna bakan kişinin tüm sıkıntılarının ortadan kalkması umulur.


Rüyada Cami, Mescit, Medrese Yaptığını Görmek

Rüyasında ibadet edilen yerlerden birisini inşa ettiğini gören veya bu yerlerin tamiri ile meşgul olduğunu gören kişinin, çevresi tarafından kendisine inanılan bir kişi olduğu ve ilmi konusunda çevresindekilerin emin olduğu bilinir.
Rüyasında bir mescit yaptığını veya yaptırdığını gören kişi bekâr ise dindar bir kişi ile evlilik yapacağı konusunda yorum yapılır.
Rüyada mescit, cami görmek ancak bu yerlerin etrafının güller ve güzel ağaçlar ile süslü olduğunu görmek, rüya sahibinin iftiraya uğrayacağı şeklinde yorumlanmıştır. İftiraya uğrayacak olan rüya sahibi bu iftira sonucunda haklılığını kanıtlayacak ve lekelenmeden bu işten çıkacaktır şeklinde yorumlanır.
Rüyada kendisini cami, mescit gibi dini mekânlarda gören kişinin ahretinin iyi olacağı düşünülür. Bu kişinin hacca gitmemiş olması durumunda hac ile müjdeleneceği de yapılan yorumlar arasında yer almaktadır.


Rüyada Kendisini Camide Vazifeli Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüya, rüya sahibi için çok yüksek bir mevkideki tanınmış bir kişiye hizmet etmek şeklinde yorumlanmıştır. Rüya sahibinin yüksek bir makamdaki bir kişi tarafından işe alınacağı şeklinde de yorumlanan bu rüya, rüya sahibi için hayırlı iş kapılarının açılacağına da işarettir.
Rüyada mescit, cami görmek ve bu yerlerin halılarının eskimiş, kirlenmiş olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin eşinin doğru yolda olmadığı şeklinde yorumlanmıştır. Rüya sahibinin eşine karşı dikkat etmesi gerektiği hususunda da uyarıcı bir rüya olarak yorumlanmıştır.
Genel olarak rüyada mescit, cami görmek sahip olunan temiz imana ve mal olarak zenginleşmeye yorumlanmıştır. Rüyaların yorumlaması yapılırken rüyalar tüm ayrıntıları ile ele alınmalı ve rüyalar ona göre yorumlanmalıdır. Kişinin rüyasında camide namaz kılması yakın zamanda muradına ereceği anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap