Rüyada Merdiven Çıkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada merdiven çıkmak genel olarak hayra ve iyiliğe yorumlanmaktadır. Rüyada görülen merdiven şöhrete ve yükse

k makama yorulmaktadır. Ancak merdivenden inmek ise fırsatın kaçırıldığına işaret etmektedir.
Rüyada merdiven kırılması ise düşmana yenileceğine delalet etmektedir. Her rüya kendi içinde farklı şekilde yorumlanır. Bu nedenle kendi rüyanızı yorumlarken tüm detayları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca rüyada iki farklı konu ya da eşya var ise öncelikli olana göre yorum yapılması gerekir.


Rüyada Merdivenden Çıkmak


Rüyada merdiven çıkmak hayra yorulmaktadır. Bunun yanında kurtuluşa ve şerefe işaret edilmektedir. Rüyada merdiven çıkılması aynı zamanda rızka ve mevkiye delalet etmektedir. Merdiven inilmesi ise üzüntü ile birlikte kederli olmaya işaret etmektedir. Ayrıca makam sahibinin makamından düşeceğine ve itibarının zedeleneceğine yorumlanmaktadır.
Rüyada merdivenden düşmek inmek gibi makamın kaybına ve görevden azil edilmeye tabir edilir. Ayrıca merdivenden düşmek üzere iken kurtulmak ise göreve geri dönmeye, kaybolan itibarın geri gelmesine işaret edilmektedir.


Rüyada Merdiven İnip Çıkmak


Rüyada merdiven inip çıkmak güzel bir işe kalkışılacağına ve bundan bir fırsat doğacağına yorumlanmaktadır. Ancak merdivenin en üst katına kadar çıkmak kişinin vefat etmesine yorumlanmaktadır. Merdivenden belirli bir alana inmek ise sıkıntıların gideceğine ve varsa korkuların biteceğine işarettir.


Bir nedenden dolayı merdivenden inmek ise genel olarak hayırlı görülmektedir. Eğer bir maksat için merdivenden inmişseniz kısa sürede mutluluk kapınızı çalacaktır. İşinizde başarılı zamanların gelmesi ise muhtemeldir.


Merdivenlerin her birinin farklı anlamları da bulunmaktadır. Rüyada görülen merdivenin birinci basamağı namaza işarettir. İkinci basamak oruç, üçüncü basamak zekat, dördüncü basamak ise sadaka olarak tabir edilmektedir. Merdivenin altıncı katı cihat yapmaya yedinci katı ise Kur’an okumaya işaret etmektedir.


Rüyada Merdiven Basamakları


Rüyada merdiven basamakları iş hayatında yükselmeye ve bir amacın sonunda başarıya ulaşılacağına işarettir. Merdiven basamakları bir iş için bir kimseye belirli bir mühlet verileceğine de işaret etmektedir. Hayallerin kısa sürede istenilen şekilde gerçekleşeceğine işaret edilmektedir.
Rüyada merdiven çıkmak ise güzel bir iş ile anılmaya ve makam olarak yükselmeye delalet etmektedir. Bazı tabircilere göre ise merdiven inmek fırsat kaçırmaya delalet etmektedir. Ayrıca inmek hayallerin yıkılacağına yorulmaktadır.

Rüyada Işıklı Merdivenden Çıkmak


Rüyada ışıklı merdivenden çıkmak rüya sahibinin isteklerinin olacağına işaret etmektedir. İsteklerin tamamının yerine geleceğine delalet etmektedir. Rüyada merdiven çıkmak zorlukların geride kalacağına ve hayatın güzelleşeceğine işarettir. Merdivenin temiz ve ışıklı olması ise rüya sahibinin önünün aydınlık ve geleceğinin güzel olacağına rivayet edilmektedir.


Rüyada merdivenden inilmiş ise rüya sahibinin kısa sürede zora gireceğine ve hayatının sıkıntılar ile dolacağına yorumlanmaktadır. Ancak burada önemli olan merdiven ile birlikte rüyanın diğer unsurlarıdır. Çünkü her rüya kendi içinde ayrıca tabir edilmelidir. Bazı tabircilere göre ise rüyada merdiven inmek güzel ve olumlu bir hayata işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap