rüyada kurbağa görmek ne anlama gelir

Kurbağa


Rüyada kurbağa görmek; Allah ‘a karşı olan kulluk görevlerini layığıyla yerine getirmeye yorumlanır. Temiz, iffetli, kendi halinde ve kimseye zararı dokunmayan bir kadına da yorumlanmaktadır. Birden fazla olarak kurbağa topluluğu görmek; düzenbaz kaimlere işaret eder.

Rüyada etrafında kurbağalar olduğunu gören kişi; arkadaşlarıyla, dostlarıyla ve akrabalarıyla hoş vakit geçirecek yorumu yapılmaktadır. Rüyada kurbağa avlamak; yaşıtları ile gireceği yarışlarda galip geleceğine yorumlanmaktadır.

Eğer tek bir kurbağa gördüyseniz; bu sizin çok yakın ve size sadık bir dosta sahip olduğunuzu göstermektedir. Sizin de bu sadık dostunuzun sözlerini ve ikazlarını dinlemeniz icap etmektedir. Zira bu öğütleri dinlemezseniz düşmanlarınız size yaklaşacak ve kötülük edecek demek oluyor.

Rüyada Kurbağa Görmek

Rüyada kurbağa görme durumunun birçok anlamı vardır. Bunlardan biri rüyada zıplayan kurbağa ibadet ehli kişilere  delalet eder. Rüyada kurbağa beslediğini gören kişiler yüksek miktarlarda para elde edecektir. Kurbağa yakalamak yararlı bir işe, kurbağayı yemek ise sağlıkla ilgili problemlere yorumlanır. Bir kişinin rüyasında kurbağa öldürdüğünü görmesi kişinin kendisine zarar vermesine işarettir.

Rüyada Kurbağa Görmek Nasıl Tabir Edilmiştir?

Rüyada kurbağa görmek çeşitli anlamlara gelmektedir. Genel olarak kurbağanın rüyada görülmesi aile içi mutluluğa, artan kısmet ve bolluk-berekete yorumlanır. İş hayatında yaşanacak çeşitli değişikliklere ve para kazanma şeklinde  tabirlere yer verilmiştir. Rüyada kurbağa gören bir erkek ise çevresinde beğenilmek ve farkedilmek istenen bir kadına yorumlanır.

Rüya tabircileri rüyada kurbağa görmeyi ayrıca dini vecibeleri yerine getiren insana yormuştur. Para kazanma alanı su olan bir kişinin rüyasında beyaz kurbağa görmüş olması bolluk-bereket ve hayır ile yorumlanır. Beyaz kurbağayı rüyada görmek etrafına zarar vermeyen, dini vecibelerini yerine getiren ve iyi niyetli insana delalet eder.

Rüyada Kurbağa Görmenin Çeşitli Yorumları

Rüyada kurbağa görmek kulluk görevlerini ve Allah’ın emrini yerine getirmeye yorumlanır. Kurbağa etini rüyada görmek ise dostlarımızdan elde edeceğimiz menfaate yorumlanır. Rüyasında bir kurbağa bulan kişinin erdemli bir kişi ile sohbet edeceğine yorumlanır. Birden fazla kurbağa ise bolluk ve bereketin işaretidir. Rüyada kurbağa ile konuşmak yine bolluğun simgesidir.

Rüyada yavru bir kurbağa görmek birçok tabiri beraberinde getirir. Bunlardan biri yavru kurbağa aile içi mutluluğa ve sevgiye yorumlanır. Evi çekip çeviren, alçakgönüllü, anlaşması kolay olan bir eşe yorumlanır. Yavru kurbağa görmek dinin kurallarına uyan, etrafındaki insanlar tarafından sevilip sayılan, sohbeti güzel insana delalet eder.

Kişi eğer rüyasında bir kurbağa ile karşılaştığını görürse ve kurbağa ondan kaçarsa rüya sahibi hoşgörülü, saygıdeğer ve kültürlü bir kişi ile tanışıp ondan iyilik görecektir. Toplu halde kurbağaların şehri istila ettiğini görmek o şehrin yakın zamanda kötü bir olay ile imtihan edileceğine yorumlanır. Rüyada kurbağayı avlamak düşmanların ortadan kalkacağına işaret eder. Avladığı kurbağayı yiyen kişi bir mülk sahibi olacaktır.

Rüyada Kurbağa Eti Yemek

Rüyada et olarak kurbağa etini tüketmek, kişinin zor bir zamanında çevresindeki dostlarından yardım alacağına yorumlanır. Kurbağa ile konuşmak rüya sahibinin şansının yaver gideceğine, işinde bolluk ve bereket ile yürüyeceğine işaret edilir. Kurbağa bağırması ise kötü bir anlam taşımaktadır. Rüyada bağıran kurbağa görmek kişinin gelecekte bir felaket ile karşılaşacağına yorumlanır.

Rüyada Kurbağa Avlamak

Rüyada kurbağaların avlandığını ya da avladığını gören kişi arkadaşlarını üzecek bir davranışta bulunabilir. Birkaç kere rüyada kurbağa görmek alçakgönüllü, naif, hoş sohbet ve saygılı bir hanıma yorumlanır. Allah’ın emirlerini layıkıyla yerine getiren, çevresine faydalı işlerde bulunup herkesçe sevilen bir kadına tabir edilir. Rüyasında kurbağa gören kişi şundan emin olmalıdır ki; çevresinde kendisini her zaman seven, yardımsever, iyi niyetli arkadaşları vardır. Bu arkadaşlarına her zaman değer vermeli ve onların fikirlerini önemsemelidir.

Rüyada Görülen Kurbağa Ne İfade Etmektedir?

 • Rüyasında kurbağa bulan kişi; erdemli ve hayır sahibi bir kişi ile karşılaşıp sohbet fırsatı elde edecektir, şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada kurbağanın etini gören rüya sahibinin; yeni bir mülk sahibi olacağına veya dostlarından ya da ailesinden bir menfaat sağlayacağına yorumlanır.
 • Kurbağa etini yediğini gören rüya sahibinin yine bir mal sahibi olacağına delalet eder.
 • Rüyada kurbağa sesi duyup onunla sohbet etmek hayırlı bir habere yorumlanır. Kişinin çevresindeki dost ve akrabaları tarafından övüneceğine işaret eder.  Kurbağa sesini duymak dosttan gelen kötü bir habere delalet eder.
 • Rüyada kurbağa yakalayan kişi; dini vecibelerini ve Allah-ü Teala’nın emirlerini dosdoğru yerine getiren bir arkadaş edineceğine yorumlanır.
 • Rüyada kurbağayı zıplarken görmek; rüya sahibinin gizlice başka kişiler tarafından izleniyor olabileceğine yorumlanır.
 • Rüyasında kurbağa tarafından ısırıldığını görmek bağnaz bir kişi tarafından kötü bir durum yaşayacağına işaret eder.
 • Kişinin rüyasında su içindeki kurbağayı çıkarıp karaya atması bağnaz bir kişiye kötülük edeceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada kurbağalar ile bir arada vakit geçirdiğini görmek; yakın çevre ve arkadaşlar ile hoş sohbetin habercisidir.
 • Birden fazla kurbağayı bir arada görmek hayırlı işe, bolluk ve berekete delalet eder.
 • Rüyada kurbağalar ile konuşmak bolluk ve bereketin işaretidir.
 • Rüyada kurbağaları avlandığını gören kişinin yaşıtlarına bir konuda üstünlük sağlayacağı şeklinde yorumlanır.  
 • Kişinin rüyasında kurbağa öldürdüğünü görmesi kendisine bir zarar vereceği anlamında yorumlanır.

Rüyada kurbağa görmek günümüzde rüya tabircileri tarafından pek çok şekilde yorumlanmıştır. Rüyada kurbağa görmek rüya sahibinin yakın bir zamanda yapacağı işten iyi bir gelir elde edeceğine yorumlanır. Rüyada kurbağa görmenin bir diğer tabiri ise kişinin kin ve nefret dolu bir kadın ile karşılaşıp bu kadından kendisine zarar geleceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyasında kurbağa gören kişinin iyi niyetli, yardımsever ve temiz kalpli bir kişi olduğu şeklinde yorumlanır. Sadece kişi değil rüya sahibinin hanesinin de hayır, bolluk ve bereket ile karşılaşacağını delalet eder.

1 Yorum

Rüyada kurbağa gören bir erkek ise çevresinde beğenilmek ve farkedilmek istenen bir kadına yorumlanır.Peki bu kadının bizim kısmetimiz olduğuna mı işaret eder?

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap