Rüyada koşmak ne anlama gelir

Koşmak


Rüyasında koşan kimsenin sağlığında ufak tefek bozukluklar olacağının habercisidir. Aynı zamanda mevkide yükseleceğinize de işaret eder. Eğer kişi koşarken düşmüşse çevreden kaybedeceği güvene yorumlanır. Koşan kişi çıplak ayaklı ise tüm istekleri gerçekleşecek demektir. Ayrıca kişi uzun bir yolda yalnız kendisi koşuyor ise sevindirici sürpriz bir haber alacaktır. Eğer toplu halde başkaları ile koşuyor ise kötü bir habere delalet eder.

Rüyada koşmak ne anlama gelir
Rüyada koşmak ne anlama gelir

Rüyada Koşmak Görmek

Rüyada koşmak görmek iyi bir habere yorumlanır. Rüya sahibinin maksadına ve muradına nail olacağına delalet eder. Rüyasında yaya ya da atlı bir biçimde koştuğunu gören rüya sahibinin hırs ve dünya hayatı taşıdığına işaret eder. Rüyasında koşan rüya sahibinin zengin biri olacağına, hayatında yüksek bir pozisyona geleceğine delalet eder. Rüyada koşarken aniden durduğunu gören kimse için de o işe hızlı bir biçimde kanaat önderi olacağı şeklinde yorumlanır.

Kirmani’ye göre rüyada koşmak görmek bilgi sahibi ve ehil olduğu işin arkasından koştuğunu gören kimsenin o işe hızlı bir biçimde vasıl olacağı yönünde alamet eder. Yine Kirmani’ye göre rüyasında süvari ya da yaya olarak yavaş bir biçimde koşmanın şeref ve izzet sahibi bir kişilik anlamına gelir. Rüyasında toprak üstünde koştuğunu gören rüya sahibinin eline en yakın sürede mal geçeceği; rüyasında kum üzerinde koşan kimsenin çetin ve müşkül bir işe delalet eder.

Rüyada Sıçramak

Rüyada koşarak bir yerden başka bir yere doğru sıçradığını gören kimsenin ıstırap çekeceği kalbini sıkıştıracağı kötü bir habere yorumlanır. Rüyada kendisi dışında başka bir kimsenin koştuğunu gören rüya sahibinin acele gelecek bir haber beklediğine yorumlanır.

Koşu meydanı olarak bir mekan görmek de Zafer ve sevince yorumlanırken de Öğrenci olan kimseler için de ilim ve irfana dair yorumlar içerir. Rüyada koşmak görmek rüya sahibi olan kimsenin aslında çok büyük denilebilecek istek ve arzuları olduğuna, amaçları olduğu anlamına gelir. Rüya sahibi kişi rüyasında çıplak ayaklarla koşuyorsa hayatındaki bütün amaçlarına ulaşacaktır.

Rüya Sahibi Koşarken Düşerse

Rüya sahibi aceleci bir şekilde hızlı hızlı koşarken düştüğünü gördüğü takdirde itibarının sarsılacağına işaret eder. Rüyasında koşarken ışık görmek, ışığın aydınlığında oturulması, giden bir ışığın ardınca koşulması, delaletten kurtulma, hayırlı ve temiz bir hayat anlamına gelir.

Rüyada Şehvet Peşinde Koşmak

Rüyada şehvet peşinde ve nefsinin arzuları peşinde koştuğunu gören kimse için rüya sahibi kişinin çeşitli günahlar işleyeceği, sırat-ı müstakimden yüz çevireceği anlamlarını taşır. Rüya sahibi bir çakalın peşinden koşuyorsa ve onu yakalanmıyorsa romatizma hastası olacaktır. Rüyasında dam üstüne koşan şahıs da şayet süratle koşuyorsa kendisine bir musibet bela olacaktır.

Rüyada Uzun Bir Yolsa Koşmak

Rüyasında uzun bir yolda koştuğunu gören kimsenin müjdeli ve iyi haberler alacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin kendisinin bir yarış kafilesi şeklinde topluca koştuğunu görmesi yakın çevresi ve arkadaşlarınca kendisine verilecek herhangi bir kötü haber anlamına gelir. Bir diğer rivayete göre ise de rüya sahibinin kalp sıkışması yaşayacağı, derin bir ıstırap içerisine gireceği haberlerin duyması ya da arkadaşları, dostları ile beraber yapılan sohbetlerde aşırı derecede sıkışıp kalması, daralması olarak yorumlanır.

Rüyada Yağmurda Koşmak

Rüyasında yağmur altında koştuğunu gören rüya sahibinin hayatının bereketli bir döneme girdiği rivayet edilir. Rüya sahibinin uzunca bir süre kurduğu hayal ve arzularına ulaşacağına yorumlanır. Rüyada yağmur görmek ise güzellik ve mutluluk anlamı taşıyacaktır. Yağmurda sürekli koşan kişiye beklemediği yerden para geleceği ve sıkıntılarının son bulacağı anlatılır.

Rüyasında Kar Altında Koşmak

Rüyasında karda koşmak ve bu karda koşan kişinin kendisinin olduğunu gören rüya sahibinin zor koşullarda dahi başarıya ulaşacağı, hayatından geri kalan döneminde refah ve bolluk içerisine gireceğine yorumlanmaktadır. Rüya sahibi bekar bir kimse ise kalbini aşkla dolduracak bir kısmete de delalet eder. Ancak bu kişinin bir tür kimlik bunalımı yaşayacağı, yaşam tarzı ile ilgili kafasında soru işaretleri oluşacağı, düşüncelerin sorgulanacağı bir dönem de demektir.

Rüyasında Karanlıkta Koşmak

Rüyada karanlıkta koşmak yakın çevresinde olan ve çok sevdiği birine veda etmek zorunda kalacağı şeklinde yorumlanır. Çiftler için de aralarında tartışmalı zamanlara girileceği, ev halkının ayrılma noktasına kadar gelen sorunlar yaşayacağı bir döneme delalet eder. Bu tür ilişki sorunları rüya sahibi olan kişiye derin ve çok büyük üzüntüler verecek, akabinde büyük bir sağlık sorununa neden olarak sağlığının bozulmasına neden olacaktır.

Rüyada Bir Başkasıyla Beraber Koşmak

Rüyada biriyle beraber koşmanın rüya sahibinin eşine ya da ailesinden herhangi birinin sözünü dinlemediği, büyük problemler yaşayacakları anlamına gelir. Rüyayı gören kimse için evli biri ise bu rüya kendi işinin patronu olma durumunu, ciddi miktarlarda para veya mal kazanma anlamına gelir.

Rüyada Yokuş Aşağı Olarak Koşmak

Rüyada yokuş aşağıya doğru koştuğunu gören rüya sahibi kimsenin mutlu biri olacağına, beklemediği para kazanacağına yorumlanır. Rüyada koşmak görmek kendine yardım eden bazı insanların sayesinde dertlerine kurtulacağına ve şansı açılacağına  da yorumlanır. Yetki ve makam sahibi olma durumu, hayatıyla alakalı büyük adımlar atmaya başlayacaklardır. Bazı alimlerce de rüya sahibi olan kimsenin büyük bir pişmanlıktan kurtularak işleri istediği gibi yolunda gidecek olmasına yorumlanır. Rüya sahibi kimsenin uzun uğraşları sonucu üst kademelerdeki zengin insanların dikkatini çekerek yüksek başarıları sayesinde zenginliğe kavuşacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap