Rüyada korktuğunu görmek ne anlama gelir

Korkutmak


Kişi rüyasında korkutulmuş ise dini bakımdan aydınlanacağına delalettir. Eğer kişi korktuğu durumdan kaçıyor ise salgın hastalığa yakalanmayacağı anlamına gelir. Eğer kişi korktuğu şeyi bilmez ise düşmanlarının kendi hakkında yaptığı planları öğrenecek demektir. Kişinin rüyasında işlerinin yanlış olduğuna dair korktuğunu görse işlerinin usulüne uygun olduğuna delalettir.

Rüyada korktuğunu görmek ne anlama gelir
Rüyada korktuğunu görmek ne anlama gelir

Rüyada Korkutmak Görmek

Rüyada korkutmak görmek bir olayda gücünü ortaya koymak istemek, birine karşı hiddet duymak, başarı için her yolu olabilir görmek, hırslı olmak, güçsüzlüğünü saklamak anlamlarına gelmektedir. Rüyada korku, korkmak, korkutmak kişinin içinde sakladığı gelecek kaygısının ortaya çıkmasını gösterir.

Gelecekte olabileceklerden endişe duymak, sırların ortaya çıkmasını istememek, tahakküm hırsı bu rüyayla işaret edilmektedir. Bu rüya kişinin kendine çeki düzen vermesi gerektiğini, sözlerini düşünerek söylemesinin hayrına olacağını ve davranışlarını kontrol etmesinin çevresinde de olumlu karşılanacağını aksi takdirde kendisinin de zarar göreceğini ve duymak istemediği sözler duyabileceğini anlatır.

Rüyada Birini Korkutmak

Rüyada birini korkutmak tahakküm etme isteğine işaret eder. Öncelikle kişi yaptığı işte başarılı olmak için her yolu mubah olarak görmekte ve bu konuda sürekli bir hırs içinde bulunmaktadır.  Korkan kişinin karşısında kahkahalarla gülmek hırslara yenik düşüleceğine ve kötü bir durumda kalmaya delalettir.

Kırmaktan, üzmekten çekinmeyen bir kişiliğe bu yüzden de varlığının çevresinde sıkıntı yarattığına işaret eder. Rüyada korkutmak görmek zor durumlara karşı dirence, pes etmemeye ve inada da yorumlanmaktadır.

Rüyada Saklanarak Birini Korkutmak

Saklanarak birini korkutmak, kendinden beklenmeyecek bir hareket yapmaya ya da söz söylemeye delalettir. Kumpasa, hile yapmaya, alışverişte ya da ticarette hileye başvurmaya, alay etmeye ve tüm şimşekleri üzerine çekeceğine yorumlanır. Ayrıca bu rüya elinde olan gücü göstermemeye ve yalana işaret eder.

Rüyada Bağırarak Korkutmak

Rüyada korkutmak görmek eğer bağırarak oluyorsa kendini anlatabilmek için çok çaba harcayacağına, yaralanmaya, maddi olarak güçlenmeye delalettir.

Rüyada Şaka Yaparak Korkutmak

Şaka yapmak rüyada kendine güveni ve boş eğlenceyi göstermektedir. Eğer bu şakaya gülünüyorsa etrafına güç veren biri olunduğuna işaret eder. Ancak şaka yaparak korkutmak davranışlarını gözden geçirerek kendisini geri çekmesi gerektiğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Başkasının Kendisini Korkuttuğunu Görmek

Bu rüya çekinecek ve saklamak zorunda olduğu işler yaptığını gösterir. Rüyayı gören gelecekte sırlarının ortaya çıkmasından çekinir. Tanıdığı biri tarafından korkutulduğunu görmek gerçek hayatta ona bildiklerini ya da sakladıklarını anlatmak zamanı geldiğine işaret eder.

Bu kişiye karşı içten içe duyulan kompleksi anlatır. Tanımadığı biri tarafından korkutuluyorsa büyük bir gelecek endişesi duyulduğuna ve bazen ne yapacağını bilememeye yorumlanır. Büyük rüya alimlerinin açıklamalarına göre bu rüya Allah korkusuna, bu korkuya rağmen gerekenlerin yapılmadığına, mutlaka tövbe ederek doğru olan yöne gitmek gerektiğine işaret eder.

Rüyada Görmediği Bir Varlık Tarafından Korkutulmak

Böyle bir rüya uyarıcı rüyalardandır ve gelecekte yaşayacağınız istemediğiniz bir olaya işaret eder. Bir an önce tedbir almanız gerektiğini anlatır.

Rüyada Birini Tehdit Ederek Korkutmak

Rüyada korkutmak görmek ve bunun tehdit yoluyla olması, yardım etme isteğinizi gösterir. Çevrenize maddi ve manevi anlamda yol gösterici olmak istemeye ancak zaman zaman sınırı aşarak başkalarının hayatlarını yönetmeye çalışmanıza karşı sizi uyarmaktadır.

Rüyada Tanımadığınız Birini Korkutmak

Rüyada tanımadığınız birini tehdit etmek ve korkutmak yaptığınız işte çok başarılı olduğunuza ve bundan maddi kazanç sağlarken manevi olarak da büyük zevk duyduğunuza işaret eder.

Rüyada Tanıdıklarını Korkutmak

Rüyada korkutmak görmek tanıdıkları, aileyi korkutmak olarak görülüyorsa bulunduğu çevrede saygınlık kazanmaya, sözünün dinlenmesine, güven duyulmaya, aile sırlarının ona emanet edilmesine, aile mallarının yönetiminin kendisine verilmesine delalettir. Ayrıca bir mirastan büyük bir pay alacağına ve bu sayede maddi olarak rahatlayacağına da işaret eder.

Rüyada Hasta Olduğunu Söyleyerek Korkutmak

Bu rüya bir ihtiyacını çevresine duyurmaya, yardım istemeye, yalan söylemeye işaret eder. Yapılan işlerde başarıya ve refaha ulaşmak için zamana ihtiyaç duyulduğuna, dinlenmek gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Çocukları Korkutmak

Bu rüya yapacağı işlerde başarısız olunacağını gösterir. Ayrıca geçmişte yaptığı bir hatadan dolayı hâlâ pişmanlık duyduğuna ve bunun bütün hayatını etkilediğine işaret eder. Çocukları korkutmaya çalışmak ancak çocukların ona gülmesi kendisinin gülünç duruma düşeceğini anlatır. Bu nedenle çevresine karşı hareketlerinde daima ölçülü olmak zorunda olduğunu gösterir.

Rüyada Sesle Korkutulmak

Rüyasında çıkarılan bir sesle korkutulmak beklemediği, aniden alacağı bir habere yorumlanır. Bu ses bir patlama sesi ise rüyayı gören kişinin hayatında büyük değişiklikler olacağını, bu nedenle travma yaşanabileceğini ve buna karşı hazırlıklı olması gerektiğini gösterir. Duyulan sesin nereden geldiği bilinmiyorsa bir mahkeme celbi alınacağına veya mahkemeye davet edileceğine, bir olaya tanıklık edileceğine ve bu konu hakkında ikilemde kalmaya delalet eder.

Rüyada Yaşlı Birini Korkutmak

Rüyasında yaşlı birini korkutan uzun zamandır görmek istediği birinden haber alacağına ancak aldığı haberin kendisini üzeceğine işaret eder.

Genel Anlamda Rüyada Korkutmak Görmek

Rüyada korkutmak görmek maddi ve manevi anlamda yükselişe, meydan okumaya, yarışmaya, aceleciliğe ve her şeyin çabucak olmasını istemeye yorumlanır. Rüyada korkutan kişi maddi anlamda bugüne kadar hiç olmadığı kadar yükselecek ve güçlenecektir. Ayrıca adının duyulmasına, şöhrete, evlatlarından emin olmaya ve onların geleceği konusunda çok titizlenmeye delalettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap