Rüyada kıyamet görmek ne anlama gelir

Kıyamet


Rüyada kıyamet gören kimsenin bazı durumlardan çekinmesi gerektiğine, adaletin kapıda olduğuna, iyilerin kötülerden intikam alacağına, insanın gerçek yüzünün görünmesine delalettir.
Kendini Arafat’ta görmek yolculuğa, sadece eşi ve kendisinin canlandığını görmek ise acımasız biri olduğuna işarettir. Haşir’de olduğunu görmek ise iffetli bir kadın ya da erkeğe, sur borusunun üflenmesi iyi, hayırlı kimselerin kurtulmasına işarettir.

Rüyada kıyamet görmek ne anlama gelir
Rüyada kıyamet görmek ne anlama gelir


Rüyada mahşeri görmek toplumu ilgilendiren çok büyük olaylara delalet eder. Kıyamet koptuğunu görmek ise bir kimseyi uyarmak amacıyla önceden bildiri niteliği taşır. Eğer kişi rüyasında yalnız kendisi için kıyametin koptuğunu görür is yakında öleceğine işarettir.
Bir kimsenin kıyameti görmesi hayra yorulmaz. Savaş, ihtilal, fitne, fesat gibi durum ve olaylara yorulur. Bir kimse mezarların yarılıp açılmasını ve ölülerin çıkmasını görür ise bu hayra yorulur. Adaletin iyi işlediğine işarettir.


Rüyada hesaba çekildiğinde çok kolay verildiğini görmek eşinin çok merhametli, dinine bağlı, hak yolunda işler yapan bir kimse olduğuna işarettir. Hesabın çok zorlu geçtiğini görmek ise mal varlığında yaşayacağı zarara işarettir.


Kişi eğer hesap terazisinde sevaplarının daha ağır bastığını görürse gerçekte de sevaplarının çokça ve ağır bastığına, terazide günahlarının ağır bastığını gören kişinin imanının tehlike içinde olduğuna delalettir. Bir kimse elinde hesap terazini yahut amel defterini tutuyor ise bu hayra yorulur ve doğru yolda, imanının kuvvetli olduğu anlaşılır. Ahrette hesabı kolay vereceğine delalet eder.
Bazı yorumlara göre ise kıyamet koptuğunu görmek düşman azabından korunacağına, kıyametin koptuğu şehirde haset ve kıskançlığın artmasına delalettir.

Rüyada Kıyamet Görmek

Rüyada kıyamet görmek, rüya sahibi için oldukça korkutucudur. Ancak kıyamet gününü rüyasında görenler hatalarından korkarlar ve ayakları altında çiğnedikleri yanlış yoldan dönmek isterler. Sonun dehşetini, ölüm korkusunu ve ahiret korkusunu hisseden kimse, yanlış yoldan çıkıp doğru yola girmeye çalışacaklardır.

Rüyada kıyamet görmek, Aile ve iş hayatında haram ve günahlardan uzak durulması gerektiğini gösterir. Bu rüyayı görenler, Allah’a sığınarak sorunu çözmeye çalışmalı, yararsız gördükleri işlerden uzak, doğru şekilde hareket etmelidirler. Rüyada kıyameti görmek, Bu rüya aynı zamanda evinizin yaşadığı baskı ve şiddeti ortadan kaldırdığınızı gösterir

Rüyada Kıyametten Kaçtığını Veya Kıyametten Kurtulduğunu Görmek

Kişi için eksikliklerinin farkında olduğunu, tehlikeli işlerden kaçındığını ve iyi işlere konsantre olduğunu gösterir. Rüyayı görenler, günahtan uzaklaşır ve hayırlara yönelirler. Ayrıca rüya görenlerin yaşadıklarından pişmanlık duyduklarını da gösterir. Rüyada kıyameti görmek rüya sahibi uğradığı zarardan kurtulur, mutlu olur, öfke ve kaygısını giderir. Ancak evli ise, bu, kendi rezervasyonu nedeniyle umut verici ve kazançlı bir işi kaybedeceğini gösterir.

Rüyada Kıyamet Koptuğunu Görmek

Bu rüya: Rüyayı gören kişinin Allah’tan korktuğuna, İslami emir ve yasaklara uyduğuna ve içinde iyilik yapmaktan kendisini alıkoyan her şeyden uzaklaştığına delalet eder. Bu rüya aynı zamanda kişinin kaygı, korku, şüphe ve kuruntular yaşayarak kendini rencide ettiğine delalet eder. Rüya görenler ayrıca zihinsel olarak huzursuz ve hayatın kontrolünden çıkmış olarak yorumlanabilir.

Rüyada Kıyamet Koparken Kelime-İ Şehadet Getirmek

Bu rüya: Rüya görenlerin iyi durumlarla karşılaştığını gösterir. Rüyada kelimeleri telaffuz eden kişi, üzücü durumlar yaşıyor olsa bile, bu durumların üstesinden kolaylıkla gelebilir ve rahatlıklarına çareler bulabilir.

Rüyada Kıyamet Koparken Namaz Kılmak

Bu rüya: Rüya görenlerin borçsuz bir hayat yaşadıklarını gösterir. Bu rüya aynı zamanda güzel ahlaki duygulara, mutluluğa, huzura ve mutlu günlere delalet eder. Hayal kuranların endişeleri kısa sürede çözülecek ve herkes tarafından saygı duyulacaktır. Mutlu günler işaret eden bir rüyadır. Kıyamet suresini rüyasında okuyan veya işiten kimse şehit olarak ölür. Ahiret acısını yaşamaz ve zulme direnir. Rüya sahibi, fakirlere sadaka veren cömert ve dürüst bir kişidir. Ayrıca bu rüya aynı zamanda nezaket ve merhameti de gösterir, yalan yere yemin etmekten kaçınır.

Rüyada Kıyametin Üzerine Kopması

Rüya sahibi işlediği amelleri göz önüne almalıdır. İşlediği günahları ve sevapları hakkında kendi kendine düşünmesi gerekir. Bu şekilde rüya sahibi hayatına çeki düzen verir. Bu nedenle hayırlı bir rüyadır denebilir

Rüyada Kıyamet Alameti Görmek

Bu rüya: Rüyayı görenin hayatının kötüleşmeden veya hata yapmadan maddi ve manevi problemlerle değişeceğine yorumlanır. Ayrıca bu rüyaya sahip olanlar, hedeflerine ulaşmak için birçok engelle karşılaşırlar ve bu engelleri birer birer aşarak zengin ve mutlu günlere öncülük edeceklerdir. Oldukça olumsuz yorumlanabilecek bir rüyadır.

Rüyada Kıyamet Alametlerinin Gerçekleştiğini Görmek

Bu rüya: Rüya görenlerin kâfir olduklarını ve dini yasaklara veya emirlere uymadıklarını gösterir. Ayrıca rüya görenlerin ibadetsiz bir hayat yaşadıklarına, gözlerinin dünyevi hırslarla dolu olduğuna ve tek gayelerinin dünya sevinci yaşamak olduğuna delalet eder. Bu rüyayı görenlerin bir an önce tövbe edip yanlış yoldan uzaklaşmaları gerekmektedir.

Rüyada Kıyameti Hissetmek

Kişinin aldığı kararlarla hayatının çok güzel olacağını, hayallerine yaklaşmak için çalıştığını, hayatını programlı bir şekilde sürdürdüğünü ve manevi anlamda çok yol kat edeceğini gösterir. Ayrıca bu rüya, öngörülemeyen iş sorunları karşısında kişinin potansiyelini değerlendirmek için gayretli ve sabırla çalışması gerektiğini gösterir.

Bu rüyayı görenler büyük maddi sıkıntılarla karşılaşacak, sonunda maddi olarak büyüyecek ve hak ettikleri en umut verici insanlarla yaşayacaklardır. İşini bozar veya kaybederse, bu sorunlardan kurtulacak ve kısa sürede büyük bir sevinç yaşayacaktır. Yaşam kalitesini ve yaşam standardını yükseltir. Bilgisi ve terbiyesi sayesinde kendisine ve çevresindekilere yardım eder, her konuda yardımcı olur. Hayal ettiği her şeye ulaşır ve eğitim eksikliklerini giderir.

Rüyada Kıyametin Yaklaştığını Görmek

Bu rüyanın yorumu: rüya sahibinin zamanını iyi değerlendirmeleri, fırsat ve şansları kaçırmamaya özen göstermeleri gerektiğini gösteren bir rüyadır. Ayrıca, mevcut seçeneklerin beklentileri karşılamadığını, aksine yararsız olduğunu ve üstlendiği işten çok zarar göreceğini gösterir.

Bu rüyanın da hayırlı bir anlamı vardır. Bu nedenle rüya görenler iyi ilişkilere sahip olduklarını, hasta olduklarında şifa bulduklarını, beklenmedik işlerden çok para kazandıklarını ve müreffeh bir adım attıklarını gösterebilir. Rüya sahibi, ailesi ve arkadaşları sayesinde sorunlarını çözer ve ihtiyacı olanlara yardım eder.

Rüyada Kıyametin Kopacağını Bilmek

Bu rüya: Yeniliklerin rüya sahibin hayatına kazandırıldığını ve başarılı bir işten sonra uzun süredir hayalini kurduğu şeye kavuştuğunu ve sağlıklı bir yaşam sürdüğünü gösterir. Aynı zamanda beklenmedik bir şekilde harika bir fırsatı yakaladığı, mutlu ve sorunsuz bir zaman geçirdiği ve onu bekleyen eğlenceli günler olduğu anlamına gelir.

Rüyada Kıyameti Yaşamak

Yapacağı iş ve eylemlerden pişmanlık duyduğunu, ruhunda teselli bulamadığını gösterir. Rüya sahibinin yaptıkları işe dikkat etmeli ve sonradan pişman olacakları sözler kullanmaktan kaçınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap