Rüyada kertenkele görmek ne anlama gelir

Kertenkele

Rüyada görülen kertenkele, kötü huylara sahip, hileye düşkün, melun kişilere işarettir. Rüyada görülen kertenkele, üzüntülerin, kederlerin habercisidir. Rüyadaki kertenkele, rüya sahibinin düşmanlarınca zarar göreceğini gösterir. Rüyada kişiyi bir kertenkelenin ısırması, uğursuzlukla, üzüntüyle yorumlanır. Kertenkele, laf taşıyan, içi kötülüklerle dolu kişidir. Düşte kertenkele yemek, dedikodu yapmaya yorulur.

Rüyada Kertenkele Görmek

Rüyada kertenkele görmek, yorumsal açıdan çok önemli konular hakkında bilgi verebilir. Rüyada görülen ve anlamı sorulan görsellerden biri de hayvanlardır. Hayvan türleri insanların rüyalarına sıkça girebilir. Kertenkele görmenin ne anlama geldiği, oldukça merak edilen ve hakkında sıkça arama yapılan bir konudur. Rüyada görülen hayvanlar insanlarda merak uyandırır ve pek çok insan rüyada gördüğü hayvanın ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışır. Kertenkele de bu şekilde rüya gören ve merak eden insanlar tarafından sıkça araştırılan hayvanlardan biridir. Kuyruklarını kaçarken bırakabilen bu soğukkanlı hayvanların rüyada görülmesi ne anlama gelir?

Rüyada kertenkele görmek ne anlama gelir
Rüyada kertenkele görmek ne anlama gelir

Kertenkele Görmenin Rüya Yorumu Nasıldır?

Rüyada kertenkele görmek çok farklı anlamlara gelebilmektedir ancak temelde bu rüyanın manası rüyayı gören kişinin sağlık durumu ile yakından alakalıdır. Rüyasında çeşitli şekillerde kertenkele gören bir kişinin ileriki yıllarda ciddi sağlık sorunları ile karşılaşacağına inanılır. Ayrıca kertenkele, başkalarının acılarını düşünen ve dedikodu yayan kötü bir insan olarak da yorumlanır. Bu sebeple, kural olarak herhangi bir rüyada kertenkele görmek pek de umut verici bir rüya olarak yorumlanamaz.

Büyük Bir Kertenkelenin Rüyada Görülmesi

Bir insanın rüyasında büyük kertenkele olması temelde iki farklı şekilde yorumlanır.  Bu rüyayı gören kişinin bahtı açılır ve işleri düzelir. Rüyada kertenkele görmek, aynı zamanda her türlü imkana, kıdeme veya mevkiye sahip olmaya işaret olarak yorumlanmaktadır.

Eve Kertenkele Girmesi Rüya Yorumu

Rüyada bir eve giren kertenkele görmek, kırsal kesimde yaşayan veya çok sıcak yerlerde yaşayan insanlar için doğal kabul edilir. Ancak diğer insanlar için yorumsal değere sahip olabilir.

Rüyada Kertenkeleden Kaçmak veya Kertenkele Kovalaması Görmek

Rüyada kertenkele görmek, sorunsuz güzel günler geçireceğinize, huzurlu bir hayat yaşayacağınıza, olumsuzlukların son bulacağına ve hayatınızda yeni kararlar alırken kimseye zorluk çıkarmamaya özen göstereceğinize delalettir. Bu hayvanın rüyada sizi kovalaması için de aynı yorum geçerlidir.

Yavru Kertenkelenin Rüyada Görülmesi Ne Demektir?

Rüyada yavru kertenkele görmek, kişinin bir an önce kendi işini kurmak istediğine işarettir. Bir kişi iş ortamında sakinleşmenin yanı sıra finansal rahatlama arar ve uzun süre sorunlarını çözemez. Ertelenmiş kararların yakın gelecekte alınması muhtemeldir. Küçük sorunlar ve iletişim sorunları nedeniyle rüya sahibi yeni atılımlara girecektir.

Uçan Kertenkele Rüya Yorumu

Rüyada kertenkele görmek dışında rüyada uçan kertenkele görmek, sabırlı olmanız, doğru karar vermeniz, istişare etmeniz için uyarı mahiyetindedir. Ayrıca bu rüya, heyecanlanmamanız gereken bir konuda acele edeceğinize, çevrenizdeki insanlardan size yöneltilen can sıkıcı sorunlar karşısında gözyaşı dökebileceğinize delalettir.

Siyah Kertenkeleyi Rüyada Görmek Ne Demektir?

Bir rüyada görülen siyah kertenkele, hasta bir kalbe sahip acımasız ve otoriter bir hükümdarı veya yöneticiyi temsil eder. Ayrıca rüyada siyah bir kertenkele görmek, aldatma yoluyla dedikodu, yaramazlık ve huzursuzluk anlamına da gelir.

Rüyada Ölü Kertenkele Görmek

Rüyada kertenkele görmek özelinde rüyadaki ölmüş bir kertenkele, ne iyi insanları ne de iyi işleri temsil eder. Aksine, dağınık, kargaşa, yaygara, dedikodu ve sahtekar olan birini ifade eder. Rüyada bir eve giren ve ölen bir kertenkele, o evde ölümün gerçekleşeceğine işaret edebilir.

Rüyada Kertenkeleye Benzeyen İnsan Görmek Ne Demektir?

Rüyasında bir kertenkeleyi andıran insan gören kişinin, hayatında kötü insanlarla çokça vakit geçireceği, bir gün bu kişinin de kötü bir insana dönüşeceği, belki de harama düşeceği ifade edilir. Böyle bir şekilde rüyada kertenkele görmek, bu rüya sahibinin yasadışı yollara girmemesi ve çok dikkatli olması noktasında uyarı mahiyetindedir.

Rüyada Kertenkele Isırması Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kişiye rüyasında kertenkele saldırırsa bu, rüya sahibinin başkalarını üzdüğü için pek çok hakkından mahrum kalacağına, o insanların kırgınlığı nedeniyle diğer insanların ad onu sevmeyeceklerine delalettir.

Rüyada Kertenkele Kuyruk Bırakması Anlamı

Rüyada kuyruksuz kertenkele görmek, günah işlemekten çekinmemeye, kaybolmaya, huzur ve mutluluk içinde bir hayat sürememeye delalet eder. Öte yandan rüya gören kişinin, büyük işlerin üstesinden gelebileceğine, gerçek hayatta saygı göstermekten asla vazgeçmeyen biri olduğuna ve emeklerinin karşılığını alacağına delalet eder. Bir memur için rüyada kertenkele görmek, hata yapacağına ve hayatının olumsuz yönde gelişeceğine, sıkıntılarından kurtularak rahata kavuşacağına veya hayatının düzeleceğine delalettir.

Rüyada Kaçan Kertenkele Tabiri Nasıldır?

Bir kimse rüyasında kertenkele kovalıyorsa veya daha doğrusu rüyasında kertenkelenin kaçtığını görürse, iş hayatında rakiplerini geride bırakarak daha iyi bir yarına sahip olacaktır. Ya da rüya sahibinin güvendiği bir arkadaşı ile yeni bir girişime başlayacağına işaret olarak anlaşılır. Rüyada kaçan kertenkele görmek bazen gücü, başarıyı ve kararlılığı simgeler. Rüya sahibi, yaratıcı girişimleri sayesinde etrafındakileri işe alacaktır. Bu nedenle birçok kişi onun için dua edecektir. Ayrıca rüyada kertenkele görmek bu kişi için, akıl hocası olarak gördüğü yaşlı tarafından her şekilde desteklenmesi anlamına da gelebilir.

Rüyada Kertenkele Yakalamak

Rüyada kertenkele görmek açısından rüyada kertenkele yakalamak genellikle hayırlı bir olay olarak yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi devlet düzeyinde çalışıyorsa, hızla bir pozisyona gelecektir. Ticaret yaptığında işini genişletir ve gelirini artırır. Bir rüyada kertenkele görmek genellikle başarıya işaret eder. Rüyayı gören öğrenciyse veya yakın gelecekte çok önemli bir sınava girecekse mutlaka başarılı olacaktır. Öte yandan, sevilen biri şehri terk edecek ve uzun bir süre geri dönmeyecektir. Başka bir yorumda ise rüya sahibi, iş hayatında ve öğrenim hayatındaki başarılarına rağmen, özel hayatında ciddi çatışmalar yaşayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap