Rüyada kedi görmek ne anlama gelir

Kedi

Düşte Görülen Kedi, hizmetçiye, koruyucu, kişiye hem yarar hem de zarar gösteren kişiye işarettir. Düşteki dişi, uslu ev kedisi, rahatlıkla, ferahlıkla tabir edilirken; dişi sokak kedisi ise, sıkıntıya, zorluğa işarettir. Dişi ev kedisinin ısırığı da tırmalaması da bereketle tabir edilirken, dişi sokak kedisinin ısırığı daima sıkıntıyla zorlukla tabir edilir.

Düşteki erkek kedi ise, bozguncu, ailesine sıkıntı çektiren kişiye, düşmanlığa, hırsızlığa, gizlice laf dinlemeye, zinaya, vefasızlığa, ihanete, ikiyüzlülüğe işarettir. Rüyada kedi kovalamak hayır olarak tabir edilir. Düşte erkek bir kedinin birini tırmalaması yahut da ısırması, ısırılan kişinin hastalanacağına delildir. Kişi rüyasında kendini kedi vaziyetinde gördü ise bu rüya, o kişinin kötü işlerle geçimini kazandığını gösterir. Düşteki kedi, uğursuzluk olarak tabir edilir.

rüyada kedi görmek ne anlama gelir
rüyada kedi görmek ne anlama gelir

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek pek çok rüya yorumcusu tarafından iyiye yorulurken kimileri de iyiye işaret etmemiştir. İslami rüya yorumcuları çoğunlukla rüyada kedi görmeyi düşman olarak yorumlayabilirler. Genelleme yapılırsa çoğu zaman rüyada kedi ev halkından biri olarak değerlendirilmektedir.  Ev halkından birinin mutluluğu ve sevinci olarak da yorumlanabiliyor bazen de. Ama bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada görülen kedi üzüntü ve kederin habercisi olabilir.

Hatta rüyada göreceğiniz herhangi bir kedi etrafınızdaki kurnaz ve sinsi bir kişiyi de temsil edebilmektedir. Rüya sahibi rüyasında bir kedi gördüğünde etrafındaki kişilere karşı dikkatli olmalıdır. Çünkü etrafında hilekâr ve sinsi kişilerden zarar görebilir ve bu rüya da tam da ona işaret etmektedir.

Rüyada Yavru Kedi Ne Anlama Gelir?

Yetişkin kedi görmenin anlamının aksine rüyada yavru kedi görmek olumlu olarak değerlendiriliyor. Birçok rüya yorumcusu tarafından çocukların mutluluğuna ve sevincine işaret ettiğine yorumlanır. Büyük kediler hizmetçi, küçük kedi ise çocuğa alamettir denilen bu tabir çoğu yorumcu tarafından da doğrulanmıştır.

Aynı zamanda,  rüyada yavru kedi görmek malın bereketleneceğine yorularak rüya sahibi için oldukça hayırlı bir rüya olarak değerlendirilir. Rüya sahibi rüyasında yavru kedi gördüğü zaman bu ev halkından birinin ya da evindeki mutluluğun müjdecisidir. Onun hanesinde sevinçli şeyler yaşanacağının,  gülüp eğlenileceğinin ve evinde yaşanacak mutlu anların habercisi olarak da yorumlanmaktadır.

Tüm bu tabirlerin yanında bazı rüya yorumcuları ise rüyada yavru kedi görmeyi biraz farklı yorumlayabiliyor. Bu yorumculara göre, rüyada yavru kedi görmek rüya sahibinin ailesini ve çocuklarını ihmal etmesi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin sevdiklerine ve çocuklarına daha fazla zaman ayırması gerekiyor.  

Rüyada Yeni Bir Kedi Aldığını Görmek

Rüyada kedi görmek her ne kadar olumsuz olarak değerlendirilse de, rüyada kedi aldığını görmek aile hayatında yaşanacak olan sevince ve mutluluğa işarettir. Rüya sahibi rüyasında kendisine yeni bir kedi aldığını görmek bu onun saygı gören ve sevilen biri olacağına alamettir. Kişinin uzun süre çalışıp çabaladıktan sonra nihayet rahata ereceğine ve mutlu olup keyfinin yerine geleceğine işaret etmektedir.

Rüyada Kedi Emzirmek Neye İşaret Eder?

Rüyada kedi emzirdiğini görmek rüya sahibinin hayatında güzel şeyler olacağına ve hayatının daha iyi bir hale geleceğine akamet olduğu şeklinde yorumlanır. Varlıklı bir kişiden gelecek destek ve yardımla rüya sahibinin maddi sıkıntılardan kurtulacağına da işaret eder.

Rüyada kedi emzirme, ayrıca, rüya sahibinin evlatlarının güzel makamlara gelip yükseleceğinin de alametidir. Kişi rüyasında kedi emzirirse huzura, berekete ve varlıklı, refah günlere kavuşacağına işarettir.

Rüyada Kedi Boğmanın Anlamı

Eğer bir kişi rüyasında bir kediyi boğduğunu görürse bu onun etrafında bulunan insanları kırdığına ve bu yüzden de onların gönlünü alması gerektiğine dalalet ediyor. Kimi rüya tabircilerine göre ise rüyada kedi boğduğunu görmek evlilik olarak yorumlanmıştır.

Rüyasında kedi boğduğunu gören kişi bekâr ise bu onun evleneceğine işaret edebilir. Evli kişi görür ise, bu onun çevresinde gönlünü kırdığı insanları göstermektedir.

Rüyada Kedi Tüyü Görmenin Anlamı

Rüyada kedi görmek pek çok farklı şekilde yorumlanmaktadır. Kediyi nasıl gördüğünüze göre hepsinin farklı manaları bulunmakta ve uzun yıllar boyu yapılan çalışmalarla rüya tabircileri tarafından ayrı ayrı değerlendirilmektedir.  

Eğer kişi rüyasında kedi tüyü görürse bu kişinin kendisini mutlu, sağlıklı ve oldukça güçlü hissedeceği şeklinde yorumlanıyor. Bunun yanı sıra tüm işlerini kolaylıkla hallederek rahatlayacağına işaret eder.

Bir başka rüya tabirine göre ise, rüyada görülen kedi tüyü kişinin sevincine ve refahına ve kuracağı arkadaşlık ve dostluklara dalalet eder.

Rüyada Kedi Sevdiğini Görmek Nedir?

Rüyada kedi görmek rüyada kediyi ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak farklı manalar taşır. Rüyada sevdiğinizi görmek rakipleriniz tarafından size zarar verilemeyeceği olarak yorumlanır.  Eğer kişinin rüyasında sevdiği kedi miyavlıyorsa bu,  etrafınızdakilerin ve arkadaşlarınızın tavsiyelerine uymanız gerektiğini gösterir.

Rüyada kişi eğlenerek kediyi seviyor ve onunla oynuyorsa bu da onun sevinç içinde olacağına dalalettir. Genel olarak, tüm rüya yorumcuları rüyada kedi sevmek yüksek mevkideki biriyle kurulacak dostluğa, başarılı olmaya, çok yüksek mevkilere gelmeye ve yardımlaşmaya işaret ettiğini yorumlamaktadır. Bu ise rüya sahibinin aile hayatına olumlu olarak yansıyacak bir durumdur. 

Eğer kişinin rüyasında sevdiği kedi sokak kedisi ise, bu anlamsız ve mantık dışı söz anlamı taşır. Rüya sahibinin kendini etrafına sevdirmeye çalışması gibi yorumlanabilir.

Rüyada Büyük Bir Kedi Görmek Neye Yorumlanır?

Rüyada görülen büyük kedi erkek ise evlat,  düşmanlık, hırsızlık ve söz taşıma gibi manalar taşır. Çok büyük bir kedi görmek rüya sahibinin çok yüksek mevkilere çıkacağının işaretidir. Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada görülen büyük kedi bir kişiyi arkasından çekiştireceğinize dalalet eder.

Rüya tabircilerinden bazıları ise büyük kedinin büyük işler ve yüksek mevkiler manasını taşıdığını tabir ederler. Onlara göre rüyada görülen büyük kedi büyük işlerden elde edilecek kazanca ve önemli biriyle kurulacak uzun dostluğa alamettir. Bazen ise rüyada büyük kedi görmek hüzne ve kedere işaret olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap