Rüyada karınca görmek ne anlama gelir

Karınca

Bu Rüya ev halkına, akrabaya, mal ve nimete delalet eder. Rüyada karıncaların uçarak evden uzaklaşması, ev halkından birinin gurbete gitmesine, çok karınca görmek, orduya, kalabalık insan topluluklarına veya mal ve nimete delalet eder.

Rüyada karıncanın kişinin kendi evinden yemek ile çıkıyor görmesi, kişinin fakir olacağına delalet eder. Kişi rüyasında kendi evine girdiğini görmek evin hayır ve bereketinin çokluğuna delalet eder. Bir rüyada kişi karıncanın bir köye girdiğini görmüş ise oraya asker gireceğine delalet eder.

Rüyada karınca görmek ne anlama gelir
Rüyada karınca görmek ne anlama gelir

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca görmek, insanların güçsüzlük hırsına, asker ve ordunun varlığına delalettir. Rüyada görülen karıncalar, rüyayı gören kişinin ailesini ve yaşayacağı uzun hayatı temsil eder. Karıncalar aynı zamanda ucuzluk, bolluk ve rızık anlamına gelir. Karıncaların rızkının olduğu yerde olduğunu ve durmadan çalıştıkları bilinmektedir. Rüyada karınca görmek; Gelir, bolluk ve rızık işaretidir. Rüyasında karınca gören kimsenin ekmek ve kazancı bol olur. Cafer-i Sâdık’ın (r.a.) söylemine göre, rüyada karınca görmenin dört şekilde tabiri bulunur. Bunlar;

  • Ehl-i Beyt
  • Yakın akraba
  • Uzun yolculuk
  • Mal, mülk refahı

Rüyada Karınca Topluluğu Görmek

Rüyada karınca görmek, bu onun yakın bir gelecekte müjdeli bir haber alacağına işarettir. Karınca sürüleri, sorunlara çabuk uyum sağlama, çözüm bulma ve işleri halletme konusunda iyi olan insanlara görülür. Bir rüyada karınca sürüsü görmek, iyi şansların geri döneceğine delalettir. Fakir bir adam rüyasında karınca sürüsü gördüğünde zengin olacağına işarettir. Zenginse, müjdeli haberler alacaktır. Kazanç açısından artışı olacaktır. Helal ekmek kazanacaktır.

Rüyada Karınca Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada karınca görmek, çok hırslı olduğunuzu ve sahip olduklarınızdan memnun olmadığınızı gösterir. Rüyada görülen bir karınca, kendinizi yorgun hissettiğinizi gösteriyor olabilir. Karınca para, zenginlik ve bolluktur. Rüyada karınca görmek aynı zamanda aşırı hırslı bir insan olduğunuzu ve hiçbir şeyden memnun olmadığınızı gösterir. Karınca dolu bir evde yaşayanların daha çok çocuğu olur.

Rüyada karınca görmek, kalabalığa veya mal ve berekete, karıncalar Allah’ın C.C. askerlerine zenginliğin veya uzun ömürlülüğün bir işaretidir. Karıncalar yiyecek olan her yerde bulunurlar ve çok çalışırlar. Süleyman (as) kıssasına göre, karıncaların dilini bilmek ve anlamak velayeti gösterir. 

Rüyada Farklı Şekilde Karınca Hadisesi Neye İşarettir?

Rüyada karınca öldürmek; Kim rüyasında karınca öldürdüğünü görürse, bazı kimselerin acizliğinden dolayı suçlu sayılır. Bu yüzden dikkat etmesi gerekir.
Rüyada bir karınca ile konuşmakSüleyman (a.s.) ile ilgili bir hikâye ile ilgili bir tür velayet düzenlemesini sembolize edebilir. Rüyada bir karıncanın konuştuğunu görmek, başarılı bir memur olacağınız anlamına gelebilir. 

Rüyada evin içinde karınca görmek, iyi şansa, bolluğa veya bol yemeğe işaret edebilir. Karıncaların evinizden çıktığını görmek, o evden ayrılmak üzere olduklarını gösterir. Karıncanın ağzında yiyecekle eve girdiğini görmek, evin hayır ve bereketle dolacağına delalettir. Ağzınızdan ve burnunuzdan karıncalar çıktığını görürseniz, bu sıkıntılı bir soruna işaret ediyor olabilir. Rüyada evinize istila eden karıncalar görmek, ailenize, akrabalarınıza, seyahate çıkmaya, ayrılığa veya mal varlığına delalettir. 

Rüyada karıncanın evinizden bir şey taşıdığını görmek, hayatınızda güzel şeyler olacağına işarettir. Rüyada yatağında karınca görürseniz, bu çok sayıda çocuk sahibi olacağınız anlamına gelebilir. Cabir ül Magribi’ye göre; Çok karınca görmek zayıf bir düşmana benzetilir. Evinizdeki zararı olmayan karıncalar bolluğu, yavrularının da çok olacağını gösterebilir.

Rüyada küçük ve kırmızı karınca görmek zayıf kişilere, büyük ve siyah karınca görmek akraba ve aileye işaret eder. Karıncaların yiyeceklere istila ettiğini görmek, yemeklerin daha pahalı hale geleceğini gösterir. Karıncaların eve bir şeyler getirmesi bereket ve başka faydalar getirir; evden bir şeyler alması, incinme ve kayıplara delalettir.

Karınca eve bir şey getirirse hayırdır, bir vesileyle hırsızlık veya hasar varsa, Atlıkarınca olaylara çabuk uyum sağlar, çözüm bulan ve yapılan anlaşmaları gören veya sevindirici haber ve gelişmelere sahip olan kimse için, hayırlara vesile olur.

Rüyada karınca yemek; Rüyada karınca yemek veya karıncaların evinize girdiğini görmek, evinizde zenginlik ve berekete açılmasını gösterir. Ayrıca rüyasında karınca yediğini görenlerin evlerine bereket geleceğine de işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap